• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,570
Vidim da se mnogi stvarno boje "korone",zbog cega?...cuo sam ovo,cuo sam ono,prijatelji ostanimo normalni i motiku u ruke,tu je spas.

Neki se više ne boje, kao šogorica naše prijateljice otišla je prije dva ili 3 dana, s 48 godina. Hotela, želiš možda da ti pošaljem njihov "kontakt broj telefona" pa "da im sada ti objasniš pravu istinu o koroni"?

Po pitanju uzimanja motike u ruke, možda svi i nisu sposobni za nju, jedni bi si posjekli prste na nozi, a drugi bi se možda klepnuli po glavi. (Ja konkretno koristim samo poluautomatske motike.)

 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Prijatelji,znate sta je prava istina o koroni,da su ljudi preplaseni i rade samoubjstva.Prosli tjedan kod nas u Medjimurskoj zupaniji se objesili muskarci od 22 i 46 g, kolega mi jucer kaze(ovdje u AT) bila policija kod njega majka prolupala oce da napravi samoubojstvo,a sve zbog TV-a i korone.
Moj zakljucak,napominjem moj!
Nakon duzeg razmisljanja i raznih teorija, je da nam prijeti velika ekonomska kriza.
No politicari ne zele biti krivi za necinjena ili kriva cinjena pa im je potrebna korona.Valjda je svima vama jasno da ova galopirajuca globalizacija na kraju svima nanosi stetu dugorocno dok se pojedinci kratkorocno besramno bogate,zato sve vise govore da nam je potreban reset.
Uz to primjecujem da su pojedini clanovi koji su stvarno pametniji i iskusniji od mene,stvarno i preplaseni,e to mi nikako ne ide u glavu.
Sjetite se one narodne,da su strah i lijenost NAJVECI covjekovi neprijatelji i neko to dobro koristi kao sto je i nekada to i sama crkva cinila(cak i sada u 21 stoljecu,doduse manje).
Zastanite malo i razmislite,pa normalno je da na zimu, umire najvise ljudi zbog zdravstvenih problema,usporedite podatke sa proslim godinama i mirno i spokojno zivite i spavajte.
Dali zivimo zdravo,dali jedemo zdravo,dali imamo mjeru,pa naravno da ne,pa cemu se onda cudimo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Hotela,znam ljude od 40-tak godina koji su završili na hitnoj na kisiku zbog komplikacija izazvano koronom,tako da baš i nije zajebancija kako neki misle
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo Pjuda najavio nove mjere,znaju oni metodu,dva koraka naprijed jedan nazad pa opet iznova.Kolega mtd001,zar lani takvi mladji ljudi nisu imali komplikacije i brez te opasne korone.
Ja stvarno ne vidim razloga panici a opet mi u familiji korona ,proglasili kcer i drugog zeta pozitivnim,te opet dvije familije u izolaciji.Pitam kcer,imala lag.temp. i malo kasljala ,zasto je testirana,kaze joj doktorica da imaju naredbu da stim simptomima moraju sve poslati na testiranje.
Zar je gripa i obicna prehlada nestala?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nemam rijeci,mislim da bi trenutna rasprava otisla v krivom smjeru,bolje da ckomim.Evo Pjuda je uvel mjere i za 4 tjedna se bu sve normaliziralo a dogodine obavezno prisilno cijepljenje i kraj price.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Cijepljenje protiv čega? Kuge i vrbanca? Pa ni protiv gripe nije obavezno.
Zanimljivo je kak su Američani prvi registrirali cjepivo, a Rusima ne vjeruju...
Bez obzira na bolest, cijela priča jako smrdi.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Vezano za domaću politiku i smjer u kojem nas ona nažalost vodi... Ja bih debelo ograničio utjecaj i moć stranaka. Prvo što bih napravio jest zakonski onemogućiti članovima stranaka da budu pročelnici, ravnatelji i direktori u javnim i državnim poduzećima i ustanovama. Time bi se na duge staze oslabilo stranke u njihovom djelovanju i pomoglo da na scenu dođu sposobni umjesto sposobnih...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Koliko su ih respiratori spasili? Bilo je nekih vijesti po novinama prošlih dana.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,570
Na temelju ovdje čitanih pojedinih napisa imam dojam da bi u HR najbolje bilo:

- sve bolničko osoblje odmah pustiti da se odmore, iskoriste godišnje odmore, te slobodne dane za prekovremeni rad, ionako se bave "čoravim i lažnim poslom"...
- od sutra u jutro hitno izmijeniti sve odluke epidemiologa i proglasiti "dane otvorenih vrata" svih sportskih i zabavnih centara, ugostiteljskih lokala, noćnih klubova, crkava...
- u zamjenu, kao kompenzaciju prethodno predloženih mjera odmah zatvoriti sve proizvodne pogone, bez obzira da li je to nekakva tekstilna industrija, metalo prerađivačka, drvna..., ako je proizvodna - odmah pod ključ, neka ljudi dobiju slobodno vrijeme za napuniti lokale, advent, noćne klubove, teretane, za odlazak na koncerte zvijezda naše zabavne estrade...
- pod hitno po gradovima postaviti što više adventskih kućica, sa što više kuhanog vina, te organizirati masovne muzičke koncerte pjevačke i zabavne estrade na trgovima, da se teško postradala ekipa estradnjaka ipak na vrijeme, prije kraja godine bar malo financijski oporavi, a i mi svi da se malo ispušemo do Božića, kako bi onda mogli ponovo u obiteljskom okruženju sjesti za pune blagdanske stolove, odmoriti se od adventskih tuluma, fino pojesti, popiti i proslaviti izvojevanu pobjedu nad terorom...

Znam da sam više dobrih prijedloga propustio, slobodno dopunite.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Plus,
bojim se da bu tvoj zadnji post od nekih krivo shvaćen, ali ne tvojom krivnjom. Nekima jako sporo dolazi iz guzice u glavu, a nekima nikako, sve dok njih ne lupi. (n)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,570
Ovo je kopirani dio teksta:

U primitivnim društvima smatra se da su oni koji poštuju pravila i koji su obazrivi prema drugima šonje, mlitavci, slabići, bezveznjakovići, gubitnici. Mi smo kao društvo razvili budalast sustav, ovo je samo posljedica brutalne društvene neodgovornosti - bez dlake na jeziku kaže doktor Bagarić, ističući kako o ovim pojavama govori isključivo kao psihijatar.

Završetak kopiranog dijela.

Cijeli tekst se može pročitati ovdje:

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Složil bi se s konstatacijom, ali...oni koji trebaju davati primjer društvu, dakle vlast, sudstvo, politika imaju paralelni svijet koji vrijedi za njih, a na ostale se primjenjuje sila.

Bahati i bezobrazni uvijek bolje prolaze od poniznih i pristojnih. Pa kak onda biti "pozitivan" u društvu, jer takvome onda svi seru po glavi?
Ak se dugo potiskuje nepravda, onda bukne na neki mali okidač, najčešće u krivom trenutku.

Čitam u novinama kak vlada sprema način da se ljude prisili na cijepljenje (ucjenama i sl.) protiv ove gripe.
Poslije svega osobno ne vjerujem više ni liječnicima, a kamoli političarima.

Još početkom godine "teoretičari zavjera" su govorili da je ovo samo tjeranje ovaca u tor i da će na kraju same to i tražiti (cijepljenje) i platiti vlastitu propast. Na žalost, više nije teorija,već zavjera.
Da to proizvodi naš Imunološki zavod, još bi i vjeroval u dobrobit, ali Amerikancima ne vjerujem. Od njih i njihove "demo(n)kracije dolaze samo ratovi, droga, kriminal...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh