• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Kad uzmemo činjenicu da smo mi država u kojoj sav krupni kapital pripada strancima, da su stranci vlasnici najvećih tvrtki, banaka i trgovina, bilo kakav lockdown će nas unazaditi za barem 20 godina. Tko će moći plaćati kredite bez posla? A kao da će strane banke imati razumijevanja za naše su građane... Nudit će reprograme u kojima se podupla kamata. Znaju naši političari da će to i njih bacit na prosjački štap, zato i nisu za lockdown. A ovo sad zatvaranje birtija i crkvi je kasno paljenje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Kaj se mene tiče, mogli su birtije i prije zatvoriti, ali Crkve nek ne diraju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pak bu ispalo da se ja s tobom oko ničeg ne slažem ali eto, opet se ne slažem.

Crkva je isto mjesto gde se veči broj ljudi zadržava dulje vrijeme na malom prostoru a kad pojedini od popova krenu s propovjedima mnogi vjernici jedva čekaju da izreče pođimo u miru pa svi u glas izuste bogu hvala i gas van.... u našoj crkvi večina preko puta u birtiju.

Moja pokojna baba je bila veliki vjernik, kad iz nekog razloga nije mogla na misu molila je doma u vrijeme mise, a inače je molila svaki dan.
Moja mama zbog nekih razloga svaku nedelju gleda misu na tv-u
I deca su išla, a kak mi se vidi i opet budu išla preko televizora u školu.
...........

Nikada ni jedna vjera nije nikoga ništa loše naučila ali mislim da sad nije vrijeme za mise i da to pravi vjernik more od doma napraviti.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
........... sad nije vrijeme za mise i da to pravi vjernik more od doma napraviti.
Upravo je to rekel i napravil moj stari!
Za vrijeme 2.SR zgadili su mu se raznorazni popovi i onda je rekel da mu ni treba posrednika!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Onako malo sastrane pratim ovu temu ali nikak vremena da se malo ukljucim,,,
No danas cu napraviti malu iznimku,,,
Buduci da se situacija lagano zahuktava i svakim danom se sve vise trenira strogoca a rezultati izostaju, mene zanima zasto ti koji to diktiraju ne izlaze sa konkretnim podacima o tome gdje se to ljudi najvise zaraze, koji je to postotak ljudi koji bi umrli i bez da su dobili koronu a korona je samo tocka na i radi koje se terorizira ostatak populacije,,,
Postoje, vjerujem, saznanja u kojim situacijama i na koji nacin se vecina ljudi zarazila kao i koliko dugo treje vrijeme u kojem se virus prenosi na druge a ti podaci se ne iznose kako bi se ljudi upoznali sa nacinom prenosenja i sirenja virusa,,,
I sad vise nemam vremena tipkati a toliko toga mi je jos na pameti sto bi volio podjeliti,,,
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Pa naravno da crkve ne treba dirati. Crkve su mjesta gdje se ljudi okupljaju, kao i svaki drugi obijekti. Tu ne bi trebalo raditi nikakvu distinkciju od ostalih (npr. birca).
A možda bi bilo dobro crkve privremeno (ne zatvoriti) nego onemogućiti veći broj ljudi na misama i da se pridržavaju svih potrebnih mjera.
Ili da se privremeno odgode veće mise, pa se to vrijeme iskoristi za recimo obnovu i sređivanje crkava (tamo gdje je potrebno).

Čini mi se da je ovaj moj post 2 u ovoj temi od početka covida.
# Plemeniti, stvari su vrlo jednostavne, (ali ih treba zakomplicirati, izmalipulirati itd....).
Jer svi ti stožeri koji svakodnevno (non stop), komuniciraju situaciju žive, zarađuju svoje plaće, mirovine na našim jaslama. I zbog toga odgađaju određene rigoroznije mjere koje bi usporile epidemiju. U tome se smanjuje radi i prihodi u đržavnu kasu, iz koje oni parazitiraju.
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Mislim da u crkve treba ugurati što više ljudi - Bog će im pomoći!
Kao i onim srpskom popovima - "oba su pala"..... jer su mislili da ih onaj čuva!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Strah, panika i oprez su jako različite stvari. Svaku opasnost je dobro ozbiljno shvatiti jer joj se onda lakše suprotstaviti.
Ne treba pljuvati po Đikiću. On nam samo hoće dobro. Nažalost mi smo narod koji se voli ku***ti, a ovom virusu upravo takvi dojdu ko naručeni. Mislim da je naša vlast već trebala odrediti strože mjere sa sankcijama. Čim se dulje čeka to buju te oštrije mjere morale dulje trajati, a i više bu mrtvih koji bi se vjerojatno mogli izbjeći. Izgleda da ni ovih tridesetak mrtvih dnevno nekim nije dovoljno da se počnu razumno ponašati. Neki buju rekli da su ti ljudi bolovali od drugih bolesti i da bi hmrli i bez virusa. To je točno, samo je pitanje kad. Tom broju umrlih bi trebalo pribrojiti i one koji su indirektno stradali zbog smanjene skrbi o drugim bolesnicima. Tih nema u podacima.
Svi bumo jemput došli na red za drugi svijet ali većina nas još nije zainteresirana da upozna taj drugi svijet.
Treba paziti kaj govorimo i pišemo jer neki put krivo izgovorena ili napisan riječ može uzrokovati više štete nego mač.
Da ponovim: ne panični strah, ali oprez uvijek. Štitimo druge od nas (možda asimptomatskih) pa bumo onda i mi zaštićeni.
Kaj da velim sad, tri tjedna nakon citiranog posta. Da se onda krenulo sa strožim mjerama uz sankcije za nepridržavanje, vjerojatno bi broj umrlih bil znatno manji. Naše vlasti (posebno premijer) i "stručnjaci" iz stožera su su omalovažavali Đikića kad je rekel da bumo bez strožih mjera do kraja mjeseca imali 1500 mrtvih. Koji je danas datum i koliko je nažalost mrtvih? A oni još uvijek raspravljaju i raspravljaju i raspravljaju. Koliko god bili znanjem potkovani savjetodavci, ako je njihov rad ovisan o financiranju onoga koga savjetuju, ti savjeti često ne ogovaraju stvarnom mišljenju savjetnika. Možda su njihovi savjeti bili ispravni, ali javno ne smiju osporavati aktivnosti vlasti jer buju ostali bez sredstava. Ako se ne slušaju savjeti udruženja liječnika, tko se bu slušal?

Vidim da su neki na ovom forumu postali svjesniji opasnosti nepridržavanja osnovnih mjera zaštite, a neki nažalost još uvijek nisu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Kad već uspoređujete Crkvu i birtiju, ajd' vi "nevjernici" odite koji put u crkvu i sagledajte sami situaciju.
- na misu se obično ide jedno tjedno na sat vremena
- ljudi su uglavnom na većoj udaljenosti nego u prosječnom dućanu
- većina prisutnih (ne ću reći vjernika) se ponaša odgovornije nego ljudi na drugim mjestima
- ima više misa u danu nego prije, da se dodatno razrijedi broj prisutnih
- Crkve su građevine velike visine i volumena, uglavnom s prirodnim strujanjem zraka, za razliku od većine javnih prostora

I najvažnije: čovjeku treba i duhovna "hrana".
Nekom je to izlet u prirodu, nekom je ribičija...a nekom je odlazak na misu.
Zakaj bi neke aktivnosti dozvolili a odlazak Crkvu zabranili? I na prvim mjestima ima druženja, samo to tak ne izgleda. No nevažno.

Obzirom da ovom zemljom, nažalost, vladaju ljevičari i djeca nekad privilegiranih komunista, logično je da su im Crkve "trn u oku".
A i represija UDBA-e im je u krvi. Bez pokrića i analitike, kak je Plemeniti napisal.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
samo da upozorim ...crkva i Bog nisu ista stvar.
dakle, kad zatvoriš vrata crkve nisi nikome oduzeo pravo na Boga.
Uostalom, o crkvi i "ckrvovanju" u ime Boga bi se dalo puno toga reći.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja kad god sam bil u crkvi bila je uglavnom gužva. Meni se nemože pripisati da sam ateist (nevjernik) ako u crkvu nejdem. Kaj je u mojoj glavi znam samo ja i on.
Svi koji ne vjeruju u ništa nekad ipak povjeruju u nešta. Da bu im bolje u životu nekad, da budu nekam išli, da bu ovo prošlo, da bu love ko šalate, da bu fešta i lom, da nebudu gladni i žedni.......

Mene boli kaj su kazališta i kina zaprta.
Mog bratiča kaj kockarnice ne delaju.
Mog starog kaj je doma i nikam nejde.
Suseda kaj mu žena od te bolesti otišla.
I tako dalje i tako bliže.


Ako se svi nećeg kaj volimo moremo odreči onda bi se i crkva morala nekim stvarima prilagoditi i nečeg odreči. Kužim, ide Božič i posveta kuča. To je veliki prihod za njihov proračun, ali jebaj ga, ova godina je takva kakva je svima nama koji hodimo po ovom svetu i čekamo da najdemo svoj duševni mir tam na onom svetu....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Muha, nisi pogodil bitno, ali shvaćam tvoju poantu.
U blagoslovu kuća nije štos, znam to iz prve ruke ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
More biti da se opet ne razmemo ali kad gledamo one obrede u Srbiji i ponašanje ljudi u Srbiji u vrijeme sprovoda koji su ih snašli... nije ni čudo da se dogodilo to kaj se dogodilo. Prava brojka se nikad nebu saznala.

