• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Ma ovo do sad je sve bilo odgađanje neodgodivog , i samim tim agonija je duža i teža, nikada nisam bio za to bolje bi bilo da su odmah napravili što se mora napraviti.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ja ne vidim nikakvu agoniju vec diktaturu,ljudi zbrojite dva i dva,na sto vam ovo lici.
Na borbu protiv bolesti,zdrave ljude i preboljelje koji imaju imunitet zatvarati,maske i mjere ostaju i nakon cijepljenja,zar jos uvijek vjerujete u plandemiju.
Stvarno ste preplaseni,bojite se smrti pa to je ljudski no gdje je ta smrt kad ne umire vise judi nego lani,kad nema problema s virusom u kini.
Zar stvarno sumnjate u Imunitet a vjerujete u ova nova brza cjepiva,nije valjda.
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Samo ti hoću reći da bih se lakše nosio s totalnim i trenutnim zaključavanjem, nego Ovako, a ovo drugo što i zašto to rade to uopće ne razmatra i ne opterećujem mozak s tim, baš zato da mi mozak ne isperu, i imam stav jer ako ga nemam oni će mi ga staviti, a ja sam ko Stjepan Spajić e ROĐO TO NEDAM.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Tako je,ostati hladne glave,biti tvrdoglaviji od njih,njih ce korona iznutra da pojede,mi moramo i dalje iznositi svoja misljenja ma kakva ona bila,to je pravo svakog ljudskog bica i zagarantirano konvencijom i bozjom rijecju.
No nedozvolimo da strahom utjecu na nasa misljenja,krse nam time ljudska prava,rade krivicno djelo i svjesni su toga.
Recimo im to u oci,govorimo im to javno i u lice,nas ima vise ili se varam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
znate kak budu mene naterali da se cijepim?
moral budu strogo zabraniti cijepljenje, onda se ja idem prvi dat!
inače i dalje sam za to da me mogu cijepit, al me ne mogu pikat...
i ono kaj veli Viduka, kad su obavili Vukovar i sisvete, tri tjedna niko nikud, imali bi i Božić i novu godinu ok...ovako, eksperimentiraju da vide kak će se narod sam obranit od boleštine, pa onda pametuju....
a naknadna pamet im ide...banda nesposobna.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zar zaista mi uvijek kaskamo za nijemcima.Upravo citam na jutubu clanak:sve manje spremnih za cijepljenje.
Da vidite koji komentari ljudi,svaka cast nijemcima,oni su progledali,nece vise dugo Mutti,strefice je infarkt.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ah vi teoretičari zavjere... :hahah:

Ja sam se pomiril...nosim FFP2 masku dok pilim drva, jer mi je premrzli zrak dok delam vani :rolleyes: a od one druge mi se znoje naočale.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
ZJ,more i rakija da ugrije.Za maske ti nema bolje od SMB-majke mi. :ppozdrav:
Imam je negdje jos od rata,no kao suvernir al cuj nekom koronasu bi ju rado ustupil za 2000kn(primam i €).:hahah::hahah::hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Od kad je stožer postal potpuno produžena ruka politike, više se ne zamaram njihovim, da budem malo prost, laprdanjima. Čuvam druge i sebe najviše kaj mogu i to mi ne pada preteško.

Logične mjere poštujem. Za masku sam već pisal da više štiti druge od nas nego nas od drugih. Postoje nositelji virusa bez simptoma i oni koji su preboljeli bolest. Nitko ne može biti siguran da nije nositelj virusa i zato je dobro da, dok se virus ne suzbije (barem u dovoljnoj mjeri) svi koristimo zaštitne mjere (distanca, maske, pojačana higijena ruku).

Na proljeće su neki uspoređivali umrle od gripe i tvrdili da ih godišnje umre čak više nego od kovida (prema ondašnjim brojkama). Neka ti isti usporede brojke umrlih za prvih 11 mjeseci prošle godine i ove godine, ili još bolje za listopad i studeni lani i ove godine.

Bolest je ozbiljna, zdravstveni sustav je preopterećen, a neki nažalost imaju kratku pamet. Kad im strada netko bližnji ili u blizini, onda se malo trgnu, ali ubrzo pozabiju i počnu razmišljat i komunicirati kak i prije. To mi sve više liči na ono kad se drvljem i kamenjem ne nabacujemo na lopova, nego na onoga koji prokazal lopova.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Zanimljivo je ili bolje rečeno glupo kaj su izjavili neki dan..
Ove godine nema nijednog oboljelog od gripe jer nosimo maske i pridržavamo se mjera, ali imamo puno oboljelih od covid19 jer se ne pridržavamo tih istih mjera 😂
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gripa je p..... dim. Do ove godine se nisam cijepil protiv gripe, a imal sam je možda 2 put kaj pamtim (možda prekratko pamtim :ROFLMAO: ).
Uopće se ne zmislim da je u mojem kraju ikad bila gripa krajem godine, obično bude koncem siječnja ili u veljači.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Točno gripa i kod mene uvijek jk nastupa prvi drugi mjesec.
Da se razumijemo puno je ovdje asimptomatike, da se treba čuvati treba, ali ja kažem još to nije poprimilo velike razmjere. JOŠ UVIJEK JE NOVAC VAŽNIJI OD ZDRAVLJA.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Moja baka se prije desetak godina cijepila protiv gripe i tu godinu je ležala 2 tjedna u krevetu u temperaturi, nikad prije, nikad kasnije se nije cijepila, a bome ni imala gripu u takvom obliku.
Vjerujem da je to do organizma il neceg..
Ne znam tocno u kojem periodu je to bilo..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Do organizma (imuniteta) je svakako. Mene je uvijek kopkalo kaj se događa ako uloviš virus odmah nakon cijepljenja. Po logici bi te virus trebal lakše svladati jer cjepivo je u pravilu oslabljen virus pa u tom slučaju dođe kao pojačanje pravom virusu.
Možda je tvoja baka bila te "sreće"?
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Slažem se, samim tim kaj se unese malo virusa u organizam, tijelo kroz neko vrijeme stvori imunitet pa se nebi trebal zaraziti, al ak ga uloviš odmah onda nemaš sreće.
Pitanje je i dalje kak bi bilo da se nije cijepila, lakše ili teže?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Ili pak ak već imaš slabi virus pa odeš na cjepljenje koje te dokrajči. Volio bi znat koliko sam ja sad imun, sutra izlazim iz izolacije.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
martinv1 odeš na vađenje krvi i saznaš, tu zadru 150 kn rezultati isti dan, i sam razmišljam da to u radim.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Da sam pozitivan znam, bil sam na testiranju, zanima me koliko sam ja sad otporan na to, koliko dugo ne mogu dobit i sl.
Jedino ak misliš i ti na isto pa je to neko drugo testiranje za koje ne znam.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh