• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije poanta u različitim mišljenjima i negiranju ili prihvaćanju zdravstvene krize već u oduzimanju prava i ljudskih sloboda za koje su mnogi dali ono najvrijednije što su imali,svoj život.Kada jednom krenu uzimati malo po malo sada smo tu gdje jesmo i zaključak koje slijedi jest da oni koji odlučuju se ne misle odreći moći koju su dobili i ista se konstantno povećava,zar ne ? Mi samo gledamo kako kopnimo i mislimo biti će bolje,tako smo mislili i prije godinu, dvije,tri,pet....
A ono sve gore i gore.....
Uvijek može biti loše do nepodnošljivosti,ali može biti i bolje,sami utječemo na dosta stvari oko sebe,u nama je problem.

Tvoje i moje pravo prestaje tamo gdje ono ugrožava pravo drugoga.
Tako je po Ustavu i tako je po općoj pravednosti.
Tvoje je pravo zaražen doći i sjesti nasuprot meni jer ti nitko nema pravo ograničiti slobodu, ali moje je pravo da me ne zaraziš i da budeš kažnjen ako si me zarazio namjerno, došavši zaražen k meni.

Kako ćeš pomiriti ovu situaciju a da oboje konzumiramo svoje pravo?
Jesi li Hudini? Nisi?

Svaka društvena zajednica, organizacija, država....ima prvog čovjeka svoga društva. Koji nas organizacijski vodi. Organiziranost je najviši domet društva, suprotan od anarhije.
Organiziranost se postiže kroz pravila - pravila su OGRANIČAVAJUĆE definicije ponašanja i radnji - koja se moraju poštovati da bi Organizacija funkcionirala organizirano. Već samo poštovanje pravila ograničava apsolutnu slobodu.
Apsolutna sloboda ne postoji u organiziranom društvu. Postoji samo u divljini kod monolitnih jedinki. Već kod dvije jedinke koje žive zajedno postoji jači i slabiji - postoji hijerarhija. U svakoj hijerarhiji jasno se zna tko je No.1, tko određuje i provodi pravila.


Naše je pravo utjecati na kreiranje pravila koja uređuju međuodnose Organizacije onako kako nama odgovara, ali ne svakome pojedincu osobno nego cijelome društvu - Organizaciji.

Nikada tvoje pravo ne može i ne smije ići na štetu moga prava. Niti moje pravo na štetu tvoga prava - ovo je krasna definicija, jel?
Ali, u tom slučaju, nas dvoje možemo živjeti samo u đungli ili u pustinji odvojeni tisuću kilometara, nikada se u životu ne sresti, jer ćemo u jednom trenutku, sretnemo li se slučajno, oboje poželjeti stati nogom na jedno te isto mjesto istovremeno. Jer je naše pravo da to napravimo. Na to mjesto može stati samo jedno stopalo u istom trenutku. Pa ćeš ti meni opaliti šamar, a ja ću tebe nogom u jaja, pa ćemo se počupati, možda će jedno od nas pasti mrtvo.

Apsolutno pravo - a na njega svi mi imamo pravo - ne postoji kao funkcionalna veličina i ne provodi se apsolutno nigdje na svijetu. Sa time moraš naučiti živjeti. :)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolegice,hvala bogu da nisi u stozeru,pitam se zar jos uvijek ne vjerujes u stvoritelja i njegov naum snama,zar vjerujes ljudskim nametnutim zakonima,osjecam da si iskreno preplasena.Ako su zarazeni koji se ne pridrzavaju mjera bioteroristi,onda suovi koji donose te nelogicne mjere fasisti i to teski,zatvarati zdrave i izlijecene ljude.
Ljudi shvatite vec jednom i PRESTANITE MRZITI LJUDE.
Takodjer sam kolega martinv1 "prebolio"moje trovanje,kolega Kupljenec nece to da shvati te si nemoze pomoci,poslao sam mu privatnu poruku da mu pomognem al ne trza,more se pjeni jeebe se meni a zivot ide dalje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kolegice,hvala bogu da nisi u stozeru,pitam se zar jos uvijek ne vjerujes u stvoritelja i njegov naum snama,zar vjerujes ljudskim nametnutim zakonima,osjecam da si iskreno preplasena.Ako su zarazeni koji se ne pridrzavaju mjera bioteroristi,onda suovi koji donose te nelogicne mjere fasisti i to teski,zatvarati zdrave i izlijecene ljude.
Ljudi shvatite vec jednom i PRESTANITE MRZITI LJUDE.
Takodjer sam kolega martinv1 "prebolio"moje trovanje,kolega Kupljenec nece to da shvati te si nemoze pomoci,poslao sam mu privatnu poruku da mu pomognem al ne trza,more se pjeni jeebe se meni a zivot ide dalje.