Ako se sitacija ne smiri kod mene bu pop ove godine poljubil zaključana vrata ili bu posvetil izvana.
Ako nebu htel ja bum mu opet kroz onu rupu na vratima crkve ubacil njegov dio koji je namjenjen tom dijelu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Isto tako neki zaključuju iz nekih postova, nešto što se ne nikako iz tih postava ne ni može naslutiti!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
*U HR smo "veči vjernici od pape".

*Danas je sveta Kata. Supruga je jutros telefonski čestitala susjedi imendan i uz put saznala od Kate: Njihova mlađa rođakinja je prije par dana dobila info od doktorice da ima koronu, nije joj bilo baš dobro. Usprkos tome došla je iza toga k njima u posjetu, a Kata i suprug su puno stariji od nje, nazovimo ih rizična skupina. Drugi je dan ta njihova rođakina otišla i na posao i radila je, prodavala "proizvode" brojnim kupcima. (Namjerno izbjegavam pisati podatke za bilo kakvu identifikaciju.) Gazdarica je skužila da je toj rođakinji jako loše i poslala ju je doma. Sad naši susjedi sa strepnjom razbijaju glavu bude li se i njima dogodila pozitiva, ili ih bude zaobišlo.

*Danas mi je otac javio da je njegov prvi susjed (rođen 1959.) u bolnici i da mu je korona jako zahvatila oba plučna krila. Ako laže on, lažem sad i ja. Taj susjed (od mene stanuje cca 200 m) je od prije godinu dana u prijevremenoj mirovini, uz pripadajuču simboličnu otpremninu od 250.000 HRK. Sve dane je provodio ili doma s šarolikim društvom na terasi, ili od jutra do sutra u lokalnoj krčmi, a kad nije bio ni tu ni tamo - bio je s društvom na feštama u goricama "pri toplicama". I da, vrijedno je spomena, mnogo je noči prekartao u društvu našeg donedavnog župnika. Za mladih je dana bio sjajan nogometaš. Koliko ga ja poznajem mislim da nikad nije bio na bolovanju.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Nikako se ne mogu složiti s tvrdnjom da je Crkva u nas na neki način ugrožena. Crkva se odavno svrstala među desničare i tko god ne razmislja kao i oni, problematičan je. Previše su se uvukli u politiku i ja kao vjernik radije izbjegavam misu jer se tamo često i nasikiram. Najgore mi je kad mnogi licemjerno kažu da je nedjelja za odmor, da se ne smije raditi, da na svece je isto grijeh raditi... Ja se pitam što je sa svima onima koji na te dane moraju raditi, zašto se njima ne omogući taj odmor? Znači ne smijem raditi za sebe, za svoju obitelj, to je grijeh, ali za optužene poput todorića i ostale moram raditi, i to je ispravno, nek budem rob takvim "poduzetnicima" cijeli život, jer takvi i trebamo biti, ponizni i slušat bogataše što nam narede... Ne daj bože da sam sebi osiguram egzistenciju pa da mogu odje.. razne todoriće i sl.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
crkva je oduvijek bila zagovaratelj nejednakosti...kroz feudalizam su podržavali feudalce a desetinu naplaćivali kmetovima, pa su podržavali kolonijaliste, pa robovlasnike, pa industrijaliste, pa kapitaliste, pa nisu ni dan današnji dali pravo ženama da budu jednake s muškim rodom...
onog dana kad bude žensko moglo biti svećenica, ili onoga dana kad sa oltara umjesto "braćo i sestre" čujemo "sestre i braćo" (istovjetno s "dame i gospodo" , "ladies and gentlemens", čak i "drugarice i drugovi"), tog dana bi im se moglo početi zaboravljati i opraštati sve zločine koje su kroz povijest napravili.
čast izuzecima iz redova crkve, ali to je, povijesnim činjenicama dokazivo, institucija bez savijesti.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Napisao citav esej, pa obrisao.

Cuvajte se korone!
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa ljudi moji jeli ovo moguce,rece jednom Mladen,a sada ja.Vidim da se mnogi stvarno boje "korone",zbog cega?Dobro nas manipuliraju,svaka im cast,cuo sam ovo,cuo sam ono,prijatelji ostanimo normalni i motiku u ruke,tu je spas.

PS. laka vam noc:)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
...............,prijatelji ostanimo normalni i motiku u ruke,tu je spas.
:)
E ne mEže! Če imeš kronera morađ biti v reštu, nikakve motike, lopate ili morti voziti gnoj na polje!
Jedino ak tvoj glas fali u Saboru, onda tam moraš dojti!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh