• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oblikovanje Pendolino masline

Igorr

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
1
Pozdrav svima, nov sam na forumu i unaprijed se izvinjavam ako slicna tema vec postoji, nisam je uspio pronaci.
Naime, prosle godine sam posadio stablo Pendolino masline staro 4-5 godina, koje je vec bilo formirano u obliku vaze, medjutim, kako je vrijeme odmicalo, grane su se sve vise savijale dok je jedna grana rasla u visinu i potpuno poremetila oblik IMG_20200321_165400.jpg IMG_20200321_165349.jpg . Svakako cete jasnije vidjeti na prilozenim fotografijama...
Da li je Pendolino maslinu uopste moguce formirati kao vazu? U dilemi sam da li uklonim vertikalnu granu ili da uklonim prethodno formirane donje grane a ostavim ovaj dio koji je izrastao u visinu...

Unaprijed hvala, svaka pomoc je dobrodosla!

Najnoviji postovi

Na vrh