• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

hotela

Dobro znana faca
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,047
Neznam jos valjda okolica Preloga,nemislim uzimat med vec pomagati prirodu. :ppozdrav:

Atppt

Član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
55
Onda ti se budu samo rojile. A od 10 rojeva koji ti pobjegnu možda 1 bude uspio opstati u prirodi. U gradiću si da nećeš imati problema s susjedima?

hotela

Dobro znana faca
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,047
Zdravo Zivo moji forumasi,da se javim u vezi mojih pcela.
Danas bila revizija,dosao kolega da vidimo stanje moje kosnice,posto sam pocetnik i nemam pojma s pojmom u vezi pcela.
Kad smo prisli kosnici ispod Drijena u hladovini,odmah je rekel tu nebu nista stoga jer su u hladu.Digao je onaj poklopac i vidjeli se okviri sa puno pcela,uzeo je masku za glavu jer kaze mogle bi biti nervozne posto su u hladu.Izvadi on jedan okvir,pa drugi i kaze :Ovo je cudo,da to nekom pcelaru pricam nebi mi vjerovo,zajednica je zdrava i bogata ima meda te smo zamijenili dva okvira(nije ih izeo vise)da matica ima gdje da lijeze.Nije ga ubola nijedna kao ni mene, koji sam stajao pored njega i pridrzavao okvire pune pcela i meda, pcele su mi bile i u kosi al se nisam time opterecivo(naravno da me malo hvato strah),stresao je pcele pomocu grancice zamijenio okvire,pronasli smo i maticu i sve fino zatvorili.On ih je samo radi predstroznosti jos zadimil radi Vareole.
Kaze da to nije dozivio nebi nikome vjerovao,zatim mi napomenuo da ih moram stavit na sunce ali ih prethodno moram premjestoti najmanje 2 kilometra na dva tjedna,da zaborave sadasnje mjesto.
Navecer ih premjestam a za dva tjedna vracam,naravno na sunce i pruzicu im svoju ljubav kao i do sada te vjerujem da ce mi biti zahvalne i zdrave.
Dali vjerujete da pcele osjete nasu ljubav,dali vjeruete da smo svi povezani i zavisni? 👨‍🌾

Na vrh