Da, zaraženi koji znaju da su zaraženi i neodgovorno se kreću među populacijom jesu bioteroristi jer je virus biološko biće, živo, "bio", a svaka namjerna i nehajna ugroza je "teroristički" - nasilni - čin.

Kada moliš Boga da ti pomogne u rješavanju nekog problema - fizičkog ili psihološkog - sjediš li na kauču i moliš se deset dana - problem se neće riješiti. Sve će ostati isto danas, sutra, za pedeset dana.
Ustaneš li i započneš nekakvu radnju - fizičku ili psihološku (počneš razmišljati o problemu ili raditi fizički na njemu) - problem ćeš riješiti.
Pomogao si si sam, pomogao ti je Bog, ili ste udruženi pomogli ti oboje. Od ove tri mogućnosti najmanje jedna je točna.
Najmanje jedna.
Na svakome od nas je biti uvjeren da je jedna od njih tri ili više od jedne od njih tri.

A Crkva, Vjera , i Bog po riječima Katoličke Crkve vele: pomogni si sam, pa će ti pomoći i Bog.
Neće Bog dignuti motiku i zabiti je u zemljicu ako je ti ne uzmeš u ruke.
Moj hotela.

Nema ti tu strah nikakvu ulogu, samo zdravi razum, promišljanje i zaključci.

Sjetila sam se jednog vica. :)

Išao je Štef u crkvu svake nedjelje na misu godinama i uvijek usput molio Boga: Gospodine Bože, molim te, daj da dobijem na lutriji.
I tako desetak godina svake nedjelje......
Jedne nedjelje, nakon Štefove molitve, začuje se božji glas u crkvi - čovječe, pa daj već jednom kupi i ispuni taj loto listić!

Moj hotela - zašto misliš da ljudi koji razmišljau i po razmišljanju djeluju nisu vjernici?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ljudi shvatite vec jednom i PRESTANITE MRZITI LJUDE.
I nemojte ugrožavati tuđe zdravlje.
U starom zavjetu je rečeno: "Ne čini drugome ono laj ne želiš da on čini tebi".
Novozavjetna izreka je malo poboljšana: Čini drugome ono kaj želiš da on čini tebi".

Tko od nas želi, makar i slučajni susret u kojem postoji povećana šansa za prijenos virusa. Zaštitimo druge, ako želimo sami biti zaštićeni. Ponašajmo se kršćanski.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ovako,primjecujem da si vrlo rjecita kolegice,zajeebano je protiv tebe bojevati. :)Rijec vjernici je opet klasifikacija,izmislili je neki zlocesti umovi.
Mi smo svi ljudi i braca,nekoji su progledali,nekoji zele ,nazalost nekoji su slabi.Ovi sto su slabi su preplaseni i izgubljeni,Isus je trazio takve kojima je porebna pomoc.
Ove price o samopomoci smo barem nas oboje davno prosli,netreba se nanjih niti osvrtati.
Citav svijet je stao zbog jednog virusa,tko nije lijen neka trazi pojam virus,virusa smo puni i to nije problem.
Problem je ono drugo umjetno stvoreno u nama i oko nas,problem su nelogicna vremenska doba,vremenske pojave,valjda primjecujete i povecanje bolesti na biljkama i udumiranje suma.Zapitajte se zasto,zasto oblaci vise ne plove nebom,zasto tragovi aviona ne nestaju,zasto vam sjemenja ne kliju,zasto oskrnavljuju toliko sume oko nas.
Oni koji traze ce shvatiti,nece druge ljude zvati bioteroristima:cry: i prstom upirati u njih,vec ce pitati brate kako ti mogu pomoci.
Zahvaljujem jos jednom javno Kolegi Kupljencu koji je trazio da ga prosvijetlim,mudrovanjem kako da mu pomognem on je prosvijetlio mene da mogu ja njega tj.pomogao si je sam.Ja sam shvatio tu jednostavnu istinu PRESTANIMO MRZITI LJUDE.🙏
Dragi moji forumasi,sirite ljubav ,posjecujte susjede,prijatelje,rodbinu al ne zaboravite nemocne i slabe,svi mi imamo uspone i padove.🙏
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ok pojašnjeno, ali se brojke olako shvaćaju. Zaboravio je napomenuti da je povećanje smrtnosti u odnosu na višegodišnji prosjek uz DVA STROGA LOCKDOWN-a i velike mjere zaštite dok nije bilo lockdowna (maske, dezinfekcija...) Koliko bi bilo povećanje smrtnosti bez ta dva lockdowna? Osim toga treba uzeti u obzir da je Hrvatska 2015. godine imala vjerojatno više stanovnika nego danas (koliko ljudi se odselilo iz HR od tad), tako da je razlika u odnosu na 2015. i veća.
Maske i dezinfekcija mogu (možda) kratkoročno pomoći protiv jednog problema, a dugoročno narušiti ravnotežu koja se kasnije više ne bude uzimala u razmatranje (rezistentnost svega kaj je povećanom dezinfekcijom sada "ubijano", ponovno udisanje svega kaj se u maskama zadržava - jer ih se najčešće mijenjalo tek kad se poderu ili izgube)...a aerosol opet izlazi iz iz maske, samo možda "kraće putuje".

A kaj je s milijardama maski u smeću, koje nisu spaljivane? I s milijunima tona dezinfekcijskih sredstava koja su bez veze potrošena? Neće li to uzrokovati dugoročne posljedice na okoliš i nas same?

Ova druga konstatacija je točna ako se gleda ukupna slika.
No, povećana smrtnost izražena je kod ljudi starije dobi (i slabijeg zdravlja), a takvi nisu odselili iz HR, tak da bi rekel da su statističke brojke izrazito točne, s možda i prosječno manje umrlih u "ugroženoj skupini".

Da nije bilo svakodnevnog bombardiranja crnim vijestima i sugestijama straha, tj. da se nije svemu tome pridavala pozornost, vjerojatno bi posljedice bile jednake, a ne bi bila uništena privreda i - društvo kakvo smo poznavali.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bravo ZJ,ti shvacas posljedice i objasnjavas na finiji nacin👍,ja idem direkt ne stoga sto sam brezobrazan, daleko od toga,vec stoga sto nam vrijeme izmice a nas je mnogo,mnogo koje treba spasiti.
Nebojte se ,voli vas Hotela.😇
 

TihoST1

Dobro znana faca
Tu od
1 Sij 2021
Poruka
130
@johabica ....nigdje ne spominjete dvostruka mjerila koja se opetovano ponavljaju na skoro dnevnoj razini i na koga se ona odnose,ili ne odnose,ne vidite li da se to vas itekako tiče, zapravo dajete legitimitet i podržavate jake,a slabe,nemoćne i bolesne za njih kao nije bitno to nije prirodni tijek stvari......a ovo drugo navedeno o bioteroristima je potpuno neprihvatljivo ne znam čemu takvi način razine ophođenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ja ti vjerujem u zavjere, a ne teorije istih (jer se svaka teorija otkrije kao zavjera nakon nekog vremena)...rekel bi @DARIJUS - ne vjerujem "kad se država brine o meni" :)

Od ove pLandemije najviše je koristi imala Kina: tam se sve proizvodi: od maski, respiratora do cjepiva.
Naravno i američke farmaceutske kompanije, dok se ruskom "cjepivu" ne daju odobrenja u EU...

Privreda eu je ozbiljno narušena, a usput je ECB ozbiljno zareketaril sve države članice: iz ničega emitiranim novcem, u obliku pomoći koja je zapravo 30-godišnji kredit. Sve zemlje članice ga budu podjedanko vraćale, a nisu dobile jednaku pomoć. Usput su oduzeli suverenitet državama članicama na mala vrata, pretvarajući eu u federaciju iz konfederacije.

Banke uvode naknade za podizanje gotovine (znači destimulacija poslovanja gotovinom), na sva se vrata guralo beznovčano plaćanje, sad polako slijede "covid pasoši", eto Slovenija već diskriminira necijepljene, iduće je nemogućnost pristupa određenim uslugama, pa kupovini, pa hrani...
Dakle, ne samo oduzimanje ljudskih prava, već dostojanstva i prava na život...malo po malo.
Ovo nije kuga (a i nakon nje je svijet preživio), a zatvaraju se zdravi...

Mrtvi su nažalost samo brojka koja je to sve morala opravdati, a vijesti te koje su skrenule pozornost s bitnih stvari koje prolaze neprimijećene.

Živa žaba se kuha tak da se stavi u hladnu vodu i zagrijava...a to se upravo događa, samo mnogi, u strahu za svoj ovozemaljski život, radije biraju ropstvo nego da gledaju malo unaprijed.

Sve su to znaci vremena, samo ih treba prepoznati.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@johabica ....nigdje ne spominjete dvostruka mjerila koja se opetovano ponavljaju na skoro dnevnoj razini i na koga se ona odnose,ili ne odnose,ne vidite li da se to vas itekako tiče, zapravo dajete legitimitet i podržavate jake,a slabe,nemoćne i bolesne za njih kao nije bitno to nije prirodni tijek stvari......a ovo drugo navedeno o bioteroristima je potpuno neprihvatljivo ne znam čemu takvi način razine ophođenja.

Eh, dvostruka mjerila....
Ja razmišljam ovako: dvostruka mjerila ne smiju postojati.
Dvostruka mjerila su ona koja vele:

- Ja, vođa cjelokupne hrvatske poljoprivredne proizvodnje, poljoprivrednik RATAR TihoST1 i SVI RATARI smiju u svojoj proizvodnji koristiti umjetno gnojivo iako je ono ekološki štetno.
- poljoprivrednica POVRĆARKA Johabica i SVI POVRĆARI ne smiju u svojoj proizvodnji koristiti umjetno gnojivo jer je umjetno gnojivo ekološki štetno.


To je nepravda i privilegiranost.
No, što ako vele ovako:

Povrćari i ratari ne smiju u svojoj proizvodnji koristiti umjetno gnojivo jer je ono štetno za ekologiju.
I sada, ja povrćarka ne koristim umjetno gnojivo, ne koristiš ga niti ti ratar, ali gle vraga - potajno ga neki ratar koristi. Neki ratari. Jednoga od njih ili pet smo vlovili - ne drži se onoga što je njegovo vrhovno vodstvo odredilo za njih i za nas jednako..

Koga ćemo prozvati i osuditi - tebe, vrhovno vodstvo koji si donio odredbu, ili pojedince iz tvog segmenta proizvodnje - ratara - koji su potajno koristili umjetno gnojivo iako nisu smijeli? Treba li tebe kao vrhovno vodstvo sada linčovati, ukinuti cjelokupno ratarstvo, ili je dovoljno kazniti onoga iz tvoje grupe proizvođača koji je prekršaj napravio - jer svi nisu - , ili opomenuti ili ......

Izraz "bioterorist" je u datom momentu imao svoju svrhu.
Naglasio je dramatičnost posljedica neodgovornog ponašanja pojedinaca koji su usprkos određenim im samoizolacijama jer su bili zaraženi ili kontakti zaraženih i bili su mogući širitelji virusa, ugrožavali baš i te koje navodiš - slabe, nemoćne, zdravstveno ugrožene a koji su bili prisiljeni izaći u dućan po namirnice ili nekim drugim neodgodivim poslom. Svojim izdahnutim i razgovorom iz ustiju izbačenim virusima, doticajima, ostavljali su iza sebe biobombe koje su udisali do nailaska na njih zdravi ljudi.
Markotić je verbalno artikulirala na plastičan način opasnost takvog ponašanja jednostavnim riječima - takvo ponašanje, kršenje zabrane kretanja zaraženih i onih koji to možda jesu jednako je postavljenom sarinu u metrou - u kojoj onoj državi, ne sjećam se trenutno.
Jer da su se svi zaraženi na kućnom liječenju neometano prešetavali među zdravom populacijom, zaraza bi se širila eksponencijalno, nezamislivom brzinom, zdravstveni sustav bi kolabrirao, umrli bi i mnogi od onih koji su u bolnicama izlječeni. I ne bismo imali sveukupno oko 250000 zaraženih nego četiri milijuna, i od tih 4 milijuna ne bi umrlo preko 5 tisuća osoba nego stotine tisuća jer niti veliki dio izlječivih a potrebnih bolničkog liječenja ne bi mogao dobiti zdravstvenu skrb i pomrli bi .
Ako to nije bioterorizam - neposluh i neodgovorno širenje virusa - nemjerno ili svjesno neodgovorno postavljanje biobombi - što za tebe jest?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ali upravo ti o kojima govorite da nas vode i organiziraju ne pridržavaju se tih mjera, kako možemo mi ostali onda biti ozbiljni u vezi toga? U onom videu se spominje kako su druge bolesti zanemarene i sve ostalo mentalno povezano, to da maknemo sa strane da pričeka? Dijelile se pare i zaduživali se kako treba i netreba. To ću kasnije ja morati vraćati i mi mladi što su Severina i Grubnić podizali ( prvih sam se njih sjetio, nhf ), a ne želim jer nisam kriv za situaciju koja je.
ZJ kaže dobro, moć medija je čudo, a ozbiljne stvari i bitne za budućnost nam prolaze u sjeni i nejdu nam u prilog...
 

TihoST1

Dobro znana faca
Tu od
1 Sij 2021
Poruka
130
U potpunosti se slažem sa neoborivim argumentima @zaja,a dodao bih još i statistiku koja prati i bilježi te analizira i daje definicije,a koja se ne iznosi jer je diskutabilna i u suprotnosti zadanim kriterijima mjera koji dodatno kompliciraju odluke upitno mjerodavnih tijela,jer se odbacuje propitivanje istih bez valjanih razloga.Dok pišem post vidim novi i pokušavam razumjeti @johabica ljepljenju etiketa,primjera koji su nerealni jer svatko od nas osobno odgovara za svoje postupke.Razmišljanje shvaćam i dobro je da ih dijelimo međusobno i uvažavamo ako je moguće,no razinu komunikacije treba postaviti na razinu argumenata da bi postigli kvalitetu rasprave,što vidim da nedostaje generalno odgovoriti ću na postavljeno pitanje @johabica : otkuda vi to znate što pišete o uzročno posljedičnoj vezi zdravstvene krize,spominjete neke izraze za koje imate spoznaje od medija i iznosite ih ne sagledavajući da mnogi ovo čitaju,pa se mi čudimo kakva psihoza vlada,ne treba koristiti izraze koje zadiru u twilight zone,svi su u strahu jer im je budućnost upitna,što bi svi trebali po vama učiniti......prestati voljeti, prestati živjeti,prestati se boriti,prestati se nadati,zaustaviti život jer nema nam spasa.
Ako tako mislite izvolite nam staviti do znanja argumente,a ne službenu verziju mainstream medija.
Očekujem optimizam i osmijeh kod svih ljudi dobre volje unatoč nekompatibilnosti i nadasve ohrabrivanje,čime pozitivno djelujemo na svijet oko sebe.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jao,jao,vidim ja daje kolegica Jo zustra i britka,teske cemo borbe snjom voditi.Pozivam je na megdan kod nje uz kapucino,donijecu ga ja iz AT i one cokoladne Mozart kugle.
Ljudi,pamet uglavu,ne pise nam se dobro dok sutimo,evo i jucer emisija Bujica vam objasnjava sta nam radi elita,ovce prave iz nas a nisu budale svjesne da ce oni medju prvima nagrbusiti.
Dajte se vec jednom urazumite,koliko dokaza vam treba,kad obolite od cjepiva onda cete progledati:cry: ,gotovo je onda ode voz.
Pogledajte barem Bujicu 🙏 mozda netko shvati,nisam ja nista pametniji od vas al nisam ovca.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,733
ozbiljne stvari i bitne za budućnost nam prolaze u sjeni i nejdu nam u prilog...
Slažem se sa gornjim tekstom.

Vidim da nam u društvu več jedno za njega suviše dugo razdoblje nema forumaša Kupljeneca, bojim se da je završio u bolnici. Želim i nadam se da sa sam u krivu.

Kolegici johabica bi samo ponovio da oni koji meni i njoj propisuju određene mjere ponašanja moraju biti avangarda i sami ih se moraju pridržavati više od 100%. Ja moram gledati kako oni žive, kako se ponašaju i kako provode mjere i na temelju viđenog shvatiti da oni zaista žive vlastita pravila. Dok budu oni - onda budem to jednako živio i ja. Dok se oni ponašaju tako se ponašaju ne moram niti ja.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hvala TihoST1,zasto se vise ljudi kao vi ne javlja,da razlucimo sto nam se dogadja.Pa svima nam je u interesu da sami odlucujemo o svojim zivotima a ne ovaj stozer zbrda/zdola i to brez ijednog dokaza,same poluvijesti,lazne snimke i studije.
Sramota ljudi od cega se vi bojite a istinu ne uvidjate pa trazite vec jednom,neka vas nebude sram samima priznat da se bojite i da nevolite mijenjat svoje vlastito misljenje.
Imali smo svi dosta krivih misljenja,priznajmo prvo sebi a kasnije sve bude lakse i zato pjevam;more se pjeni jeebe se meni.
Evo da se nadovezem na pitanje kolege plusa,ma odlicno sam ti ja,neboj se nisam prolupal😇, al izgleda daje jadnik Kupljenec nastradal cim se nejavlja,ja cu mu u mislima pozeljet ozdravljenje i srecu a mozda se jos neko prikljuci. 🙏
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Bioteroristi su oni koji su to pustili među ljude iz laboratorija...samo su okrivili šišmiše...

Svatko od nas nosi neku nezaraznu ili više-manje zaraznu bolest i kaj bumo prestali živjeti radi toga?
Sve nas onda treba zatvoriti u pojedinačna geta? Čemu?
Kaj bumo do kraja živjeli s jednom-dvije-tri maske na nosu?
JA TO NE ĆU. Nosil sam masku u ožujku dok se zbilja "nije nikaj znalo", a sad ju nosim na bradi...da mi ne prigovaraju...
A ruke perem samo s naobičnijim sapunom, a ne kemikalijama.
Možete me nazvati kak hoćete...
I NE ĆU da me cijepe, jer ne vjerujem u to (ovaj put)

Valjda nam je dragi Bog stvoril i nekakav imunosni sustav, jer smo i do sad živjeli i bez cjepiva i maski, a i preživjeli smo bezbrojne "gripe" prije ove; i kravlje ludilo, i ptičju i svinjsku...pa bumo i kinesku.

Neki među po nama (možda ija sam) ne budu, baš kak nisu ni prije. Ali svijet ne bu zbog toga stal.

Koliko je ljudi pomrlo (bilo ubijeno) u Siriji, Libiji, Iraku "potpomognuti" istom vrstom demokracije kakva nas danas straši sa svih strana?
Više nego od ove pLandemije!
Samo nas nije bilo briga, jer nije u našem dvorištu.

Koliko je ljudi poginulo u Domovinskom ratu (u konačnici i s druge strane granice, jer su mnogi bili natjerani u rat)? Koliko je potencijalnih obitelji propalo radi toga i koliko smo potencijalno stanovništva izgubili?
Sigurno više nego sad.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Dovoljno godina živim i radim u ovoj državi i zaključak je ovakav...
sve lagano vodi u jednom smjeru...potpunoj kontroli države (oćete RH ili EU) nad životima i IMOVINOM pojedinaca.
Morate shvatiti da životi nisu bitni, bitno je ovo drugo.
Trenutno smo u fazi popisivanja imovine, svaki plug i branu, nedajbože kombajn i traktor, svaku njivu i zgradu u kojoj nešto muljate...
svaku kokoš, kravu, svinju, kozu, konja...
svaki cvjetić, flanac, voćku...
sve hoćeju znati, a kad budu znali, onda će i oporezovati...po principu kotla za rakiju...
odrezati plaćanje gotovinom, odrezati robnu razmjenu, sve mora ići preko računa...fiskalizirano!
Poticaji se koriste po metodi "prvo zob onda bič"...oni su samo sredstvo da se namame naivci da popišu sve što rade...
Morate shvatiti da je poljoprivreda (uključivo i privatne šume) zadnja neuređena i nepokorena utvrda "sive" ekonomije.
Jer uvijek se seljak izvukao iz dreka, i preživio. Jesu ga oglodali, jesu ga kažnjavali, jesu mu se ismijavali, ali je preživio...svojim radom i resursima (novostvorenom vrijednošću).
Moj vam je savjet da počnete razmišljati o samodostatnosti svojih gospodarstava, što uz znanja i vještine koje većina od nas posjeduje možda bude dovoljno da preživimo buduća vremena.
Rentabilnost proizvodnje pomalo zaboravljajte, i radite širu paletu proizvoda...razmislite kak su naši stari preživljavali.
Ne kažem da obujete čižme i idete nametat gnoja na kola rogljama, nego da uključite svoje glave i prilagodite samodostatnost današnjici.
Što se tiče cijepljenja i teških riječi povezanih s time, mogu reći samo da je DUŽNOST DRŽAVE OSIGURATI CJEPIVO ODMAH I SVIMA KOJI SE HOĆE CIJEPITI, a oni koji to ne žele, ne žele i točka.
Nisu ti ljudi bioteroristi, niti dolazi u obzir smanjivanje njihovih sloboda, jer ako su svi koji se hoće cijepit cijepljeni, ja koji nisam cijepljen ne predstavljam opasnost ni za koga osim sebe.
Ako ja oću riskirat, ja sam eventualno hazarder, ali nikako bioterorista.
I lockdown je dobra mjera, ali u mojoj režiji nitko nebi izišao iz svoje kuće/dvorišta tri tjedna, a nakon toga virus bi isčezao...kontrola na granici kak treba i do trenutka dok medicina ne odgovori adekvatno na problem ponavljanje iste mjere svakih 6 mjeseci...em manja šteta, em tri tjedna odmora...
ko kaže da ja nemogu napisat kobasu?...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja bi se rado ukljucil sa svima vama u raspravu, ali ne mogu jer nisam tako rjecit ko johabica, plus, zj i ostali.
Samo da kazem da imam isti stav kao kolega hotela, zj i ovi ostali koji misle da je korona pLandemija, a ne neka ozbiljna bolest.
I sam sam ju dobil i prosel izolaciju u kojoj sam svakodnevno obavljal sve poslove na svom opg-u.
Nisam imal neke opasne simptome, samo sam izgubil miris i okus, kao i moji ukucani od kojih i baka ima 80 g.

Hocu reci da se ne bojim korone i nije mi ni malo poremetila zivot, ni psihicki ni fizicki, ali vidim da neki ljudi se toga panicno boje i to im vise steti nego da stvarno dobiju taj virus.

Kak sam rekel moja baba ima 80 g i veli da ona ne vjeruje u koronu, makar ju je i imala, i preboljela.

Ne bojte se ljudi, taj strah i panika vam bude vise donio problema, nego sama korona!
A i svejedno se mora od neceg umrijeti, a i svaku bolest na kraju zemlja izvuce. :LOL:

Edit:
Bravo Darijus
Svaka ti je rijec na mjestu, ko da si mi uzel slova iz prstiju.
Tocno takvo je i moje razmisljanje.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hvala dragom bogu,ako sam bar nekom od vas otvoril oci al i meni je netko,nemojmo se sramiti i bojat da budemo ismijani.Nego jos jednom bi vas zaprosil da se mislima podsjetimo na kolegu Kupljenca,molimo i zhvaljujmo za njegovo zdravlje i srecu. 🙏
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh