• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moj Labinprogres,14KS Diesel

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Neke stvari na Mondialu sam farbal s RAL6005.
Pogledaj i RAL6010, 6017...Točnu nijansu ne znam.
Odnesi neki komad u trgovinu i usporedi boju s ton kartom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Kad uzmeš isti ral od različitog proizvođača boja nije u nijansu ista kak ni ona koju uspoređuješ na ton karti. Na karti je jedno a kad pofarbaš nije tak kak ti se s karte činilo.

Ako ju farbas cijelu ionak ti je svejedno, bitno da je tu negde.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Pozdrav svima,

Postoji li način kako nabaviti korisničke upute za motokultivator/frezu Labinprogres 14ks dizel?

Totalni sam početnik, upogonio bi frezu koja stoji, pa bi malo proučio prije.
Doslovno me zanimaju svi koraci - brzine, paljenje, gašenje, prebacivanje naprijed/natrag, isključivanje freze, savjeti u kojoj brzini frezati, što izbjegavati i slično.

Naravno, ako tko ima volje napisati, ovdje ili u inbox, savjeti dobrodošli...za neke su pitanja možda glupa, ali kažu da ne postoje glupa pitanja nego samo glupi odgovori pa eto, ipak da probam prvo ovako :)

Hvala
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
Nemam labinca, ali sam nešta čitao o njemu, ako se jako optereti motor da dobije neki kontra udar, i da se počme motor vrtiti u kontra stranu.
To može biti opasno kod rada sa priključcima, osobito sa frezom.
Nekažem da je to loš stroj, ali na taj problem treba pripaziti.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Kolega ZJ je poslao upute (hvala još jednom) pa zna točno koji je model.

Bacio sam oko i dio je jasniji ali ima podpitanja.
Brzine su koliko vidim 1. N. 2. 3. To je na desnoj ručici.
Kako prebaciti u rikverc? Ili su određene brzine za naprijed, a zadnja za rikverc?
Lijeva ručica je samo za uključivanje priključaka?
Za paljenje, prebacim u N i zavrtim motor u smjeru kazaljke na satu, ako gledam motor od naprijed?
Glavno pitanje, kako se gasi? :)

U kojoj brzini je najbolje frezati?

Također, u uputama piše da ako je uključena brzina za rikverc da se kardan nemože uključiti. Kako onda postavim malčer?

Uh, puno pitanja :)
Hvala svima na odgovorima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Ide ti 1-N-R-N-2-3.
Znači 1pa Rikverc pa 2.
Frezaš u 1. ili 2.
Tvoj MTK je noviji od uputa, pa imaš inverter. Kad okreneš ručke prebaciš invertor pa imaš 3 brzine "u rikverc".
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Uh, treba onda pogoditi ispravnu brzinu. Ili je možda najbolje staviti mjenjač skroz gore, u 1. brzinu i paliti sa stisnutim kvačilom?
Mogu li uopće namotati onu špagu za paljenje krivo pa zavrtiti motor u kontra smjeru?
Trenutno nisam kod freze, ali probati ću to sve. Samo nek netko napiše kako se gasi, da nebi bilo ko u Žikinoj dinastiji - kad nestane nafta :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Imaš jedan leptirić s lijeve strane motora, kojeg zakrećeš za gašenje. Govorim za Lombardini ili DMB 6LD360, jer nisi rekel koji je motor.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Nisam siguran, znam da je 14ks, dizel.
Provjeriti ću. Ako ne nađem ništa, slikam pa vas zagnjavim još :)
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
NIje sigurno. To je "mali Goldoni", bar po getribi.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Nije 14 ks ili nije dizel?
Tako je rečeno kada smo kupovali.

Provjeriti ću još ima li kakve oznake ili pošaljem slike
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Znači 6, 8 ili 10ks? Ma dobro, koliko se koristi, dosta je, glavno da je dizel da ne ulijem krivo gorivo :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Bilo koji diesel je u pitanju ,paljenje i gašenje im je isto.
Za paljenje
1. Staviti u ler, i rukom okretati remenicu (na koju se namotava) špag za paljenje (ako ima tak). Ako ima zatvoreni starter onda polako vuć i vidjeti da li je u letu. Potom na ručicu za dodavanje gasa ručicu dati u pola njenog hoda.
2. Leptir za gašenje izvući i zakrenuti u lijevo (ostane u tom položaju).
3. Paljenje
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Rooki,ovaj ti je specijal ili po naši 14 konja IMG_20210329_153442.jpg
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Da, sad vidim da su malo drugačiji.
Budem provjerio ima li kakve oznake na sebi pa da mi kažete koji je točno ovaj.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Ma da, mislio sam da mi kažete koliko ks je taj jer vidim da ih ima različitih jačina.
Dobro, to mi je manje bitno, bitno da ja to upogonim :)
Ako vidim da ide, onda ćemo dalje :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh