• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I to je to? Ajde fala Bogu da te nisu kosti bolele, veli mi frend kaje isto već 3 dana u izolaciji da ga svaka košćica boli inda niš nemre, al ne kuri. Glavno da si dobro, sad odma na traktor i koji krug po selu napravi od sreće kaj ideš van🍻👌
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Vi koji ste to uspješno odradili ste imali sreče kaj nije bilo težih problema, a i da je bilo najvjerojatnije bi vas digli u nekoj od ustanova.
Tak mislim zato jer su uspjeli u Dubravi spasiti poznanika kojem je pred deset let zamjenjeno srce.

A kaj sad, mjesta za spašavanje su uglavnom popunjena ili rezervirana?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nema veze sa covidom al bum napisal, frendica išla u Utorak na carski rez, 85 godište je, rodi sineka u 17:45 i donesu joj sinčića u sobu i ona umre u 18:10.pa kaj vi mislite kaje to. Koja to tuga i bol za obitelj? Kaj ti život.? Pa to je nevjerovati dečki moji. Neki ugrušak joj otišel u srce. Pa ja nisam sebi mogel dojti od šoka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pao je i Beroš, a sad neka se izjasni, ima dvije opcije: jel' dezinficijensi, distance i maske ne vrijede i korona je neizbježna ILI se on nije držao pravila s kojima nas ostale cjepidlači...:unsure:
Možda me sad i popljujete, nisam od onih koji misle da je korona izmišljena bolest, da je bezopasna itd., samo me takve strašno živciraju.
Zakaj bi te popljuvali?

To u neku ruku samo otvara oči onima koji su do prije mjesec dva govorili da su političari imuni i da je čudno kak niko od njih ne oboljeva, bili protiv bilo koje mjere koja je bila donesena, podržavali prosvjede, terali neki svoj inat, teško im bilo staviti masku.....
Moje mišljenje je da oni i moraju kordinirati akcijom s terena, a samim time se izlagati više pa je logički da koji od njih oboli.
Kancelarijski štakor je siguran.

@Kupljenec, moje saučešče obitelji kolegice.
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Pročitao sam da će uvesti i obvezu poslodavca da omogući rad od kuće, a nikakvu pomoć poslodavcima država više ne nudi. Postoji nova mjera skraćeni radni tjedan, ali tko se na nju želi prijaviti, mora unaprijed skratiti radno vrijeme, isplatiti pune plaće pa tražiti povrat sredstava. Umjesto da se tvrtke bore za opstanak, ova mjera mamac stimulira nerad i skraćivanje radnog vremena, a da ne pišem da ona tvrtka koja može raditi skraćeno i ujedno isplaćivati pune plaće - pomoć zapravo onda ni ne treba...
Usudio bih se reći da su ta pravila došla od EU, a tom mjerom se stimulira nerad, i rezultat će biti katastrofalan za nacionalno gospodarstvo, a ide na ruku razvijenim zemljama unije.
 
  • Like
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Da ne razglabam o simptomima, dopustite mi da ovaj put ukažem na još jedan problem, kao posljedicu korone.

Ne mora osoba biti zaražena i bolesna, a svejedno "zbog korone oko nje" može otrpjeti katastrofalne posljedice i šire za obitelj, te za druge ljude oko nje, ako ima zaposlenike. Konkretno mislim na osobu "poduzetnika", koji posluje iz HR s poslovnim partnerima u Evropi ili drugdje po svijetu. Jedno je da je obim poslovanja bitno smanjen, te svi u Evropi prvo daju poslove svojim državljanima, a za Hrvate ako ostanu neke mrvice. Ako imaš "ekipu zaposlenih" odjednom nailaziš na međudržavni korona zid, na nepredvidive prepreke, a ti svejedno moraš slati ljude, zovu te na hitne poslovne sastanke, mijenjaju ti ranije dogovorene rokove, gotovo da ucjenjuju, a ti ili tvoji ljudi "zbog korone" moraš u izolacije, u karantene, odjednom više nema protoka ljudi, nervoza je na sve strane. Svi svima nešto prijete s penalima, rokovima, gube se poslovi. Ovo nije hepotetsko laprdanje, ovo je postala surova stvarnost "mnogima".
Ovdje u mojoj županiji gdje ja živim su statistike korone "živa koma", najgori smo najgori, ne samo doma nego i u Evropi, iako naša državna Vlast to gura pod tepih, Nijemci, Francuzi, Austrijanci, Slovenci, Mađari, ma svi itekako gledaju na te naše "crne korona statistike" i podatke, posebno odakle teritorijalno dolaziš, a naša se Vlast zajebava, poigrava.
Ne gubi posao samo jedan lokal, jedna krčma sa dva šankera, gube se jako ozbiljni i jako veliki poslovi, sve zbog korona nediscipline naših građana, te uzročno-posljedično zbog nemogućnosti kretanja između država.

U velikom broju loših informacija koje me danima okružuju, svjetlo u tunelu je da su danas poslije podne došli rezultati testiranja našeg starijeg unuka, školarca - nije pozitivan. A zaista ga je neki vrag ovih dana malo stisnuo, ali ipak nije korona. Olakšanje i velika utjeha.

Nudim da pročitate, friško je:

'U Varaždinskoj županiji svaki drugi testirani je pozitivan'
 
Posljednje uređivanje:

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Lagana tem. sve te boli prvih dana, umor, gubljenje okusa i mirisa nakon 5 dana, nos šmrcanje mislim blaži oblik korone.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Onda više nebuš kojotič, bumo ti promenili nik u Pale 🤭
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
VARAŽDINSKA bolnica je popunjena i počelo je smještanje pacijenata s koronavirusom u šatore postavljene ispred bolnice. Večeras su u šatore smještena prva tri pacijenta, što je prvi takav slučaj u Hrvatskoj.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nekaj se bruse da buju zaprli bertije i crkve. Konačno je neko došel malo pameti kad več neki ljudi nisu.
Samo neznam kam bu sad bradonja išel na kavu kad sve mehane zatvore, moral bu jadnik neko tajno skrovište imati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh