• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A kaj baš od korone umiru ili im korona to sve pospješuje? Jer kolko čitam i pratim niko nije umro striktno od korone. Svi koji su umrli imali su prije korone razne bolesti i poteškoće. I sad ko got umre umre od korone kak oni vele, i nedaju radit obdukciju.

Evo primjer. Ali nažalost istina je, svi umru od korone.


FB_IMG_1613643769887.jpg
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja se moram testirati svakih par dana.
napravil sam već podosta pcr testova i nekoliko antigenskih.
Neko je napisal da svaku prehladu preinače u koronu. E pa nije tak.
Na zadnjem testu sam bil pehlađen ko konj i s gadnom upalom sinusa.
Test je bil negativan.

Ljudi. Internet nije za svakoga, ali je svakome dostupan i nažalost jako puno ljudi piše gluposti, a još više u te gluposti drugi vjeruju.
Ove “teorije zavjera”, mjenjanje genskog koda cjepivima, čipiranje, bioterorizam i ostale gluposti mediji koriste najviše da postignu publicitet. Nekad se to kod tiskanih novina zvalo “tiraža”.
Onda to neki, bumorekli, Štef z Klanjca pročita, objasni svojoj Milki doma i Francu i Bartolu iza dućana, a oni opet svojim babama doma i te babe drugim babama pri meši (misi).
I onda se krene koturati kotač koji pogazi sve koji se ne znaju maknuti.

Ja ne velim da korona nije opasna. Opasna je ali ne za sve nas, isto ko i neke druge bolesti koje danas smatramo bezopasnima, a nekad su pokopale puno ljudi. Ove poluinformacije koje nam serviraju svakodnevno treba uzimati s rezervom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nikak sam, neznam kaj da velim. Ko zna kaj je mene snašlo. Prek dana kak tak a sad katastrofa, nekad se pitam za kaj plaćam zdravstveno, i dopunsko. Imam 3 pretrage kaj moram napravit a čeka se do godinu dana na red. Kak je to žalosno, po njihovom se godinu dana moraš pigati i frkat od bolova, ostajati bez zraka. Jednostavno si nemoćan. Bol je nepodnošljiva prena kraju dana.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Neznaju niš dok ne napravim CT Abdomena, po meni je kičma, a po njihovom se nezna dok se ne najde kaje. Leva stana kičme me boli, lopatica, ni sam neznam kak da to opišem, bolovi su nepodnošljivi. Moram i krslježnicu slikat, ali sve moram čekat, neznam kak bum u tim bolovima kaj dočekal.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja ti se s tim letima mučim. Pozabil sam kak se to stručno zove, ali ovak po seljački je okoštenje između vratnih kralježaka. I pritišče živce i trpiš kojekakve bolove. Mene dve lete boli lakat ko da je potrti a nije mu ništ. Povremeno tak boli da nemrem žlicu zdići. Dvaput su me odgodili za fizikalne terapije.
To ti je zato jer nemaš anatomski stolac, nego sediš na trčku (panju) dok menjaš pakne na saf-osovini i rivaš glavu pod blatobran da zakopčaš feder, a po hrbtu ti curi rosulja ili snijeg ili te žari sunce!
Eto. Kaj nisi odma pital. Ja ti mam velim kaj je na stvari.
U prevodu: imaš koronu!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nikak sam, neznam kaj da velim. Ko zna kaj je mene snašlo. Prek dana kak tak a sad katastrofa, nekad se pitam za kaj plaćam zdravstveno, i dopunsko. Imam 3 pretrage kaj moram napravit a čeka se do godinu dana na red. Kak je to žalosno, po njihovom se godinu dana moraš pigati i frkat od bolova, ostajati bez zraka. Jednostavno si nemoćan. Bol je nepodnošljiva prena kraju dana.
Koje pretrage trebaš? Jesi se raspitao za liste čekanja u drugim bolnicama?
U Čk npr. snimanje gustoće kostiju se čeka šest do deset mjeseci, a u Varaždinskim sam toplicama bila na redu za desetak dana. MR se negdje čeka godinu dana, ja sam u desetom mjesecu prošle godine u Čakovcu čekala šesnaest dana.

Imaš liste čekanja za pojedine bolnice na netu, izlistaj si i pogledaj gdje su kraće. Bolje ti je voziti se sto - dvijesto kilometara i odraditi prije nego čekati ili plaćati privatniku koji imaju, većinom, pretpotopnu aparaturu - zastarjelu.

Medikol ima ugovor sa HZZO - om, ja sam tamo na iglicepreko uputnice čekala isto samo desetak dana, u bolnici u Čakovcu je bilo šest mjeseci.
Ali, Medikol ima MR na uputnicu par mjeseci čekanja - dva ili tri i to na aparatu 1,5 T, ali ako platiš sam ideš odmah na aparat 3T.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Kolega MUHA,hvala na cenzuri a ja pjevam;more se pjeni,jeebe se meni. 😇
Nema na čemu, a drugi put nebu nema na čemu.
Drugi put kad neko prijavi tvoj pp u kojem ga maltretiraš s nadri lječnicima, trovanjima ili buš provociral u nekoj od tema ideš na hlađenje.
Kao i još neki.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Neznaju niš dok ne napravim CT Abdomena, po meni je kičma, a po njihovom se nezna dok se ne najde kaje. Leva stana kičme me boli, lopatica, ni sam neznam kak da to opišem, bolovi su nepodnošljivi. Moram i krslježnicu slikat, ali sve moram čekat, neznam kak bum u tim bolovima kaj dočekal.
Evo, dala sam si truda i provjerila ti MR abdomena u Čakovcu u Županijskoj bolnici - prvi slobodni termin je 30. 03. u 13 h

U medikolu u Čakovcu: nema tremina, znači, trenutno ne rade MR pretrage preko uputnice..
Eto, ako želiš, prijavi se odmah preko neta, u Čakovcu, piše da ih je trenutno 40 na čekanju., a vrijeme čekanja je dakle oko 40 dana.

Evo ti linka za sve županije, pogledaj si sam ima li gdje mjesta prije.

HZZO - Liste čekanja
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja moram ct abdomena, ultrazvuk abdomena, th i ls kičme, kralježnice, ultrazvuk srca. Na sreću imam neka poznanstva i sve to idem napravit idući tjedan, inače to ne volim, ali evo sad moram koristiti poznanstva. I danas mi doktor dal one tablete kaj si rekla, ali ne pomažeju u pol 6 sam ju popil, sad je pol 8 i trebalo bi već djelovat ali ne djeluju.
IMG_20210218_192459.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ja ti se s tim letima mučim. Pozabil sam kak se to stručno zove, ali ovak po seljački je okoštenje između vratnih kralježaka. I pritišče živce i trpiš kojekakve bolove. Mene dve lete boli lakat ko da je potrti a nije mu ništ. Povremeno tak boli da nemrem žlicu zdići. Dvaput su me odgodili za fizikalne terapije.
To ti je zato jer nemaš anatomski stolac, nego sediš na trčku (panju) dok menjaš pakne na saf-osovini i rivaš glavu pod blatobran da zakopčaš feder, a po hrbtu ti curi rosulja ili snijeg ili te žari sunce!
Eto. Kaj nisi odma pital. Ja ti mam velim kaj je na stvari.
U prevodu: imaš koronu!
@Kupljenec , bojim se da je kolega @jurek dal ispravnu dijagnozu.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Svaki beteg treba shvatit ozbiljno.
Ovak tu, mi moremo tebi davat dijagnoze, preporučivat kojekaj, ali ti moraš sa svojim doktorom to rešit.
Ak ti lijekovi ne pomažu, moraš mu reći. Možda ima kakvo drugo rješenje. Nemoj na svoju ruku ništ sprobavat.
Lijekovi su prafzapraf otrov.
Možda bolje nekad i pretrpeti nekaj, nego se odma nakljukati s koječim.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja moram ct abdomena, ultrazvuk abdomena, th i ls kičme, kralježnice, ultrazvuk srca. Na sreću imam neka poznanstva i sve to idem napravit idući tjedan, inače to ne volim, ali evo sad moram koristiti poznanstva. I danas mi doktor dal one tablete kaj si rekla, ali ne pomažeju u pol 6 sam ju popil, sad je pol 8 i trebalo bi već djelovat ali ne djeluju.
View attachment 33253


Iscrpila sam sve ideje koje sam imala i ne znam ti više što reći.
Moja susjeda je prije dvije godine imala strašne bolove u leđima - nit ležati, nit sjediti, nit hodati, nikakve tablete nisu pomogle niti injekcije, bilo je strašno vidjeti izraz joj lica - nakon hitnih pretraga doktorica je sama zvala u Zg i dogovorila obradu tamo, u roku dva tjedna je bila operacija donjeg djela kralježnice - oporavljala se mjesecima, bila u tolicama nakon toga, sada opet radi u pakiraoni krumpira.
Skudexa ima maksimalnu dozu 3 u 24 sata. Pročitaj si uputstvo. Ako ti počne malo popuštati, nakon osam sati od prve tablete možeš uzeti još jednu. Prakticira se, veli kum anesteziolog, većinom dvije dnevno, ali ako se baš mora, može i tri kratkoročno.
Ali, ako ti baš ništa ne pomaže.......
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@Kupljenec , bojim se da je kolega @jurek dal ispravnu dijagnozu.
Dok si mlađi ne smeta ništ. Moreju sekire cureti.
Ali kak se bliže četiri banke i prevale prek hrbta, onda počne dolazit na naplatu. Svakog ležanja na betonu, blatu i u vodi se zmislim. Sad je kasno. Nema nazad.
Sad se problem prignuti za stotkom, a kamoli da se zavlećem pod Tamića ( makar jih nema više).
Ne osjećam se starim, jer to ni nisam. Još morem potegnuti (ne iz flaše) ko pravi sivonja.

I čim više čovek cendra, gore mu je!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Čini se da se nazire kraj mojim bolovima u križima, tj ja se bar nadam. Ipak nije korona kumovala u svemu baš.
Jučer išel na CT u Draškovićevu, nalazi se čekaju 10 dana inače, kaj po meni nema logike nikakve, al ak imaš nekog tam odma su gotovi nalazi, tak da ja danas dobil nalaze i našli mi neku tvorbu iznad ljevog bubrega kaj mi pritišće kičmu, 3x2 cm od prilike, oko tih dimenzija. Nadbubrežne žljeznda je to, ona inače divlja tlak, i sutra opet na daljnu obradu moram na Rebro kod specijaliste da vide kaj dalje. Nadam se da buju meni bolovi ubrzo prešli da mogu normalno funkcionirati i delat kak spada.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Viš kak je to danas bez veze, jer malo tko vodi brige o pravim bolestima.
Da si, nedaj Bože, hmrl, to bi pripisali koroni, a tebe zapravo tišći nekaj sasvim drugo.

Znaš kak se veli:
- kad zidar pogreši, pokrije mort
- kad doktor pogreši - pokrije zemlja
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh