• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Evo jedan info o cijepljenju protiv korone, ali iz druge ruke ;) : prije dva dana sam vozil staroga nu drugu injekciju fajzera, veli nam da nema nikakvih popratnih smetnji. Osječa se dobro, a nije imao niti poslije prve injekcije. U srpnju bude napunio 83...

On je valjda takvog organizma, žilav kaj sam vrag. Ja mu dok bez veze na bilo kaj iz života počne kukati i cviliti samo velim: daj prestani, ti si kak kovački nakovanj, na tebi kovač more kovati i nikaj ti ne bu. Ljudi oko tebe hodaju po jednoj nogi, ili su u invalidskim kolicima, ili sa štakama, ili s hodalicom na 4 noge, a ti si živ, zdrav kao čelik, a usprkos tome po naviki non stop bez veze trošiš droge (tablete), da si "tak betežen" kak kukaš, več te ne bi bilo 30 let - i tak začne svađa v našem dvorištu :hahah:.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E vidiš, tu ti je druga caka u pitanju.
Ja znam u zezanciji reći - nezdravo ću se hraniti da budem dugo živjela.
Zato jer ako nešt oboliš, ideš doktoru, rade ti pretrage razne, nađu ti i ono kaj nemaš i onda dobiš brdo tableti.
Svi koji su bolesni dugo žive. Moja svekva, dvadeset godina je bila na inzulinu 4 puta na dan, visoki tlak, dijagnoza jako slabo srce je bila pred dvadeset osam godina. Trideset godina skoro 5 - 7 vrsta tableta svaki dan dva puta na dan. Umrla je sa 88.
Mama susjede iza vrta, isto tako, i dementna već, tableta na tabletu, nema četerdeset kila, glas jak da je čuješ do kraja ulice, a pelenje joj moraju mijenjati, kliže kroz devedesete polako.
A mi , kao zdravi, ideš, ideš, ideš....zakašljucaš i skljokaš se u pol godine ili godinu dana.
Nit tableta popio, nit živio. Hm.:)
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Ja mojoj gospođi uvjek govorim kako u mojoj familiji ni s mamine ni s tatine strane nitko se nije na uživao života 73-74 godine sretniji primjerci, rijetko tko 80,ali nitko nije bolovao duže od 2-3 dana, i svijeća dogorila, i svi radili praktično do zadnjeg dana, a ni najmenici nisu bili radije u svojoj kući svoj fažol jeli, nego u tuđoj kao najmenici meso.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Netko je pitao za cijepljenje. Cijepio se Modernom. Sutra dan samo sam znao gdje me je igla bocnula i ništa drugo. Slijedeće srijede drugo cjepivo.
Moji susjedi muž i žena na selu preko 70 g., cjepljeni i nakon 15ak dana od cjepiva dobili Coronu. Vrlo blagi simptomi i ni dana nisu preležali.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
#1,631 od jučer je jedan u postu 1,631 spominjani dečko na žalost u bolnici na kisiku. A drugome tu spomenutome su se uz njega svi njegovi zarazili.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Nešto slično!
Znao sam jednog tipa. Kasnio s posla kući (čekala ga poljoprivreda) i žena rafalnu: pa gdje si tako dugo, čekamo tebe, sijeno treba dovesti i onda.....
- Gdje sam! U piz.. materinoj, našao neku i otišli se u kukuruz pojebati!
- Navek ti je to na pameti!

A on stvarno zbog toga kasnio! :hahah:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Upravo smo dobili poruku prijateljeve žene kojega je hitna otpeljala u bolnicu - napisala je kratko:"jako loše i bez promjene".
Čovjek je cijeloga života vrijedno radio, konačno prije godinu - dvije otišao u mirovinu i na miru provodio dane, a sada, tko zna kako će se ovo zvršiti.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Pa kak je mogel a zna se da se to nesme ak je u braku? 😳🤔
Nije on to u braku, neg v kuruzi...;) :hahah:

...Čovjek je cijeloga života vrijedno radio, konačno prije godinu - dvije otišao u mirovinu i na miru provodio dane, a sada, tko zna kako će se ovo zvršiti.....
ZNA SE, z olakšanjem za mirovinski fond...nažalost...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Normalno ili uz pomoć? Azre, Đonija, Rajfajzen :hahah:
Rajfajzen. :)
Skoro normalno.

Naime, upisali smo se još dok se skoro nitko nije i čekali. Onda smo dobili informaciju da je muževo godište u našem mjestu pocijepljeno već prije tri - četiri tjedna, pa je muž nazvao prije dva i pitao, pa su ustanovili da uz naše ime nema broja telefona, pa nas nisu mogli zvati - naša doktorica - ili sestra - upisali smo se u ordinaciji LOM - nije uz naše podatke dala i naš broj moba ili telefona. Pa je rekla neka volonterka koja se javila da nema brige, uskoro, kroz koji dan će nas zvati, bude ona upisala sada broj moba. I čekamo opet - opet ništa, pa muž zvao jučer, veli opet netko sa druge strane "žice" - nema upisanog broja moba, pa nas nisu mogli zvati, pa neka dođemo danas u jedan oboje, iako sam ja mlađa.
Sada smo bili upisani na listi koji su pozvani.
Bilo je stotinjak ljudi koji su čekali ako bude viška cjepiva vani, manji broj od njih su pocjepili koliko sam vidla jer smo mi došli među zadnjima - naš tim od sedam njih koliko ih cjepi je imao još samo četiri doze, a neki su valjda imali viška.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Daljnji ženin rođak, još u YU, pripremio oproštaljku jer sad je drug penzić (Slovenci bi rekli upokojenec, a mi bi preveli-predpokojni). Drugo jutro ga nisu mogli probuditi!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije on to u braku, neg v kuruzi...;) :hahah:


ZNA SE, z olakšanjem za mirovinski fond...nažalost...

Čemu ironija i insinuacija?
Želiš reći da mu država i stranka na vlasti žele brzu smrt?
Zbog toga valjda cjepe ljude besplatno, pozivaju ih i doslovno mole da se cjepe i spase si živote jer žele da brzo umremo mi koji smo u mirovini.
Koja bedastoća.
Država na svoj teret svake godine cjepi besplatno sve starije od 65 godina, mi mlađi plaćamo cijepivo - ja sam gripu patila 105 kuna - ako se želimo cjepiti, i ti sada insinuiraš da se netko na državnoj ili zdravstvenoj razini vesli kada penzići umiru. A štiti ih se zdravstveno - daje im se mogućnost - da se besplatno zaštite.


I sada će netko opet reći - politiku van iz moju butiku - a moderator visokog ranga politiku gura na mala vrata, onakvu kakva njemu paše - protuvladinu. To može, a za vladinu koju ja volem ne može. :cool: :)

ZJ, prepredenčino stara, znaš da meni ništa ne prolazi ispod radara, hehe.......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh