• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT mehanička sijačica kukuruza - problem

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Imam problem s OLT jednorednom sijačicom kod ovog zupčanika, izbacuje mi van kad vrtim kotače tako da ne baca sjeme. Dakle ovo prije ovog većeg zupčanika.
 

Prilozi

  • IMG_20220515_204256.jpg
    IMG_20220515_204256.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20220515_204325.jpg
    IMG_20220515_204325.jpg
    21.4 KB · Pregleda: 17

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
to bi trebalo preskakivati samo kad slučajno zapneš sa sijačicom u rikverc, prema naprijed treba uzubiti...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Najvjerojatnije da ti je opruga oslabljena. Poželjno bi bilo da se zamijeni. Jedino kako si možeš pomoći trenutno ako ti je hitno imaš na ovom dijelu strelicom sam označio (jedan vijak, on bi trebao biti sa druge strane, na slici se ne vidi) njega otpusti i taj komad stisni skroz do kraja, namjesti zupčanik, zategni vijak i onda ti bude se okretalo. Ali PAZI, sijačica se mora vrtjeti samo naprijed, kada kreneš u nazad treba ju dignuti u zrak kako ti nebi zapela, na taj način možeš potrgati sito.
Capture2.png
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ok hvala to ću najprije pa poslije ju rastavim i stavim novi feder.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Tu nije problem do federa, već je pogrešan kut zubića koji su tako napravljeni da prilikom opterećenja ne vuku jedan prema drugom, već ih opterećenje izbacuje van.
To sam sređivano na nekoliko sijačica.
Ako se stavi jači feder onda ne preskoči ni prema rikverc, već treba sve raskopati, tj. izvući van osovinu i najbolje sa malom broslicom i tankom reznom pločom pobrusit zubiće pod većim kutom tako da vuku sami sebe prema unutra, ali na jednom i drugom komadu i onda nema proklizavanja.
 
  • Like
Reactions: ZJ

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ajd u 100 evra da kod njega feder na valja,vidi se na slici da zubi uopste nisu uzubljeni
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Danas bio na otpadu i vidio takve dvije sijačice, ali bez kutija i jednu 4 x 5 tanjuraču
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Pozdrav. Kupili smo polovnu olt dvorednu sijacicu I naravno problemi. Sije neravnomjerno. Malo sije u redu,malo preskoci, malo sije gusto, a najbolje kada baci dva ili tri zrna zajedno. Citao sam u jednom posu da su za to krivi izbacivaci I prebrza sjetva, pa me zanima:
1. Ima li brzina sjetve ulogu I koliko (sijano imt 533 prva brza)
2. Ukoliko postoji realna mogucnost da su losi izbacivaci ima li tko iskustva sa ovima iz trgoagencije
3.ima li tko upotstva o radu za navedenu sijacicu posto smo potpuni laici u sa štelanjem sijacice
5. Kako odabirem one plasticne kolutove, razmak izmedu redova I razmak u redu
Hvala

Izbacivaci trgoagencija
 

Prilozi

  • IMG_20220523_210951.png
    IMG_20220523_210951.png
    228.7 KB · Pregleda: 13

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
Malo se poigraj s njom kraj tih izbijača zna proć sjeme ja sam navarivo gdje je trebalo da ne možesjeme proć osim ispod onog čistača i sad radi solidno skoro super ovisi o sjemenu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Koji model ste kupili?
Imam upute za oba, pa ih mogu poslati, samo u PP napiši adresu e-pošte.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ja imam one crvene i morao sam malo obrusiti cijev čistača jer je velika okrugla zrna lomilo. Uz čistač je dobro riješeno i nije se provlačilo zrno. Vidim da su ovi plavi malko drugačiji.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
dva-tri zrna mogu jedino kroz neodgovarajuća sita...il su presitna zrna pa tak gusto ispadaju, ili predebela (predugačka) pa ispadaju sporadično ili nikak...
odstupanja su moguća u dvije vrećice istog kukuruza, jedna sije dobro, druga je zrno drugog kalibra i dela probleme...
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Ovo je ta sijacica, ne znam koja je to verzija. Moguce jer ako se ne varam u jednom momentu su pomjesali dva sjemena kada je jedno prefalilo.
 

Prilozi

  • IMG_20220524_170512.jpg
    IMG_20220524_170512.jpg
    44 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20220524_170426.jpg
    IMG_20220524_170426.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 9

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Trebaju biti odgovarajuća sitai stavi ove metalne izbacivače
jer se kod ovih plastičnih dešava da se kod čistača sve podigne (uvije) i prolazi2,3,4 zran odjednom

Ja imam one crvene i morao sam malo obrusiti cijev čistača jer je velika okrugla zrna lomilo. Uz čistač je dobro riješeno i nije se provlačilo zrno. Vidim da su ovi plavi malko drugačiji.
Možeš objasniti na slici šta si točno obrusio?

Tu nije problem do federa, već je pogrešan kut zubića koji su tako napravljeni da prilikom opterećenja ne vuku jedan prema drugom, već ih opterećenje izbacuje van.
To sam sređivano na nekoliko sijačica.
Ako se stavi jači feder onda ne preskoči ni prema rikverc, već treba sve raskopati, tj. izvući van osovinu i najbolje sa malom broslicom i tankom reznom pločom pobrusit zubiće pod većim kutom tako da vuku sami sebe prema unutra, ali na jednom i drugom komadu i onda nema proklizavanja.
Isto tako mislim da su ti zubići sami po sebi napravljeni tako da i za naprijed preskoče u slučaju blokiranja nekog elementa na sijačici da se sve ne pokida i savije
Jest da se oni tijekom rada malo troše pa vjerojatno nemaju onaj tvornički kut
ja sam na svojoj riješi tako da sam malo približio drugi dio tako da je feder ispao malo jači
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja sam sa susedovom sijačicom išal sa imt 533 u prvoj brzoj. onda mi je sused rekal da moram ići sa 1000 okretaja motora jer tada radi najbolje. ne smiješ ići pre sporo 600 okretaja. odlični rezultati su bili ja presretan.
 
Na vrh