• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obaveza čuvanja računa za sjeme i pesticide

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
U sustavu sam poticaja sa prijavljenih 4 ha oranice. Da li zbog eventualne inspekcije (do sada je nije bilo) moram čuvati račune kupljenog sjemena, gnojiva i pesticida?
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ne samo račune već i ambalažu od pesticida,ako si polagao tečaj, to bi trebao znat ....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ne znam zasto bi se morali cuvati racuni, pogotovo ako ne kupujes na r1..
Sta njih briga od kud nama sjeme ili spricivo, ja bi mu rekao da ne spricam, nego da okopavam, npr kukuruz..
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ne znam zasto bi se morali cuvati racuni, pogotovo ako ne kupujes na r1..
Sta njih briga od kud nama sjeme ili spricivo, ja bi mu rekao da ne spricam, nego da okopavam, npr kukuruz..



To im ti reci ako ti ikad dođu u kontrolu :)
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Ne samo račune već i ambalažu od pesticida,ako si polagao tečaj, to bi trebao znat ....

Platio i dobio uvjerenje...
Negdje sam pročitao i da moram voditi evidenciju o uporabi pesticida po površinama...došao sam do nekog obrasca gdje se između ostalog upisuje i vrsta djelatne tvari te količina djelatne tvari... pa kak to može skužiti stariji čovjek sa 4 raz. škole, a takvih je malih podosta.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ja sam sebi od starog ormara za odjeću napravio ormar za takve stvari.Čuvam ambalažu od pesticida,fungicida itd,račune od njih jedino što ne držim vreće od sjemena i gnojiva..... Unutra su mi još i maska,rukavice i odijelo koje koristim kad špricam i naravno bilježnica-svaštara-u koju upisujem gdje je čega i koliko otišlo.... Tako nam je rekao ovaj na predavanju kad sam išao za taj tečaj za herbicide da bi trebali svi imati..
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Točno samo po novom obrascu pišeš.Vrstu sredstva,količinu škropiva,datum površinu i kulturu
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Ili odeš na egap pa tamo to vodiš elektronički... meni je tako lakše
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Kod mene je bila prosle godine inspekcija,trebas cuvati racune od pesticida,bio u sustavu PDV-a,ili ne,znaci obavezno i voditi evidenciju spricanja.Bilo to zemljiste u poticaju,ili ne,ako imas zemljiste a nije u poticaju i to pises.Moras imati ormar i papir,da predao ambalazu,to je sve.Nitko me nije pitao za sjeme i gnojivo..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ja sam rekal da ne špricam i to je bil kraj provjere...:icon_madu:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Dobro, racune pesticida cuvam, ali sta njih briga za racune za sjeme i gnojivo..
Koliki kod nas siju bez zrnca gnojiva, a i sjeme, kazem mu da sam posijao domace i cao.. :D:
A za spricivo, budem im rekel da ni ja ne spricam, da rucno okopavam 10 rali kukuruza.. :)
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
treba cuvati deklaraciju sjemena min 1 godinu i dosta je bitno kakvo je i odakle je sjeme... slucaj gmo soje pod kraj prosle godine na bjelovarskoj strani
 
Posljednje uređivanje:

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Da li od ove godine traže račune za kupljeno sjeme kako bi ostvarili poticaj? Za soju znam, ali pitam za ostalo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh