• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
plus, pa ti si sav rimljan... :ppozdrav:

...z drugega sela
te gleda hotela,
lagano seda v bus,
odi vrit kolega plus...

to zato kaj nam dira direktora...🤭
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ovako kolega plus, ma ja ti se slažem s tobom u dobrom dijelu svega toga, i nikako se ne slažem s rajom kojoj je lakše ići raditi nekom drugom za plaću nebitno dal je to u HR ILI EU, nego gruntati na svojoj njivi. Ali opet za vjerovat je da su ti poslodavci u Europi bolji od naših krimosa, i ljudi idu kud misle da će im bit lakše i bolje.
Na kraju krajeva, svaki ima svoju muku, jer vele di je kuće da je tu i muke, pa makar i najbogatiji kuća to u selu bila.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega plus,malo se osjecam uvrijedjeno od tvoje tvrdnje da se rivam sefu u dupe.:unsure:Nisam se htel nikom rivat u HR pa sam zato odisel na zapad a tu je i petero djece.Nakon kaj sam izisel iz HDZ-a i vrnul se s ratista sam disel prek jer sam se moral maknut od stresa a i kuca bijase pretijesna.
Sam sam odlucil(naravno uz suprugu i vjecito vaganje) o svoji sudbini i zivotu,v tvoju se ne mijesam pa prosim lepo nej ti ni v moju i ne vredjaj nasu NOJU. ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,570
Kolege forumaši, ja nisam za liniju manjeg otpora, ja sam za onu pljuni v šake i napni SVE mišiće.
Hotela, nemaš se kaj smatrati uvrijeđeno, nisam spomenul tvojega šefa nego Kurza. Mali serucka sad po nama, a dok bu opal snijeg bude manji od makova zrna i htel bude naše skijaše. Onda bi naši "seronje" trebali zauzeti tvrdi stav i reči nema skijanja u Austriji i amen. Ali ne budu, nisu za to sposobni.
Ovo tvoje spominjanje političkog opredjeljenja i ratišta nema veze s korona partijima, osim što je NEPOTREBNO bilo dopuštena bježanija prije Uskrsa po otoku Hvaru, ili nasilno organizirani izbori itd.
Samo bedak je mogao misliti da bude procvao turizam bez rasplamsavanja korone, kaj god.
A to kaj ti i još poneki kolega branite ugled vina iz hotele, noje, meni je sto svejedno, ja sam imao male gorice prije kojih 36 ili 37 let od par redova hotele, noje. Mi smo to izregulali i posadili cijep. To je bio naš odabir. A ako negdje cijep ne uspijeva, nego samo noja, hotela OK, ali nemojmo o njoj kao da je traminac, graševina, ili neznam koja cijep sorta. Za mene nije.

I sve lijepe riječi nisu iskrene, niti su sve iskrene riječi uvijek lijepe, a ja sam Vam samo iskren.

Danas sam išao u PEVEX po elektrode za zavarivanje u radnom odijelu, pred vratima si stavljam masku na usta i nos i špricnem ruke. Na vrata ulaze dvije žene, jedna zamaskirana i špricne si ruke, druga niti stavlja masku niti šprica ruke. Prišao sam joj i jednostavno rekao: gospođo, dezinficirajte si ruke i stavite si masku, ako moramo i možemo svi mi morate i vi. Joj kak je baba jambrala, ma hebe mi se, koji je ona vrag bolji od mene, napirlitana, namirisana došla u šetnju po trgovini s klimom, maskiraj se ženo i trpi sva sranja kao i svi mi ostali.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja neznam zakaj ljudi ideju van delat kad kod nas ima posla i plaće su ko i vani, ako ne i veće. Kaje najbitnije kod nas je sve jeftinije i da se nekaj prišparat, a mislim da vani ne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Odnos prema radniku, poštivanje radnog vremena, nevaranje i zakidanje na satima, plaćeni prekovremeni, subote, nedjelje...
Da ne govorimo o napredovanju. koje pri nama prolazi samo s kljižicom ili poznanstvom...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Pa da je baš vani skuplji život u smislu hrane i proizvoda vezanih za život, osobno mislim da nije, najam stana i luksuz je. Ostalo sve je ZJ rekao.
Ja valjda u zadnjih 10 godina nisam još čuo da je netko tu kod nas dobio posao normalnim natječajem i zato što je kvalificiran zato, nego samo ovi koje postave ovi takozvani demokratski lopovi i mafijaši, čitaj hdz, a da ne spominjemo dalje i još k tome su ti isti dužni guzice cijeli život. Kolega dobi na natječaju koncesiju ili kako se već naziva to da postavlja kanalizaciju jer stranački pristaša je bio dužan u poreznoj, ali sreća je kratko trajala jer čim je ovaj platio dug, natječaj se poništi i taj drugi dobiva taj posao jer zaš bi bilo pošteno ak može biti kak oni žele. Gamad... Sorry za off.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,705
To što si naveo su ljudi "štancani bez plana" koji se služe samo olovkom - ima ih previše na tržištu!
Ali pravih šljakera koji rade rukama i alatom kod nas nema (električari, mehaničari, bravari, zavarivači, obrada metala, obrada drva i ostali snalažljivi alatom i strojevima)......jer su vani daleko bolje plaćeni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
To što si naveo su ljudi "štancani bez plana" koji se služe samo olovkom - ima ih previše na tržištu!
Ali pravih šljakera koji rade rukama i alatom kod nas nema (električari, mehaničari, bravari, zavarivači, obrada metala, obrada drva i ostali snalažljivi alatom i strojevima)......jer su vani daleko bolje plaćeni.
(y) Svako slovo je na mjestu i slažem se u potpunosti.

Odnos prema radniku, poštivanje radnog vremena, nevaranje i zakidanje na satima, plaćeni prekovremeni, subote, nedjelje...

Ne kontam, poštivaju radno vrijeme u minut, a plate ti prekovremene, subote, nedelje.... kakav je to bolji odnos prema radniku?

Ja mislim da si tam ipak veči sluga nego ovde, malko više ti plate ali sve ti to njima vratiš na drugoj strani. kak god pogledaš sluga si tam i tu.
Tam zaradiš više pa kad dojdeš doma krila držiš malo više u odnosu na naše ljude, ali kad se za 30 let vratiš doma pun ko brod shvatiš da nemaš ovdje više nikoga, a tam nikad nikoga nisi ni imal.
Ovo kaj ja imam ovdje meni tam niko s nikakvi penezi ni poštivanje nemre platiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Muha, nisi me dobro razmel. Rekoh da pri nama većinom zakidaju na navedenom.
Delati moramo tu ili tam. Ali, po onom kaj sam videl vani, ipak su većinom bolji radni uvjeti neg pri nama i manji pritisak na poslu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,570
Ne kontam, poštivaju radno vrijeme u minut, a plate ti prekovremene, subote, nedelje.... kakav je to bolji odnos prema radniku?
I ja baš to ne razumijem, kakva je to teorija?
mislim da si tam ipak veči sluga nego ovde, malko više ti plate ali sve ti to njima vratiš na drugoj strani. kak god pogledaš sluga si tam i tu.
Iskreno, kada bi se svi ti naši ljudi jednako ponašali doma, kao što se ponašaju vani, bili bi svi mi zajedno "na konju", a ne "u banani".
Tam zaradiš više pa kad dojdeš doma krila držiš malo više u odnosu na naše ljude, ali kad se za 30 let vratiš doma pun ko brod shvatiš da nemaš ovdje više nikoga, a tam nikad nikoga nisi ni imal.
To je ona prava istina: umišljaju si "mnogi od tih" da s novcem mogu kupiti baš sve, e pa gospodo, baš sve ne možete, koji to još ne kužite - skužit će te...
kaj ja imam ovdje meni tam niko s nikakvi penezi ni poštivanje nemre platiti.
Bravo, slažem se u potpunosti!

I samo da ponovim, koliko god sad, u turističkoj sezoni austrijski i slovenski "političari" dizali halabuku i pokazivali prstom na nas, radi loših brojki "novih dnevno Korona oboljelih", sve se im to manje ili više bude vratilo i obilo o njihove "sićušne glave, s premalo mozga", dok se bude nudilo njihovo skijanje, a možda su se več sad pomalo nasanjkali, toplo se nadam da se jesu. Svaka takva "guzica" dojde na *ekret...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Da, samo ti ljudi se ponašaju tako jer ih je vlast tako naučila, a ta vlast radi i ponaša se još gore od tih ljudi. Treba krenut čistit od vrha, jer to kako si rekao, najlakše ko i stožer, okrivi narod i j*ebe im se. A kak će se neko normalno ponašat ako primjer već prvi ide kontra sebe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Od početka nevjerujem u ovo i “ne slušam stožer”, a očito nisam jedini:

PS
Ide li danas netko na Trg?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ja tu ne bih htio biti iz dva razloga:
1.tu vidim bit će političara, a oni to koriste za osobnu promociju, i gdje se oni nalaze ništa dobro nemože biti.
2.sigurno će na taj skup službe (tajne), dovesti pozitivne na covid 19,i lako da će se to pretvoriti u novo žarište, te će to stožer nazvati svojim trijunfom, u bibliji piše ".... čuvajte se da posljednja prijevara ne bude veća nego li prva......"
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ne bih volio da netko pomisli da se slažem s stožerom, to nikako, jer svatko iole normalan vidi previše kontradiktornosti u njihovom "radu", a opet nije mi ni to uredu da netko na muci ovog naroda ide zarađivati političke poene.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Mislim da ipak ima poštenih političara, znanstvenika i intelektualaca kojima je stalo do istine.
Dotična gospođa je prošla ”Kalvariju” na HTV-u radi reportaža koje se nisu slagale s ljevičarskom uređivačkom politikom, govoreći istinu s kojom se većina normalnih ljudi slaže.
Dok god držimo figu u džepu, raznorazni “stožeri” će nam krojiti budućnost, baziranu na panici, laži i obmanama.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Kolega pusti dotičnu gospođu, svi mi koji svojim mozgom i rukama zarađujemo za kruh svagdašnji prolazimo kalvariju svaki dan na svom radnom mjestu i općenito u društvu a želimo samo da živimo i radimo, ona je bila na svom radnom mjestu nosila sve one terete koje nosi to radno mjesto, e sad slušao sam i ovih troje stručnjaka znanstvenika, i zvuče mi prilično OK, dijelim mišljenje s njima, samo oni to sve obrazlažu stručnije i u brojkama, ali kao takvi nesmiju podleći politici bilo kakvog oblika, jer političari u ne stoje uz njih da ih podupiru nego da sebe eksponiraju, i na kraju ono što ljevičari nisu uspjeli pedeset i kusur godina ovi novokomponovani demokrati su riješili za manje od dva desetljeća.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh