• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nove gume za osobno v. - gdje je najjeftinije?

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
Trebam ubost nove ljetne gume dimenzija 195/60/R15, pa ako može info gdje su najjeftinije. Zagreb i okolica, eventualno SLO ili neki web shop?
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
Imaju samo gume za poljoprivredna vozila ili i za osobna?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Imaju i za osobna, ali nisu to gume za tvoj auto.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima u vulkalu bf goodrich dosta povoljno frend ih je uzel. michelin i bricstone su skupe.
Pitaj u savatehu svetice 25 to ti ni daleko pa vidi kaj i po kolko.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,mi kupili u Sloveniji ,blizu Lendave,kad nađem katalog ili dok se muž vrati sa kafanskog sijela,reknem točno.Bilo je dosta jeftinije od hr ponuda.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
neke akcije se vrtile na portalu e-kupi pa pogledaj.
pa kaj če ti tak male ljenje gume?
inače ja osobno kupujem u vulkalu u V.G. i plačam kešom i dobijem uvjek dobar popust toliko da mi se i neisplati ič u SLO za 200kn razlike.
pogledaj i unikomerc isto znaju imat akcije.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pitaj vulkal, pneumatik, sve ti ostalo skuplje koliko mislim. Oni rade na veliko, imaju puno radiona i mogu bit u cijeni
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,u Sloveniji "Gumi center" Gaberje.

Sad,mi smo uzeli 17" i sa felgama,a bilo je to pred godinu dana,bio još PDV,pa nam ispalo sa povratom skoro upola jeftinije.
Sada, neznam kako je sada,njihov pdv se sada može dobiti kao povrat samo ak si u sustavu kod nas.
I u svakom slučaju se treba pogađati za cijenu - ak je gazda dobre volje,može se nešto postiči.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
bas sam neki dan pitao kod svog vuklanizera, požega, bf goodrich 195/65-15 su 380 kuna s montazom komad, dunlop bluesportnesto, pireli p6 ili p7 koji je sad in, su cca 450-60 kn sa ugradnjom. kod nas je na sve ugradnja free, sto mislim da u zagrebu nije slucaj
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Au, šugava je to dimenzija, ima mi to stari na opel astri i psuje svaki puta sve svece kad mora kupovat gume.

DA je 65 visina onda je velik izbor i dobra cijena... Dok nismo bili u EU onda smo bar na mehveru mogli ostvarit neku značajniju razliku kupnjom u Zloveniji, a sad je sve to tu negdje.
Sad na tu foru s mehverom ostaje bosna al što kad kod njih nitko nema web poštenu stranicu s cijenama.


Inače, već je mtd-jac stavil link al mislim da je trenutno uljadirekt najpovoljniji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa jel bi imal on problema da stavi 195/65-15??

Ja sam znal povoljno kupiti gume u Molydon-u
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pa jel bi imal on problema da stavi 195/65-15??

Ja sam znal povoljno kupiti gume u Molydon-u

TEhnički si neispravan. Nema tolerancije.

I bliža je dimenzija 185/65-15....


BTW ako netko ne zna, više nije potrebno radit atest za druge dimenzije tj radi se nešto slično kao atest odnosno mini atest.
Mogu se upisati bilo koja dimenzija za koju imaš potrvdu proizvođaća ( servisa )( trošak cca 100kn) ili platiti cca 300kn za taj mini atest i upisat bilo koju REALNU dimenziju guma, da sad se i felge kontroliraju. Jeftine kopije Alu felgi uskoro neće proći tehnički ukoliko nemaju TUV odnosno upisanu onu E oznaku......
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
Hvala svima na odgovorima, izgleda da je Lašić najpovoljniji.
I Vulkal ima dobre cijene ali nije montaža i balansiranje u cijeni.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Neki dan mi nisu htjeli upisat centimetar uzu gumu iako smo prije zamjene zvali na tehnicki sto su potvrdili da bez problema ide.
Radi se o passatu i 225/45r17 umjesto 235.
Toliko o dosljednosti tehnickih stanica :icon_eyes:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
To isto sam i ja pitao neki dan, jedina je razlika šta bi ja upisal za dimenziju širu gumu. Umjesto 155 išla bi gore 165 guma i vele da nema problema. Sad je uskoro tehnički na autu i kažu da će tada upisat tu dimenziju guma samo ako je namontirana na auto. Jedino ako mjenjam colažu (npr. umjesto 13" da stavim 14") moraju zvat CVH i tražit od njih odobrenje. Za 20-tak dana ću vidjet jel ta priča drži vodu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Počeli su ih stiskat i ne mogu više upisivat što ih volja....

Meni su na prošlom autu bez problemauz postojeće 205-55-16 upisali 225/45/17, 225/40/18 i 195-65-15, samo sam ih pital....
SAd nedavno ( pred cca pol god) sam ih išal pitat za drugi auto i rekli su mi da donesem potvrdu od ovl uvoznika da su se te dimenzije bile u opciji za to vozilo.

Pred koji dan mi pa poznanik koji radi u tehničkom veli priču za taj mini atest i to da sve te izmjene moraju slikat, da felge moraju imam certifikat i da poslije točno * te felge moraju bit na autu
* ukoliko se radi o alu
 
Na vrh