• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ja sam čekam da nas opet stave u online nastavu. Ovo pod maskama je kriminal, ne smijem ni zamisliti kako oni koji rade 8h ili više non-stop pod istima.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Korona virus postoji, efekat- da "dokusuri" osobe koje imaju vise hronicnih bolesti. Neko je koronu prelezao na nogama, neko je imao blaze simptome, a neko teze.

Ostalo je sve politika, iskljucite tv, ne citajte novine i zivite svoj zivot. Niko ovde od nas nece profitirati na koroni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Dečki kaj mislite bu gore ili ide na bolje? Svaki dan sve više oboljelih.
Sve više testiranih i lažno pozitivnih...dramatizacija bez potrebe.
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
a tko garantira da nakon dva tjedna nećeš biti opet dva tjedna, pa ako te krene još dva tjedna, i još...i još...
nema toga da nakon dva tjedna a nemaš virus postaneš imun...:geek:
Samo sljivu iznad 40c
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Korona pere osjetljive skupine kao što su stariji, bolesni od više i težih bolesti i poneke za koje se to ne bi očekivalo. E sada ako neće uhvatiti mlađe članove obitelji može starije kojima će mlađi donijeti virus. Da li dozvoliti da stariji ljudi u domovima, koje su tamo smjestila voljena djeca, ili stariji u obiteljima koji imaju kronične bolesti umiru kao muhe ili ih nastojati zaštiti. Mišljenja sam da je ovo glavno pitanje u ovom ludilu oko kojega se svi vrte, a nitko ne želi otvoreno reći što raditi.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,867
Mislim da ne postoji odgovarajuće rješenje protiv tog sranja koje donose političari! Oni zapru jedna vrata, a korona na druga. Treba pustiti da priroda odradi svoje!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Korona je gripa (bila je ptičja, svinjska...). I od gripe se umiralo, mnogi stariji, poneki mlađi i nije se dizala halabuka ko sad. Sad se umire od nebrige zdravstvenog sustava za ostale bolesti, ali to nitko ne govori.
Ovo je ekonomsko uništavanje svijeta, jer kaj ne uništi gripa, uništila bude glad, ovrhe i ostalo, samo kaj ljudi ne vide širju sliku.
Nažalost.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Po meni oni štite samo sebe,tj zdravstveni sustav koji ionako nevalja..jer ako se dogodi dodatno opterećenje zdravstvenog sustava on će se urušiti,ljudi će shvatiti da plaćaju poreze,zdravstveno itd a da pritom ništa ne funkcionira,doći će do minimalno prosvjeda,blokade države itd,a onda nebudu mogli izvlačiti pare...a sve pod okriljem "korone"..tako da im ovo odgovara.
Odgovaraju im i nova zaduženja države jer isto na tome se privatne kase pune lovom,da ne kažem prtljažnici automobila...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Znači neki od vas pomalo se slažu s onim nekim predviđanjem da je cilj svjetskih moćnika da se svjetsko stanovništo do sredine ovog stoljeća smanji bar za jednu trećinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Nitko se od nas ne slaže s tim, već nitko ne vjeruje onome kaj sam vidi svojim očima da se događa. Uspjeli su ljudima propagandom isprati mozak.
Korona redari...Gestapo. Cinkanje susjeda (koji ne nose maske u dućanu ili pak imaju kućnu zabavu), svadbe bez plesa do ponoći...i to sve u manje od 9 mjeseci?
Epidemija koja se u 3 mjeseca proširila cijelim svijetom, a od koje je umrlo manje ljudi nego od gripe...nije li to čudno? Plašenje ljudi preko medija, više ni ne govore dob umrlih... razmislite.
Veli se da postoji mala laž, velika laž i statistika. A znamo da je statistika po definiciji točan zbroj netočnih podataka.
Kina se oporavila preko noći i ima porast ekonomije samo od prodavanja milijardi maski naivcima, dok cijeli svijet stagnira? A to nije problem gomilanja smeća, više ne spominju problem plastičnih vrećica, već je čak i kruh pakiran?
Meni od prvoga dana tu nekaj gadno smrdi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Već davno sam donesel odluku da se ne sekiram zbog onog na kaj nemrem promijeniti. Od donošenja te odluke, živim kvalitetnije. Pokušavam se prilagoditi okruženju u kojem živim, ali ne na način da prihvatim sve kaj delaju drugi jer ima tu dosta nepoštenih radnji na štetu drugih i okoline. Činim ono kaj smatram da je pošteno i trudim se da pri tome nikom ne naštetim.

Dakle, ne razmišljam, preciznije, ne opterećujem se time, zakaj se pojavil taj virus. Neke mjere smatram korisnim i nije mi ih se teško pridržavati. Svjestan sam da maska mene štiti u jako malom postotku, ali u znatno većem štiti druge od mene. Zato mi ne pada preteško, nositi je. Kad bi se malo disciplinirali, a to je, nažalost, nekima najteže, bilo bi nam svima skupa lakše.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega iwanho,donekle se slazem stobom :unsure: al es bunim nositi masku🤛.Kad bi bila situacija ozbiljna i opasna nosio bih je brez problema a vjerujem da bi svi ozbiljnije prihvacali mjere.
Na pocetku plandemije nakon izlaska iz izolacije i promisljanja te raznih slobodnih informacija ,sam javno ovdje pisal da je ovo specijalni rat tj. neciji interesi.
Vidim da se puno ljudi "budi" tj. postaju sumnjicavi te se vise informiraju,pocinju shvacati da smo svi skupa s nasim politicarima(pijunima) u necijim rukama,duznickom ropstvu.
No nekoji nasi politicari su u sivoj zoni tj.idu na sigurno,izvrsavaju naredbe ali malo setaju da se mogu pred narodom pravdati(kad se jednom rijesimo okova) kako su morali tako ciniti za dobrobit svih nas.
To znaci da nas politicari nevoljko stiscu ali nemaju moralne snage da se tomu odupru vec cekaju da narod to sam rijesi,no malo su se zajeebali necemo im ovo oprostit ni zaboravit.
Jednom smo im oprostili u domovinskom ratu pa su to debelo iskoristili okrenuvsi kapute te ponovnim grabljenjem moci,no ovaj put nece biti milosti,vjerujte mi.🤛:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Iskreno ja sam za maske, koliko puta ljudi znaju da se unesu u facu kad pricaju, osetis im zadah, koja kap pljuvacke.... ovako milina :hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hotela,
uvijek volim biti na strani sigurnosti. Bilje je puhati na mrzlo, nek se opeći. Možda se može bez maske, ali ne smeta zdravlju, samo komociji. A kaj je komocija u usporedbi sa zdravljem. Stariji znamo koliko kaj od toga vrijedi, a mlađi buju saznali kad dođu u starije godine. Obično ono kaj imamo slabo ili nikak ne cijenimo, nego tek kad to izgubimo, postajemo svjesni koliko nam je značilo.

Kak u svakom zlu ima nekaj dobrog, tak i nošenje maski ima i nekih prednosti, npr. ona koju spominje kolega Nai.
Kad je to s koronom počelo kod nas, maske nisu bile preporučene, ali razmak jest. Po meni su maske nadomjestak za razmak gdje se on ne može održavati.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pametno zboris kolega iwanho(y),znam da imas i iskustva i mudrosti.Sve na mestu kaj govoris,nije nikomu problem nositi masku,no tu je razlog e... to je vec problem.Ima nas svakakvih,tvrdoglavih ,slabomozgavih ali ima i neustrasivih,svak iz svog razloga se neda tlaciti.😷
Ima dole u ercegovini jedna prica: pitaju hrvata dali bi ikad presao na muslimansku vjeru(moze i obrnuto),nebi nikada pa da me i kolju kaze ovaj,al iz inata bi to uradia rece on. :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Iwanho, nebi se složil z tobom. Maska u ovom slučaju ne služi ničemu, već je samo sredstvo treniranja strogoće i možda nekome "psihička potpora". Meni nije.

U ove krpene i "medicinske" (nesterilne, naravno) maske izdišeš topi zrak, koji se kondenzira na tkanini i idealno je mjesto za razvoj gljivica, plijesni i slično. A onda se to ponovno udiše. I nek mi netko reče da je onda to zdravo???
Maske FFP2 i slične imaju ispušni ventil, gdje ne izdišeš kroz filter, pa nisu ni one ugodne.
Zakaj ljudi koji ih nose imaju svrbež i crvenilo?

Kad pilim drva ili brusim željezo koristim 3M masku, pa poslije par dana iz nosa čistim "blato" od piljevine ili pak crne šmrklje, a u ovoj maski se ne magle naočale, dakle savršeno prianja licu.

I onda ove jeftine maske zadržavaju aerosol s virusima? Dajte najte...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Dobro onda budem odrezal pol glave iznad maske.

Jel sad bolje? :hahah:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh