• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
OFF
Murinjo nije želio da ga Kruno Jurčić onak' strastveno grli poslije utakmice Dinamo - Real, a kaj da ga sad dok dojde s Totenhemom u Zagreb i Mamić tak' zaskoči?
Tko bi od njih dva kome prodao i kakvog virusa:
1-Britanski soj,
2-Zanzibarski soj,
3-Njujorški soj,
4-Kineski soj,
a joj, a joj :hahah: ;):LOL:

Ja ne želim da me drugi grle, a ni da me radi toga juri policija :hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ni ja ne bih volio da me policija juri, ali to je nemoguća misija. Ako sam kriv, platim kaznu, a ako nisam pokušal bum to dokazati na drugi način. Bijeg i nepoštivanje službene osobe, uvijek, ali baš uvijek samo pogoršaju situaciju. Ne bi sigurno jurili tog mladića da je pokazal traženi dokument.
Možemo postupanje policije shvatiti najmanje na 2 načina.
1. onaj koji policiji uskrati identifikaciju, automatski budi sumnju da to ne čini jer je traženi kriminalac.
2. policajcima je pukel film jer su protumačili da se taj sprda s njima.

Ne vidim niti jedan valjani razlog zbog kojeg bi stal na stranu bjegunca.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Realno bi bilo da svi koji krse pravila u slucaju ljecenja sami snose troskove.
Ne znam čime kod vas leče koronu ali kod nas u Srbiji to lečenje i nije tako skupo, malo vitamina C i poneki brufen :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580

Oni koji se mogu odreći malo vlastitih sloboda da bi postigli malo privremene vlastite sigurnosti ne zaslužuju ni slobodu ni sigurnost.

Benjamin Franklin


Ovo je globalni teror nad stanovništvom svijeta radi obične gripe, jednako kao i ograničenje rada i kretanja.
Maltretiranje stanovništva cijepljenjem - bolje reći eksperiment na živim ljudima neispitanim cjepivom je gorje od onoga zbog čega su su osuđeni neki liječnici nakon WW2.
Idealno je da stariji pomru, pa da mirovinskim novcem omaste brk bogati. Cijepljenje tome itekak pomaže.

Izumitelj PCR testa prije smrti je objavio da se taj test ne smije rabiti u dijagnostičke svrhe ("dokazivanja bolesti"), jer je njime vrlo lako manipulira.

Kaj budu smislili iduće godine? I one nakon nje?

Svaka do sad prije spominjana teorija zavjere se obistinila. Ljudi promislite i pogledajte oko sebe kaj se događa, pa sami nekaj zaključite umjesto da slušate policajca ko vrhunskog epidemiologa...da dalje ne nabrajam...

Ljudi su kroz povijest uvijek umirali...i budu i dalje...od raka i drugih neliječenih bolesti.
Ne objavljuju točne podatke, no izgleda da je 2015. više ljudi umrlo nego ove...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne pijem...samo uočavam znakove vremena i razmilšljam svojom glavom.

Ne mora se nitko složiti, ali mi nitko nema pravo uskratiti mišljenje, kao što su uskratili javno izrečeno drugo mišljenje mnogim znanstvenicima.

Uostalom, ti si najbolji primjer. Gripa je bila p... dim, a otkrilo ti se nekaj sasvim drugo.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
ZJ,, slažem se sa tvojim načinom razmišljanja,,, znači mislim svojom glavom,, a ne glavom kako mi stranka misli,,, žalosno mi izgleda kad neko likuje što policija nekog juri što je nekog grlio i ljubio,,,
meni u moje vrijeme ni ebola, ni velike boginje,, ama ni sifilis nije mogo zabraniti da grlim iljubim nekog ko mi je drag,,, a znam zašto mi je drag,,,
Znaš šta,, da se nelažemo,, na pomolu je neki novi svjetski poredak,,, a koji,,, nisam tu ni blizu pametan,,,
 
  • Like
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Na pomolu je jedino smak svijeta kak je krenulo, vulkani, potresi, ledenjaci se otapaju,globalno zatopljenja i ko zna kaj se sve događa a nama malima niko niš ne govori. Nije to dobro sigurno sve skupa.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Ne znam čime kod vas leče koronu ali kod nas u Srbiji to lečenje i nije tako skupo, malo vitamina C i poneki brufen :hahah:
To da ,al nitko nije odbio bolovanje na racun drzave.😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne brini, nije država nikome nikaj dala...već se radi gluposti zadužila na 30 godina...a to budu morala naša djeca sama otplatiti...s kamatama...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovo sve sa koronom je opasno prenapuhano, ali nekaj ima istine od te bolesti.
Evo, vec je proslo mjesec i pol od kak sam se zarazil i jos nemam apsolutno njuha nikakvoga.
To mi se nikad prije nije dogodilo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prenapuhano veliš....
Imam znanicu koja je u bolnici na kovid odjelu spremačica.
Znam liječnicu koja kod mene na placu kupuje a koja radi na kovid odjelu u Čakovcu u bolnici.
Voljela bih da sa njima popričaš o prenapuhanosti ili neprenapuhanosti opasnosti i posljedica kovida. Mislim da bi poželio da si čelav, jer jeza podiže kosu u zrak ko ježeve bodlje dok slušaš kroz što prolaze teški slučajevi kovida.

Na službenih 250 000 oboljelih u Hrvatskoj kojma je zaraza dokazana testom imamo umrlih do sada 5 500 ljudi. Na 4 000 000, da se svi razbolimo u godinu dana, mrtvih bi tom dinamikom bilo 110 000 u najsretnijem scenariju koji podrazumjeva da svi koji trebaju zbog komplikacija medicinsku pomoć koja im spašava život istu i dobiju. Oko 10 - 15 % oboljelih treba bolničko liječenje. Od njih treba njih oko 8 - 10 % respirator, a nisam popratila točno - zapravo se sada ne sjećam koliko - kisik. Dva čovjeka od tri na respiratoru - umiru.
I sada zamosli da imamo nekontroliranu epidemiju u kojoj je istovremeno umjesto dvije - tri tisuće zaraženih pedesetak tisuća zaraženih. Kamo ih smjestiti, tko bi ih liječio, čime, kako? Zdravstveni sustav je pucao na 4000 ljudi na bolničkom liječenju istovremeno jer cijelokupni bolnički sustav ima 1500 kreveta za intenzivno liječenje. Sve bolnice zajedno u Hrvatskoj. To je broj koji zadovoljava u normalnim uvjetima potrebe hrvatskih bolesnika. Na 4000 kovid bolesnika broj kreveta za intenzivnu njegu je povećan na preko 3000. I to je bilo malo. Da imamo 40 000 bolesnih odjednom, gdje bi i odakle stvorili 30 000 kreveta, odakle bi uzeli deset puta više liječnika nego ih država ima da ih liječe? Gdje, u kojim prostorima? Ljudi bi umirali ko krumpirove zlatice kada ih se pošprica, doslovno.

U tome je poanta, samo nekima je očito uključiti zdravu logiku i shvatiti problem u svoj njegovoj širini intelektualno - inteligentni problem. Sagledati problematiku u širokom kontekstu uzročno - posljedične širine.
Neki zbog političke zasljepljenosti i netrepeljivosti prema trenutnoj vladajućoj političkoj stranci ignoriraju i omalovažavaju problematiku jer misle da će opstrukcijskim stavom problematike omalovažiti napore političke pozicije i pojačati status svojeg opozicijskog političkog odabira.
Ponašaju se i polemiziraju ko djeca u pelenama iako su svijesni sve težine problematike, ali ajmo biti protiv, jer to su uspješni protivnici mojih neuspješnih, pa ćemo ih mrziti i pljuvati i proglašavati nesposobnima.

Ljuti me to u pet ujutro, i kriva je Nina jer me probudila jer želi van, iako, sve bih ja to isto rekla, ali na puno pitkiji način. :)
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne brini, nije država nikome nikaj dala...već se radi gluposti zadužila na 30 godina...a to budu morala naša djeca sama otplatiti...s kamatama...

ZJ, naravno da država nije nikome ništa dala. Dali smo si mi, građani Hrvatske, jer mi smo država. Svaki pojedinac je dio države. Imamo ljude kojima smo dali povjerenje da za nas vode društvene procese koji zahtjevaju kompozicijsku strukturu gospodarsko - političko - svjetonazorskih odluka i provođenje istih. Imenovali smo ih da raspoređuju i namjenjuju cjelokupnu našu (državnu, a državo smo ko što smo rekli mi, svaki od nas ponaosobno) imovinu onako kako će to biti dobro za svakog pojedinca - pojedinca koji je zapravo država u malom. Mi dajemo, mi dobivamo. Neki više neki manje.
U slučaju kovida više oni koji obole, manje, zapravo ništa oni koji ostanu zdravi.
Ali u Ustavu Republike Hrvatske piše da je Hrvatska SOLIDARNA društvena zajednica, i zato ne jarmamo ako netko potroši 5 ,ilijuna zdravstvenih kuna za svoje liječenje a netko cijeloga života niti kunu, a uplatio je kroz svoj radni vijek petsto tisuća ili milijun ili dva.
I ako se država i zaduži da izliječi bolesne.
Ja ću osobno biti sretna ako će se država zadužiti da izliječi tebe a ne mene, ja ti više volim dati i ostati zdrava nego primiti tvoje a biti bolesna , možda i od bolesti umrijeti.
Tako da ja, evo, javno, poklanjam ti svaku svoju uplaćenu zdravstvenu kunu za tvoje liječenje, pristajem da se država i zadužiu da te izlječi, samo nek ja ostanem zdrava i umrem u sto petoj jer sam se spotakla na kamen i razbil a glavu. ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ovo sve sa koronom je opasno prenapuhano, ali nekaj ima istine od te bolesti.
Evo, vec je proslo mjesec i pol od kak sam se zarazil i jos nemam apsolutno njuha nikakvoga.
To mi se nikad prije nije dogodilo.
Ja sam isto još sa njuhom slab, ajde okus dolazi slabo ali miris nikak. A već 3mj prešlo od svega. Nismo ni svjesni kaj nas zadesilo, ja se neki spominal sa par novinara isto kaj su preboljeli koronu, i koji prate stalno nove informacije, svima taj njuh šteka. Niko nezna kakve su posljedice toga.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Ček malo! Gdje vi isprobavate njuh? :unsure:
Paaaa, ona ne smije smrdeti, a okus je onak malo lužnati!:p
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Ja sam isto još sa njuhom slab, ajde okus dolazi slabo ali miris nikak. A već 3mj prešlo od svega. Nismo ni svjesni kaj nas zadesilo, ja se neki spominal sa par novinara isto kaj su preboljeli koronu, i koji prate stalno nove informacije, svima taj njuh šteka. Niko nezna kakve su posljedice toga.
Znam kak ti je, u nazad primjerice dva tjedna sve mi miriše (smrdi) na isto - sva hrana, vani na dvoru hodam pa me zalupi taj jedan te isti miris, u sobi gdje god.
Jedva jedem kak mi sve smrdi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh