• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ja isto nosim masku na potrebnim i traženim mjestima, s tim se ne opterećujem, više mene ljute brinu i vrijeđaju druge stvari, a najviše lakomanipulativna raja. :mad:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Evo, samo nas je nekoliko ovdje na forumu i nemamo iste stavove, a kako je tek širom svijeta među nebrojenim ljudima.
Ako ta vražja maska nečemu pomaže ja ju nosim, a ako ne pomažem, barem sam pokušao ne štetiti drugima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
virus se širi zrakom aerosolom. Biciklist ili trkač širi aerosol dalje od sebe nego šetač (jači dah). Maska dodatno skraćuje tu udaljenost. S druge strane, kad virus dođe na masku, zavisi od kvalitete maske hoće li preči na nutarnju stran ili neće. Upravo zbog toga nema 100 postotne sigurnosti nositelja maske niti s najkvalitetnijom maskom, ali obrnuto je jako djelotvorna i obična platnena maska. To je samo moje logično razmišljanje i siguran sam da time nikog ne ugrožavam više nego da ne nosim masku. Mislim da čak slobodno mogu tvrditi da nošenje maske sigurno smanjuje rizik širenja zaraze.

Viduka OPG,
samo da te upoznam da mi se kvaliteta života znatno popravila nakon kaj sam shvatil da se ne vrijedi sekirati zbog onog na kaj nemam utjecaja.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
devojka koja radi u ljekarni, kaze da ce ovo trajati jos 2 god sigurno. Cuo sam za slucajeve gde je par mladjih umro, neke je dokusirila (imali su pre bolesti)....

Jedino sto znam:

1. U zadnje vreme ne vidim po naslovima da su ljudi umrli od kancera, side itd... jer sve je od korone Boze moj.
2. Globalno zagrevanje je prestalo- sto je i odlicno za nas. (msl da je to jedan od uzroka korone, da se zemlja regenrise).Zaustavljen svet, saobracaj itd.
3. Hmmm Kina i dalje "prasi" sa ekonomijom...

Nisam teoreticar zavere, al kontam da je lutkar u pozadini, a korona su konci.
Mada kroz istoriju, izbijale su bolesti i bez korone, i ljudi su padali kao muve.

🤷‍♂️
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ljudi od nečega moram umrijeti to sam već rekao, e sad od čega će to biti, tko će ga znati,ta pisano je "...... BDIJTE JER NE ZNADETE NI DANA NI ČASA.....".
E sad oće li me ubiti ljubomorna žena, nečiji ljubomorni muž, u prometu, oćeli past avion na mene, ili od udara groma, ili ću me roknut srce jer pretjerujem s janjetinom i gemištima, zašto je postala tragedija da umrem od korone,umreš i kraj,na ovom svijetu smo ionako prolazno, i pripremamo se za nešto što se zove život vječni.
 
  • Like
Reactions: ZJ

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kako kvalitetnija stiti nas od drugih, a obicna platnena stiti druge od nas? Ovo mi je malo nejasno...

Ako sam dobro upoznat maske s filterom FFP3 imaju zbog comfortnijeg korištenja ispusni ventil. Iz toga zaključujem da se ispuh ne filtrira, barem ne u mjeri kao udah. Platnene maske ne zadržavaju virus, ali smanjuju brzinu strujanja kod izdisaja i samim time domet aerosola. Dakle ako druga osoba nije u neposrednoj blizini, aerosol na dolazi do te osobe.
Nadam se da sam dovoljno pojasnildrugi dio pitanja, a odgovor na prvi dio možda piše ovdje.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
A kak štite druge ak ne štite tebe i obratno?
Nisam ja to izmislio, tako kažu "stručnjaci" na TVu kojeg bi najradije izbacio da nije nedavno nov kupljen.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja još ne mislim hmreti! Niti nesmem.
pa nebrem ženi i deci kredite ostaviti. Nisam hižu završil. Umiranje ne dolazi u obzir.

Malo da se poz....avam. Takav sam.

Treba bit oprezan, ali ne panično.
Kak kolega @Nai veli, nešto tu smrdi. Ova korona ima miris na nekaj drugo.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Ta maska je ko i kondom, ni jedno ni drugo ne garantira 100%-tnu zaštitu. A sad kak je kome ljepše.....hehehee, malo šale

Imam o svemu tome mišljenje, ali kad idem u dućan (ili takvo neko mjesto), stavim masku iz poštovanja prema prodavaču/ici. Ak ona može cijeli dan, mogu ja 5min
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441

Sad razumijem, ima i ffp3 bez tog ventila. Koristim te maske godinama, ne bi reko da manje stite u 'ispuhu' od obicnih platnenih. No ne ni brigam puno o tome. Vise se me brine skoro svakodnevno koristenje pesticida pa koristim 3m masku s ugljenim filterima, isto i u traktorima.
Veca mi je strahota kad zdrav mladi covjek dobije rak od svih 'sranja' sto jedemo, pijemo i udisemo nego ovo.
Ne dira me puno dok oni ne diraju u mene previse.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Kako kvalitetnija stiti nas od drugih, a obicna platnena stiti druge od nas? Ovo mi je malo nejasno...
FFP 2 i 3 imaju ispušni ventil.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega plus,zar se jos uvijek bojis :cry: i vjerujes ovim muljatorima iz stozera a preveli nas ,zedna preko vode:unsure:.Ja sam te smatral razumnijim covjekom,maske stite djelomicno kod svakog virusa to je jasno al je i jasno da ovaj virus nije smrtonosan i da su nasi politicari dobre sluge mocnicima,jeebe se njima za domovinu i narod.
No s druge strane,malo ce usporiti silovanje nase majcice zemlje,to je pozitivno,zalosno je da ce stradati nevini i najslabiji kad krene kriza,no uvijek je tako bilo i ostalo.

ps.kolega plus,rado bi kajse jednom zidemo i druzimo uz nasa vinceka,nemoras se bojati,moja hotela je jeebezljivec a ne svadljivec:ppozdrav:
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Danas bio u Zagrebu, i onako gledam pratim oko sebe, i točno se vidi sivilo, jako puno ljudi s tupim praznim pogledom, čisto neko beznađe u zraku, e sad dali je to samo ponedjeljak, ili je to još jedan znak da je netko sanjao 7 mršavih krava. :unsure:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Hotela :hahah: jeebezljivec a ne svadljivec,
A kak da se mi idemo, ja sam doma a ti u Austriji :unsure:
Ne bojim se nego poštujem zadana društvena pravila ponašanja. Tko sam ja da ih kršim?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Viduka,bojim se da će mnogim se taj san odigrati u stvarnosti.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega plus,jeebogati pa pola nasih politicara krsi zakone o_O a pravila da ne govorim,nije valjda kad bi rekli da skocis u bunar da bi to uradio.:unsure:
Inace u tjednu rintam u AT. a vikendom i HR. uvijek se najde do ma nekaj za delat,gorice ,suma,vrt koli hize,bogme stalno mi bezidu dva dana.
Prosli tj.nisam bil doma zbog Kurzevih mjera a na proljece su nasi jeebali austrijance i nas domace kaj smo prek,pa nas pustili zbog turisticke sezone a sad se cudimo njihovim mjerama.
Znaci svakak sam jeebena stranka,malo me nasi,malo ovi pa stoga razmisljam da si u vinogrado malo preuredim kolibu,te se odselim tamo a njih poslljem sve skupa u xxxxxxxxxxxxxxx
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Hotela, navuci ti duple gače da ti se taj austrijski Kurz ne zakači na HR "golo skinutu guzicu"...
Kaj očekuješ, da te mazim, pazim, a ti se austrijskom šefu "v rit rivaš", kaj da nemaš doma u HR kaj za delati.

"Hebe se meni" za tvoje EURe, za tvojeg "A" šefa, ja ti obožavam moju varaždinsku grabu, pa naše more, toplice, šume, oranice, livade i gorice, a ti sam služi tam gor gdje jesi, budi sluga pokoran, klanjaj im se do poda. Ja ti za živjeti imam dosta, nemam za sad posta.
Ak ti paše, dojdi do mene, na moj vrh, v moje gorice, na vino naše. Ja bum spekel i roštilj, videl budeš pravoga grozdja, a ne hotelu, tuduma.
Protiv korone v jutro domača žganica ili pelinkovec, posle kroz dan gemišt i od svega mi za sad nije ništ. Nikaj ne lažem, svojima i drugima kolko stignem pomažem, dobro ti ja stojim i korone se ne bojim. Ak me i zakači, nema straha, od nečega se mora odapeti, tu tam pod plotom ili v katedrali v ZG :)
A ti austrijanca samo služi i imaj radni vijek što duži :hahah: ;):unsure::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
Jedva čekam da moja djeca krenu u Austriju na skijanje, kaj bute onda "kurcali", baš me zanima, makar znam na pref :), bute cvilili kaj mišeki, ali naši HR političari nemaju muda da zapreju izlaz skijašima.
Ovdje u HR je još navek preveč "seronja" za život i dobrobit društva... I "A" Kurz i "SLO" Kacin isto nikaj koristi, kategorija "smeće".

Korona je mila majka, prema ostatku problematike. Samo ti uživaj u Austriji, ja uživam doma :)
 
  • Like
Reactions: ZJ

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Plus,
malo si me potegnul za jezik. Nisam pristaša delanja u inozemstvu. No za to nije kriv običan narod i nisam za to da se drvljem i kamenjem nabacujemo na one kaj vani delaju. To je njihov slobodni izbor i ako njima takav način bolj odgovara, to poštujem. Otpiranje granica za rad u EU možda nije donesel niš dobroga našim poslodavcima, ali je cijena rada kod nas ipak malo dignuta.
Onda je došla korona i to bitno promijenila. Do onda su radniki mogli birati poslodavca, a sad opet poslodavci mogu birati radnike. Tak se to vrti kroz povijest. Malo su jedni gore, a drugi dolje pa se onda malo "zameniju".

I još nekaj. Naj se delati bedake z nohe iliti hotele. Točno je da sadrži metilni alkohol, ali je isto tak točno da je u malim količinama lijek. Također nije dobro misliti da vino od sortnog grojzdja koje se toliko put šprica (čitaj truje), nije štetno. No tu su u pitanju opet interesi nekih lobija. Dobra reklama i pomodarstvo puno toga proda pa tak i otrove.

Malo sam zabrazdil izvan teme, ali nadam se da nije preveč. 😉
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh