• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Tema je dobra. Virus nije živo biće. To je spoj. Kada naiđe na plodnu okolinu umnožava se. Po medicinskim izvorima sunce tj. Ultra ljubičaste zrake bi ga trebale ubiti u manje od tri minute. No sada to nitko ne govori. Kažu da je ovaj teži od zraka i da pada na pod. Zrakom se teško zaraziti. Ostaje kapljično ili dodirom pa ga progutamo. Nitko ne kaže da se stječe imunitet samo su Englezi spomenuli da bi mladi preboljeli mogli biti imuni.
Ja uz propusnicu idem na selo i po cijeli dan sam vani. Inače u kući je za poluditi. Radim od doma.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Napišem si sam propusnicu, jučer članak izdavat će nam Ministarstvo poljoprivrede, ispunim obrazac i pošaljem. Danas idem ocu, već je obrazac drugačiji i piše OPG koji su u RPO ili pdv-u sami izdaju, znači nama odluke ne traju ni 12 sati, užas...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo drustvo moja skvo od 1.4. na minimalcu od 3250kn i zvat ce je na poso po potrebi.Sad bas nesto razgovaramo o romima,znamo svi da su vecinom ovisni o nama tj.socijalna pomoc.Zanima me, dali neko zna kolika su im primanja i kakva,prica se da jedni dobivaju 12-15 tisuca,samohrane majke a zive skupa.U mom kraju imamo dosta problema snjima no nisu svjesni ak ovo potraje,te ak pocne borba za goli zivot da su najeebali.
Iskreno nemam nista protiv njih, no moraju shvatit da imaju i obaveze.

ps.mozda nas pokosi korona a oni ostanu,no kako ce prezivjeti brez nas
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Bio članak na agroklubu juče postavljen, a i na stranicama općine naše, samo kažem danas je drugačiji obrazac sa drugačijim uvjetima i ispada da meni može propusnica koju sam si isprintao prvi dan sam kao i ocu, a jučer je bilo dok sam zatražio preko ministarstva da svima treba iz ministarstva propusnica.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Evo drustvo moja skvo od 1.4. na minimalcu od 3250kn i zvat ce je na poso po potrebi.Sad bas nesto razgovaramo o romima,znamo svi da su vecinom ovisni o nama tj.socijalna pomoc.Zanima me, dali neko zna kolika su im primanja i kakva,prica se da jedni dobivaju 12-15 tisuca,samohrane majke a zive skupa.U mom kraju imamo dosta problema snjima no nisu svjesni ak ovo potraje,te ak pocne borba za goli zivot da su najeebali.
Iskreno nemam nista protiv njih, no moraju shvatit da imaju i obaveze.

ps.mozda nas pokosi korona a oni ostanu,no kako ce prezivjeti brez nas
Da li si gledao film KO TO TAMO PEVA ako nisi pogledaj i na kraju ćeš videti ko ostaje živ pa tako da je i ovaj tvoj scenario vrlo moguć
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Lako sad je nova fora porodiljni tuču i spajaju dok može da rodi.
Svake godine ih je već previše a ništa ne doprinose
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ova garnitura nas stvarno ima za budale,zatupljuju nas koronom pa ni neznamo sto se desava u svijetu osim korone.Strasne poplave i nevrijeme,Izrael,S.Arabija,Jemen i sl. pratite malo YouTube,pa Dr.Milu A leckovic o stanju u Republici Srbiji.
Dali i nama spremaju slicno:unsure:,Plenkovicu popularnost raste,sve kako su zamislili,sve po loju,zar je jedini Don Kihote gospon Pernar,oporba se razbjezala? :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
A i oni su samo živa bića kao i svi mi .

Vjeruj mi da su veoma snalažljivi po pitanju preživljavanja , daleko snalažljiviji od one "nacije" koju novi svjetski poredak želi da napravi od svih nas.
Tako da bi mi od njih mogli veoma mnogo da naučimo.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Nema ni robe u poljoprivrednoj apoteci umjeta ništa govore možda za dva tjedna da stiže.
Kuda ovo vodi
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Ajd ljudi malo spustite loptu na zemlju...take it easy...stay a live...#ostanidoma
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Bolje kukat da se nema za racun nego kukat za clanom obitelji ako se moglo izbjec...
Nisam za totalnu izolaciju i sam bi u njivu da mogu od snijega ali bez druzenja....
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ja bi po tome bio mrtav kad je krenula corona.
Bio s vozačima kamijona.
Bio u Rijeci, Zagrebu, Čakovcu, Varaždinu bog zna gdje nisam pa ništa.
Čak i u Sloveniji kad je kretalo meni to sve smrdi a vi mislite što hoćete.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Bravo zeljac sad svi sto umru umrli su od korone drugacijih smrti nema vise,I da nekoga zgaze kola rekli bi na tv da je umro od korone
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Pa svaki dan umiru ljudi nik to ne spominje samo koronu.
A neki otrovan oblak ide biće prije da oni nas rješavaju.
Vojska se vozi strana po Jastrebarskom svega ima.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Neko vice da ne treba dizati paniku, da je ovo samo "gripa", drugi vicu suprotno- i da se broj zarazenih ne sme javno prikazati.... a ja znam da meni ovo sve prija.

Moja kuca je kao autobuska stanica, cas neko dodje, cas neko ode- kako je ova izolacija imam nekako vise vremena za sebe, nema drustva, nema ljudi, posvetio se sebi, u glavi neke stvari resio, ma milina. ;) Prija ovo.

Ko hoce da radi- oko kuce uvek posla ima.
Masa svari moze da se online odradi. (Porezna, knjigovodja, racuni, zahtevi itd).
Posvetio si vise vremena- neprocenjivo!

Ostanite kuci i uzivajte!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh