• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
O tome ja pričam. Ljudi su ne disclipinirani, a ovo je dno dna.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Evo jedna prigodna može lako biti da je sve laž
 

Prilozi

  • FB_IMG_1585158854782.jpg
    FB_IMG_1585158854782.jpg
    52 KB · Pregleda: 64

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,707
Nije "ova manjina" s kojom se šalite toliko problematična kao neke naše lokalne, pojedinačne, umišljene veličine.

Situacija s virusom je takva kakva je, jako loša, a izgleda da bude i još gora.
Razumijem da se po potrebi ode do trgovine, kupi svježi kruh i ono što ti treba i vratiš se doma. Mi smo u predgrađu, svaka obitelj ima kuću i dvorište površine od 1000 ili više kvadratnih metara. I onda jutros: psi laju kao ludi, mislim si došao je poštar na skuteru pa stoji pred vratima. Pogledam van kad ono jedan "majmun" od četrdesetak godina špancira psa po ulici i uzbunio je sve pse. Za kojih deset petnaest minuta se špancira natrag u suprotnom smjeru?! Njegov pas svako malo zastaje i piša uz ograde, po ogradama, svi ostali psi luduju, a "majmun", kako ga drukčije nazvati hladan kao špricer. Pa gdje je sad tu policija da ga pita tko je on da tako prkosi svemu i svima...
Taj isti se bude tako bahatio i u prometu, za njega ne vrijede ista pravila kao i za nas sve ostale... Zbog takvih "majmuna" nepotrebno trpe normalni ljudi.

Ispričavam se pravim pripadnicima životinjske vrste koje nazivamo majmuni, oni se tako ne ponašaju.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Jelda a ovi kad mi poberu pola njive kuruze i pokradu gorivo oni nisu problem.
Briga njih gori su nego corona.
Policija ih voli oni ne ne poštuju karantenu u ponoć idu u posao
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega Plus,neznam koga je taj "majmun" ugrozil ak je zdrav i nema kontakt.Pa ljudi ostanimo normalni,mozda je taj "majmun" delal 18h na dezurstvu pa treba i sam friski zrak.Ja izlazim u subotu iz samoizolacije i jedva cekam da odem u setnju bez ikakvih kontakata,naravno da ide i moj sibirski samojed zmenom.Imam 200m do polja i tu nema sanse da se od nekog zarazim,cak ni teoretske jer Virus ne pada sa neba :unsure: ,zasada fala bogu no nebi se cudil nasoj garnituri da ne uvedu i tu mogucnost.

ps.jos jednom vas molim ostanite normalni:cry:,tak kak je i nas kolega Plus koji je priskocil u pomoc u nevolji
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,707
Kolega Plus,neznam koga je taj "majmun" ugrozil ak je zdrav i nema kontakt.Pa ljudi ostanimo normalni,mozda je taj "majmun" delal 18h na dezurstvu pa treba i sam friski zrak.
Poštovani kolega hotela,

Siguran sam da ti dobro poznaješ osobe i prilike u tvojem kraju. Ja sam "pomalo neobični građanin" koji se trudi živjeti običan život i stjecajem kojekakvih okolnosti dosta dobro poznajem naš kraj i mnoge pojedince.

Na našu zajedničku žalost, nije taj kojeg sam spomenuo nikakav radoholičar, više je puka suprotnost tome, manje važno. Gotovo bi sa 100% sigurnosti mogao reči da je psa izveo na ulicu samo da mu se, da mi oprostite "ne posere" na dvorištu od više od 1000 kvadrata, a i da dokaže da je on faca za koju ne vrijede jednaka pravila. Bez brige, znam što pišem. (Imali smo na žalost ovdje oko nas mi još takvih primjera, kojima recimo ni spuštena rampa na prijelazu pruge nije bila prepreka koju ne bi zaobišli, ali je onda odjednom vlak bio jači i "nestali su" u trenu, njih troje iz iste obitelji...)

Recimo: vidjeli smo ovih dana da se između ostalog ljudi bore protiv utjecaja korone virusa dezinfekcijom i pranjem javnih površina, sve kako bi smanjili potencijalnu opasnost.
SVI hodamo po javnim površinama i oni koji paze i oni koji su bezobzirni.
Kako da znamo da se na našem pločniku ne nalazi NEHOTICE posijano sjeme zla?
Iskreno, meni je apsolutna nepoznanica i to mogu li ili ne naši kućni ljubimci također biti dio nehotičnih prijenosnika toga zla?

Zadržavam pravo biti obazriv i zabrinut, jer prije svega imam nedaleko od sebe oca, mladića od 82 godine, te u prvom susjedstvu punicu od 75 godina, koju sanitet svaki drugi dan vozi u bolnicu na hemodijalizu. Nisam zabrinut za sebe, ali oni su izuzetno osjetljiva i ranjiva skupina. Na žalost sve oko mene je jako puno takve ranjive "omladine".
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega Plus, tu te podrzavam bezrezervno :ppozdrav: ,ima svakakvih pingvina kak ja obicavam reci.Ja samo zelim da ostanemo normalni,ovo bu proslo i imamo sansu da svi razmislimo, te da se podsjetimo ako je moguce i vratimo,mi koji pamtimo , sretniji svijet bez ovog ubitacnog kapitalizma.

ps.ja sam jos uvijek optimist
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Svi smo mi optimisti i jedva čekamo da sve ovo prođe, međutim, realnost je drugačija. Svakim danom sve je gore i poboljšanje životnih uvjeta zasad ne ide prema boljemu, naprotiv,dolaze teška vremena. Zato se trebamo tako i ponašati. Najgora stvar kod širenja koronavirusa je brzina kojom se širi. Ako nastavi ovako, dolazi do pucanja zdravstvenog sustava zbog ogromnog broja pacijenata, pa pomoć ne dobivaju niti oni bolesnici koji nisu zaraženi. Zbog toga treba kupovati vrijeme i ne dopustiti nekontrolirano širenje, nego ga usporiti.
I ne zavaravajmo se: virus je svugdje oko nas, prenosi se i stvarima i zrakom i ljudima i životinjama, a možda je ostao i na volanu i mjenjaču onog traktoriste s početka teme koji nije poštivao samoizolaciju...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pa ko će doći do njegovog volana i menjača na njegovom traktoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Vlast se, da mi 'prostite, posrala, ko i puno put do sad. Onda se čude ko pura dreku kad ih se ne doživljava.
Umjesto da blokiraju zaražene "zatvaranjem" u hotele (npr) , a one u samoizolaciji u neke otvorenije objekte, kak misle šofere, zatvorili su cijelu državu. Kaj je skuplje i kaj bi bilo efikasnije?
Neki se dan policija cijeli dan vozikala pri nama po selu jer dvojica krše samoizolaciju. Da ih i ulove, oni nemaju kazne od kud platiti, tak da im niš i ne mogu.
Umjesto da ograniče slobodu "opasnima", oni ograničavaju prava svima. Još bi i nadzirali mobitele. Krasno, jer kad to jednom počne, više nikad tome kraja (npr.)

Dezinfekcija ruku, okej ... a kaj je s odjećom, autima, dostavom, pismima?
Ili je SVE opasno ili su "mjere" samo psihološka barijera. Ili ni sami ne znaju. Puno je pitanja...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
nije cilj svih restrikcija iskorijeniti virus, cilj je kontrolirati njegovo širenje da zdravstveni sustav ne dođe u kolaps...i čekati cjepivo.
dakle, ako te mora zarazit, zarazit će te sigurno...kad tad!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Da, Korona savršen izgovor za praćenje mobitela, čisto zadiranje u privatnost, baš jadno.
Mislim nije da nas ne prate već, ali ipak... Kao da će se time nešto riješiti.
 
  • Like
Reactions: ZJ

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pratiti mobitel koje li gluposti,pa da zelim uzmem zenin mobitel i odem van.Pametnije bi bilo da objave javno,putem lokalne radiopostaje,letcima i sl. po ulicama tko je u izolaciji.Na taj nacin bi se znatno ljudi pridrzavali zbog straha od susjeda.
Pitam se, pitam ili su mentalno ograniceni :unsure: ili nekako drugacije.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
Čuo sam da je "odšteta" za samoizolaciju 2100kn pa me zanima dal znate dali to placa firma ili hzzo?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh