• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Još nisu sigurni koliko dugo traje imunitet nakon preboljene bolesti. Čak možda zavisi od težine bolesti (asimptomatski), ali ne mora biti. Za sad se smatra da imunitet traje najmanje 6 mjeseci. Nezgodno je to kaj i oni koji su preboljeli covid mogu biti nositelji, odnosno širitelji virusa, a da toga nisu svjesni jer nemaju nikakvih simptoma.
Ako imate empatije prema drugima, ponašajte se u skladu s tim i štitite ih od sebe kao potencijalnog nositelja virusa.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Danas uletim u pekaru, i na moje iznenađenje, eto nje, djelatnice koja je imala koronu...sva šmrkava, sretno izjavljuje da joj se njuh vratio pred dva dana (a od ponedjeljka dela, samo ja nisam bil u pekari)...
i tak, zemem ja dva kruha, i odem...u drugi dućan, po kruh...
ovaj bu dobar za cucke, za jedno tri dana... :oops:
njoj su telefonom rekli da može ić delat, nitko je nije pogledal, a kamoli testiral na prisustvo virusa nakon proteka onih famoznih 10 dana...
ima li ona virus?...i može li ga dijeliti sa kruhom i pecivom?...
:oops::oops::oops:
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Kolega dobil simptome u ponedjeljak 7.12, u četvrtak se testiral, u petak dobil pozitivan test i rečeno mu je da 10. dan(17.12.) slobodno ide kud hoce i da nije vise zarazan, samo da se javi ak hoce jos koji dan bolovanja...
On jos lagano kaslje i nema miris i u pon ide radit jer mu je doktorica tak rekla.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ja dobio prve prave simptome utorak 8., testiran subotu, dobio pozitivan test u nedjelju i evo sutra sam slobodan. Zanimljivo je to što smo zvali doktoricu i kaže ženska dobro, testiranje u subotu, a do subote sam mogao kud hoću i kako hoću
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,277
Danas uletim u pekaru, i na moje iznenađenje, eto nje, djelatnice koja je imala koronu...sva šmrkava, sretno izjavljuje da joj se njuh vratio pred dva dana (a od ponedjeljka dela, samo ja nisam bil u pekari)...
i tak, zemem ja dva kruha, i odem...u drugi dućan, po kruh...
ovaj bu dobar za cucke, za jedno tri dana... :oops:
njoj su telefonom rekli da može ić delat, nitko je nije pogledal, a kamoli testiral na prisustvo virusa nakon proteka onih famoznih 10 dana...
ima li ona virus?...i može li ga dijeliti sa kruhom i pecivom?...
:oops::oops::oops:
Gotov si kojotu,,,,o_Oo_O
Piši testament,,,:hahah::hahah:
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Pitam ja doktoricu do kad sam na bolovanju, kaže ona otkud ja znam kako se vi osjećate i dali možete ići raditi kad mislite da ste spremni idite i javite da zaključim bolovanje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja dobio prve prave simptome utorak 8., testiran subotu, dobio pozitivan test u nedjelju i evo sutra sam slobodan. Zanimljivo je to što smo zvali doktoricu i kaže ženska dobro, testiranje u subotu, a do subote sam mogao kud hoću i kako hoću

Po postupanju u te dane se vidi koliko je tko (ne)odgovoran.
Sin je bil pretprošle nedjelje kod cure. U ponedjeljak su mu javili da jedna osoba koja je bila u nedjelju s njima ima temperaturu i brzim testom je itvrđeno da je pozitivna.
Sin se istog časa samoinicijativno stavil u samoizolaciju. Hrana mu je dostavljana pred vrata sobe, a jednu kupaonicu je koristil samo on. Za dva dana pozitivna je bila i žena od prvotno oboljelog. Nitko od ostalih koji su u nedjelju nije dobio nikakve simptome, a jedna osoba iz obitelji, koja radi u zdravstvu, se testirala i bila je negativna. Po proteku 10 dana samoizolacija je završila za sve. Nitko, osim zaraženih osoba i zdravstvenog djelatnika nije posjetil doktora, niti se testiral.
Postupilo se savjesno i oprezno, u skladu s pravilima, iako bez testiranja nakon samoizolacije ne mora biti 100% sigurno.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Gospon iwanho, kažem mogao sam kud hoću i kak hoću, ne i da sam išao. Možda nisi ti tak mislil, al čisto da bum jasan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Pitam ja doktoricu do kad sam na bolovanju, kaže ona otkud ja znam kako se vi osjećate i dali možete ići raditi kad mislite da ste spremni idite i javite da zaključim bolovanje
Dakle, nisu problem samo ljudi, već sustav "curi" na mjestima gdje ne bi smio.
I onda se čudimo tolikom broju?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
martinv1,
shvatil sam da si ti navel samo kao opis i kritiku funkcioniranja sistema.
Ipak je najviše do nas, malih ljudi, jer glavonje nažalost ne posluhneju ni puno pametnije. (n) :(
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi moji forumasi,pogotovu preplaseni,otvorite oci,sagledajte situaciju razumno.
Uvode fasizam,dva koraka naprijed,jedan nazad,stvarno vas molim upotrijebite bistru glavu a ne strah,zbog sviju nas.
Pogledajte pisanja i razmisljanja na FB gospona Davora Pavune,naseg velikog znanstvenika,covjekoljubitelja i ponizna vjernika.
Nemojte ga smatrati cudakom(mene mozete,ne smeta mi),covjek nas zaista upozorava,vrijeme nam curi kao i fasistima.Meni ste svi dragi a neznam,nekak pri srcu kolega iwanho :) ,no nazalost puno je pogubljenih i preplasenih.
Prosim vas jos jemput,uzmite simalo cajta i tipkajte,trazite,jer na veliko pocinje cenzura.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega Viduka zasto nam nebi bilo drago,nemoj se nikad,ali bas nikad,bojat svojih rijeci i stava,tada cemo svi pocet uvazavat druga misljenja.
Oni koji su kolebljivi su gubitnici,da drug Tito je bio vizionar koliko god ga semnogi odrekli i kasnije sramili.
Danas na zalost politicari nemaju muuda osim Kristo,no ona opet nema muuda.No znajte da se i vlast itekako boji naroda,mutti(merkelica) takodjer polako gubi kontrolu.
Zar stvarno mislite da ove mjere(fasisticke) nesto rjesavaju?
Imunitet i zdrava pamet,to je jedini lijek.Sjetite se odavna zaboravljenih narodnih mudrosti i lijekova,koje sustavno zataskavaju cak i brane,prestanimo ih slusati kad oni ne slusaju nas a morali bi.Mi smo njih birali jel tako ,a oni su nam obecali,sigurnost,postenje,a kad se dograbise vlasti,sve zaboravise.
Zar im stvarno jos vjerujete ili se bojite dragi prijatelji.
Zar cete olako unustiti radost svojoj djeci i unucima:eek:,zar imate pravo na to.:cry::cry::cry:
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ma nemam ti ja problema kolega s izrijekom mišljenja, ali nebih htio ovdje pokrenuti političke rasprave. Makar bi mogla biti otvorena i podtema o politici jer se baš tu očituje tolerantnost čovjeka pojedinca na tuđe mišljenje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh