• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Eto, radi par Zagrepčana blokirana cijela HR.
Ovi gore misle da je sve u ZG i da svi žive u stanovima i imaju dućan u zgradi. Ljudi na selu su u cijeloj priči zakinuti i ne misli se o njima. Smiju li ići pokretne trgovine, gdje kupiti vreću cementa za popraviti kotač npr. (jer ti nitko nebu dopeljal samo jednu), gdje kupiti lijek za kravu...i sto drugih primjera.
Na tragu Vlastelovog razmišljanja...donose polovične odluke.
Ne bi rekao, u Zagrebu je situacija i gora. Masovno se otpuštaju ljudi, tisuće njih. Poduzeća propadaju jer ne mogu poslovati, usluge, hoteli i hosteli, ugostitelji, građevinari, trgovine IT opremom, mesnice, voćarne, taxisti, prijevoznici, zubari itd. Doslovno je sve stalo osim što možeš u dućan.
Svi smo u istom stanju, ovo nije kriza već totalni raspad sistema koji smo poznavali. Cijeli ciklus je pogođen, od proizvođača pa na dalje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma prodat ćeš sve u komšiluku , neće ti trebati pijaca. Ne brini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pravi je problem bil potres i štete (materijalne i duhovne) koje su ljudi pretrpjeli. Epidemija je laž i proba (priprema) totalitarne države s apsolutnom kontolom populacije i prehrane iste. Kolio je ljudi umrlo od nje? Pa svake godine više umre od obične gripe.
Ne smiješ se pomaknuti, a u dućanu nema ničega? Tu nekaj opasno smrdi.
Propast ekonomije usput, ma nemre bolje. Sve je to lijepo smišljeno.
Nije to teorija zavjere, već zavjera na djelu. Ma kaj god mislili o tome.
Evo jednog članka od bezbroj...

Edit: Jel netko primijetil kaj se događa s s tečajem kune? Znači da neupitno predstoji poskupljenje (uvozne) hrane, između ostalog.
 
Posljednje uređivanje:

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Eto, radi par Zagrepčana blokirana cijela HR.
Ovi gore misle da je sve u ZG i da svi žive u stanovima i imaju dućan u zgradi. Ljudi na selu su u cijeloj priči zakinuti i ne misli se o njima. Smiju li ići pokretne trgovine, gdje kupiti vreću cementa za popraqviti kotač npr. (jer ti nitko nebu dopeljal samo jednu), gdje kupiti lijek za kravu...i sto drugih primjera.
Na tragu Vlastelovog razmišljanja...donose polovične odluke.
Ljudi, na tragu mojeg prošlog posta, naravno da su odluke polovićne, jer podzapovjednici, a još više njihovi podzapovjednici nisu u stanju sprovoditi odluke. Propusnicu sam dobio, imam 2 km do posla, u istom mjestu. Čemu? Da mogu legalno lunjati okolo? Ako nema hodanja, nema! Samo oni koji su prijeko potrebni!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gledam u SR najavljuju masovna testiranja , šta god to značilo.

Samo masovna testiranja uz izolaciju i kontrolirano kretanje mogu polučiti brže i efikasnije riješavanje problema. Vjerujem da to Beroš jako dobro zna, samo je pitanje jel smije predložiti. Svaka mjera košta, a novcima ne upravlja on nego neke druge osobe.

Mene posebno zabrinjava stanje u KZŽ. Od jučer 10 novih slučajeva (+ 55%), a od prije 3 dana 18 novih (+280%). Osim Zagreba, koji ima puno više stanovnika, više zaraženih ima samo Istra (34), ali sporiji rast, a uz to su, u početku, imali puno migracija iz Italije. Izgleda da mi Zagorci imamo najmanje odgovornosti.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ak bu došlo z uvoza, a grane su zaprte, onda je sve smišljeno.

To sam ja rekao odma. Nema tog Boga da će oni nama pomoć da se kod nas umreže kupci i prozvođaći. Ja sam rekao i za žito i repicu i sve, tko nam garantira da će se išta otkupit, a timviše jel će se platit. I sami su rekli da su putevi za dopremanje hrane i robe osigurani...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Ovdje iskazana Vaša bojazan o nastavku života, u vrijeme aktualnog korona virusa i u vremenu nakon njega je utemeljena i opravdana i slažem se da ste manje ili više u pravu. Imate puno pravo biti zabrinuti za svoju egzistenciju i za plodove Vašega mukotrpnog rada, ja Vas prvi u tom sve podržavam.

Kakvi smo mi sve ljudi ?

Dopustite mi jednu "opisnu sličicu" jučerašnjeg tuđeg zla i ponašanja "ljudi?", u eri "OSTANI DOMA" radi korona virusa.
Negdje oko 14:30 sam ugledao veliki crni dim iz dvorišta dvije kuće dalje od mene, nisam odmah shvatio, prvo sam pomislio pa tko je sad po tom jakom vjetru našao da pali granje ili slično. Nakon par trenutaka sam skužio da to nije nešto "normalno" te rekao supruzi idem na biciklu skoknuti da vidim na licu mjesta što se događa, jer je zračna udaljenost cca 50 tak metara, a po ulici u sporednu ulicu cca 500 i više m.
Supruga je istovremeno krenula preko naših vrtova i ograda (na žalost razumu brojne nepotrebne prepreke) prema susjedima.
Čim sam došao vidio sam da se radi o jakom požaru na gospodarskim zgradama te obitelji, kojeg obilno potpomaže silan vjetar.
(U prolazu sam vidio par susjeda koji samo stoje i zure u obilan dim, ali ne mrdaju s mjesta, a suklja im na par metara daleko od nosa i "ponosa".)
Vidim da po dvorištu "unezvjereno lete" susjed u trenirki, njegov brat u jakni (slućajno je bio kod njih), susjeda u majici s kratkim rukavima, mislim da je tu bio njihov najstariji sin u kratkim hlačama i majici kratkim rukavima i pokušavaju izvlačiti stvari iz prostora koji gore kao silovita plamena buktinja.
Probaju spojiti vrtni šlauf / crijevo na slavinu s vodom ali kroz šlauf ne ide ni kap vode. Na slavini voda ide pod punim pritiskom, valjda se zbog noćne niske temperature šlauf zaledio ili su u panici možda zanemarili da priključak ima nepovratni ventil, uglavnom voda ne ide kroz šlauf.
Susjedi izlaze na ulicu, neki s maskama na nosu, neki bez, stoje i izdaleka gledaju što se događa.
Ja trčim preko vrta od punice i mojeg vrta po naš šlauf i mlaznicu, pa trčim natrag, a oni još nisu dobili vodu kroz njihov šlauf, bacim dolje njihov "zaštopani šlauf" i voda krene na mlaznicu. Susjed, vlasnik kuće mi zgrabi iz ruku šlauf i uleti u prostoriju polijevati vatru. Nas par izvlačimo vrijedne stvari na dvorište.
Ostatak ljudi koji se skupljaju su pasivni promatrači iz daljine. Doletjela je jedna susjeda još 3 kuće dalje i nudi maskice "brnjice" veli protiv korone, ma daj makni se ženo božja...
Za kojih 10 min su došli vatrogasci, jedni pa drugi s navalnim kolima i mi smo se morali skloniti u stranu.
Konstatiram da je iz pristojne udaljenosti cca 20-30 m požar "promatrao donedavni predsjednik DVD-a i predsjednik MO u dva mandata", fino s rukama u džepovima traperica i maskicom na licu, stamen i stabilan kao betonski stup. Uz njega se nalazila još pristojna gomila ljudi i susjeda a samo je nas par budala pokušavalo nešto napraviti da se vatrena stihija na vjetru "umanji".
Skidam kapu našim vatrogascima, večinu ih osobno poznajem, a žalostan sam kakvi su ostali ljudi, "na djelu" dok su drugi u nevolji.
Sada se još manje ćudim kako je neki dan "veliki broj parajlija" s autima kidnuo iz Zagreba poslije potresa, umjesto da pomognu čistiti "njihov voljeni grad" da pomognu potrebitima, e jebemte živote kakvi smo mi to sve ljudi.

Ma da sada i dobijem zbog gašenja požara tu vražju koronu U ŠTO ISTINSKI SUMNJAM, pa i neka krepam, barem sam pokušao ljudima da im pomognem.

Isprika na dužini napisa (ali slabi smo ljudi dok se treba aktivirati na djelima...)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ovo je moje misljenje,Plenkiju i ekipi je vazno da bude stomanje umrlih pa zato sve stroze mjere,nakon korone budu ih dizali u nebesa a to kaj bu sve unisteno znaju da njih nebu pogodilo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Stalno pokušavam dokućit ovo u vezi propusnica zato molim ako mi može tu netko objasnit.
Piše da propusnice izdaje pravna osoba, poslodavac, u našoj općini piše da izdaje gradska samouprava, a šta to znaći za nas OPG ? Jel nama propusnica treba ili ne treba?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Treba ak izlaziš iz županije (možda i općine, nisam 100%siguran za općinu). Ti ko sam svoj šef ispunjavaš obrazac, ali ti ga gradska samouprava ovjerava.
Naravno, oni uvjetuju da je razlog izlaska/odlaska opravdan. Po meni svi poljoprivredni proizvođači imaju opravdani razlog svojeg putovanja.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Evo i službeno
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo kod nas luda kuca i nezna se ko pije ko placa.Nazovem danas lokalnu P.Postaju da pitam do kad sam u samoizolaciji posto sam uso 13.3u hrvatsku tj.dali se taj dan racuna kao prvi i dali znaju sta je sa mojim rjesenjem o samoizolaciji.
Naime pri ulasku sam ispunio upitnik sa osobnim podacima koje je granicni policajac predocio sanitarnom inspektoru a ovaj me jos jednom ispito i uzeo sve osobne podatke te napomenuo da vec sve znamo o samoizolaciji te da cemo rjesenje dobiti na kucnu adresu.
Na PP mi je receno da oni iskreno nemeju pojma o rjesenju i da nazovem epidemologa te ih nazovem.Javi se gospodja te me zatrazila osobne podatke,provjerava ona provjerava i veli da me nema u bazi te me pita dali sam se uopste javio njima.
Velim ja njoj sve kak je bilo te da ih ni u petak ni subotu nakon vise poziva nisam dobil tek u ponedjeljak te da mi je receno da mjerim temp.i u slucaju problema da ih nazovem.
Zasto im nisam ostavio osobne podatke me pita,opet ja njoj da me epidemolog nije trazio a vec sam ih dvaput dao te vjerujem da su sluzbe umrezene.Sad sam i njoj jos jednom dao os.podatke teme jos ispitala kak provodim samoizolaciju,uz to na moj upit mi objasnila da je ulazak u HR nulti dan a za rjesenje da se raspitam na granicnom ptijelazu gde sam usel.
Pitam jos za slijedeci tj. ak cu morat u AT. pa povratak,opet dva tjedna u" Auschwitz" veli ona.
U subotu ,ak se ovih dana iskristalizira istina izlazim u sumu i vinograd pa nek pisu kolko oce.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Prepisano sa stranice opcine pa sam obrisao kontakte.
Ako se radi o poslu vezanom uz opg svako sam sebi izdaje. Ovjerava nositelj opga.

POJAŠNJENJA VEZANO ZA IZDAVANJE PROPUSNICA, USLIJED ZABRANE NAPUŠTANJA MJESTA PREBIVALIŠTA

• Propusnice za osobe koje moraju napustiti mjesto prebivališta radi medicinske skrbi (bolnica, dom zdravlja i sl.), kao i za njihovu pratnju izdavati će ______
• Propusnice za poljoprivrednike koji idu na njivu izvan mjesta prebivališta izdaju nositelji OPG-a ili obrta sami za sebe ili za svoje radnike;
• Propusnice za osobe koje su zaposlene izdaju odgovorne osobe u pravnoj osobi ( poslodavci za svoje radnike );
• Ukoliko napuštate područje prebivališta iz VITALNIH obiteljskih razloga, poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnje osnovnih potrepština (koje ne mogu se kupiti u mjestu prebivališta ili na području općine ) propusnice izdaje Stožer civilne zaštite Općine ______.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Propusnice za posao nam je ispunio i ovjerio poslodavac, a kolko vidim nije problem dobiti na općini. Šogor je otišel i dobil je propusnicu “ jer brine o bolesnim roditeljima”. Jedino nine
Siguran da li je jednodnevna ili vredi duže. Bude sutra pital.
Već vidim “zloupotrebu” istih, čim dojde ljepše vrijeme.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Danas radim usluzno jednom inspektoru (po pitanju odvodnje odnosno uklanjanje otpadnih voda) i tako rijec po rijec kaze on meni, policija nece dirai nikoga tko nije u samoizolaciji ili karanteni a ako djelatnost obavlja u opcini stanovanja,,,
Dakle trebalo bi se moci i na polja i obavljati sve ono sto se treba odraditi da bi ljudi imali koliko toliko normalan zivot,,,
Zivim u međuzupanijskom pojasu gdje je punkt na kojem policija kontrolira gotovo sav promet, nemam informaciju lokalnog stanovnistva da su bilo koga maltretirali,,,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh