• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o poticajima i potporama

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
16 Tra 2007
Poruka
1,525
Informacije i razgovor o izravnim potporama u stočarstvu i ratarstvu.

Za informacije o isplatama koristite ovu temu:
Isplata poticaja.

Lan@

Član
Pridružen(a)
4 Tra 2012
Poruka
61
Ljudi moji svaki savijet je dobrodosao...Situacija mi je sljedeca parcela kraj mene godinama lezi neobradjena ( citaj sikara) vlasnik je seoski pijanac s kojim bas nitko u selu ne voli imati posla ali eto srecom ili ne proljetos mi da zemlju u najam. Muz i ja iskrcimo sikaru i preoremo. Odem neki dan u agenciju da upisem zemlju u upisnik i saznam da je zemlja navodno na ugaru a nositelj prava je covijek koji vec 5 godina ne zivi u Hrvatskoj no medjutim uredno prima poticaje. Danas bez previse buke odem do doticnog gospodina buduci da je dosao za Uskrs zamoliti ga da makne prava kako bi se mogla upisati..I dobijem odgovor " iz principa necu". On navodno isto ima nekakav ugovor o najmu i ja sam jos kriva sto sam mu usla u posjed. Ajmo ljudi neki savijet sta da radim..najvise bi mi bilo zao sto toliko truda da se iskrci sikara i napravi oranica a da sad odustanem od tog komada zemlje..inace radi se o 4 jutra..

nisamja

Član
Pridružen(a)
15 Stu 2018
Poruka
77
Vlasnik zemlje mora sa njim raskinuti ugovor, ako ga ima. To je prvo. Onda vi idete sa svojim ugovorom i upisujete se, naravno, ako imate pravo. Morate sve to provjeriti. Ako on nema ugovor sa vlasnikom, po sili zakona se vi upisujete. Nema tu ništa "navodno". Sve mora biti po pravilniku. Iako, da tome gosponu "principu" dođe kontrola, piše ugar, a gore je kukuruza, ne bude samo tak ubirao... Al to je već druga priča...

Lan@

Član
Pridružen(a)
4 Tra 2012
Poruka
61
Meni osobno je strasno i prestrasno da netko zivi i radi u Njemackoj a ovdje ubire poticaje..Jucer sam saznala jos da lik ima tako jos preko 30 jutara.

nisamja

Član
Pridružen(a)
15 Stu 2018
Poruka
77
Meni osobno je strasno i prestrasno da netko zivi i radi u Njemackoj a ovdje ubire poticaje..Jucer sam saznala jos da lik ima tako jos preko 30 jutara.
Je, strašno je. Al to je Hrvatska. Nažalost. Takvom ne bu došla kontrola. Borite se, ispitajte sve mogućnosti, idite u Savjetodavnu službu. Možda uspijete.

Na vrh