• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

opg-poticaji registar

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
evo jedno pitanje jesam li ja jedini nazovimo to bedak koji nije u nicem od ovog navedenog i ne koristi nista od bilo kakvih potpora bilo drzave zupanije opcine
 
Posljednje uređivanje:
P

pozna

Guest
ne ,ti si cudak koji ,nevjerovatno ,radi i prezivljava sa svojim novcima,nekuka za poticajima,plavim dizelom i ostalim blagodatima.svaka cast,uspjet ces prezivjeti za razliku od vecine,moja velika moralna podrska.svako dobro.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
da mozda i prezivim ali cisto sumnjam ja sam samo kap u moru ovi ljudi koji su tu obraduju ipak malo vise zemlje od mene i profesionalci su tako da ali dobro ja sam samo jos jedan entuzijasta i zaljubljenik u tu poljoprivredu
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nisi jedini eto i mene.al ove godine sve kaj daju i još više bum iskal.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
vidi vidi nisam jedini ajde malo pojasni zakaj nisi do sada koristio ta sredstva odnosno registrirao opg itd
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo i ja imam opg a nekoristim nikakve poticaje kad sam išao vidjeti rekli su da nemam pravo
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
vidi vidi nisam jedini ajde malo pojasni zakaj nisi do sada koristio ta sredstva odnosno registrirao opg itd

OPG imam registriran od prvog dana kak sam kupil krmače.
iskreno smatram da to nije pošteno,da mi netko daje novce da radim za sebe svoj đep.
to ti je ko netko ko negdje je zaposlen pa mu država još daje novce da ide tam radit.
ak nisi sposoban svojim radom u nekom poslu koji radiš za sebe opstat nemoj ni radit.
al eto pritisli me da ak ne prijavim zemlju koju obrađujem da više neču moč bit u registru OPG-a.i pital da kaj sad s tim kaj sam prijavil?veli žena da dođem kad bu vrijeme prijavit koje sam kulture posijal i da mogu dobit poticaj a kak je to cifra meni od nekih 20000kn zakaj ne,kad diđu poticaje a ni štihaču nemaju u kuči,ja bar delam.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
OPG imam registriran od prvog dana kak sam kupil krmače.
iskreno smatram da to nije pošteno,da mi netko daje novce da radim za sebe svoj đep.
to ti je ko netko ko negdje je zaposlen pa mu država još daje novce da ide tam radit.
ak nisi sposoban svojim radom u nekom poslu koji radiš za sebe opstat nemoj ni radit.
al eto pritisli me da ak ne prijavim zemlju koju obrađujem da više neču moč bit u registru OPG-a.i pital da kaj sad s tim kaj sam prijavil?veli žena da dođem kad bu vrijeme prijavit koje sam kulture posijal i da mogu dobit poticaj a kak je to cifra meni od nekih 20000kn zakaj ne,kad diđu poticaje a ni štihaču nemaju u kuči,ja bar delam.

Čitam i ne vjerujem. Skidam kapu :prayer: Iako ponekad treba pogaziti principe jer čovjek ispada smiješan (da ne velim neku grublju riječ). Pa ako imaš pravo na 20 000 kn poticaja zašto ih ne tražiti? Jel tebi država šenka pdv kad nešto kupuješ? Ti imaš na to pravo i uzimanjem poticaja za pošteni rad ne činiš ništa loše. Problem je u onima koji dobivaju poticaje i razne bespovratne kredite, a obrađuju samo na papiru, a takvih ima jako puno. Ljudi poput tebe nam treba u politici, kandidiraj se i glasam za tebe ili tvoju stranku :lol:
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
da slazem se sa tobom i ja tako hranim pilice nekih 500 komada po turi i obradujem oko desatak rali zemlje nisam nikad uzeo ni kunu poticaja pa se neki pojedinci smiju iz mene voze velike traktorcine a ja i dalje male ferkice nemogu reci da nebi volio vozit novo i jace ali ne zelim kredite ko ONI sa silnim poticajima a sad jedva spajaju kraj sa krajem iako svjestan da ovo nece ici jos dugo eto guram tak pomalo ili ti s cim imam stim klimam
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
da slazem se sa tobom i ja tako hranim pilice nekih 500 komada po turi i obradujem oko desatak rali zemlje nisam nikad uzeo ni kunu poticaja pa se neki pojedinci smiju iz mene voze velike traktorcine a ja i dalje male ferkice nemogu reci da nebi volio vozit novo i jace ali ne zelim kredite ko ONI sa silnim poticajima a sad jedva spajaju kraj sa krajem iako svjestan da ovo nece ici jos dugo eto guram tak pomalo ili ti s cim imam stim klimam

Dajte ljudi pamet u glavu.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
ajd daj nam ti onda pameti reci svoje misljenje

zaboravih napisati da sam u radnom odnosu
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
ajd daj nam ti onda pameti reci svoje misljenje

Pa reko sam ti par postova iznad. Žališ se da voziš male traktore, da ti se smiju, pa imaju i zašto. Još jedna stvar POTICAJ NIJE KREDIT NITI TE ITKO FORSIRA DA UZMEŠ KREDIT. Dok poticaj postoji treba ga koristiti. I nije mi jasno što se ljutiš na mene, a nemam zlih namjera nego ti želim utuviti u tvrdoglavu glavu nešto. Ako uzmeš poticaj nećeš sebi naštetiti, nećeš biti manje Hrvat, niti će država od toga propasti.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
dobro ok ajde ti onda meni reci jeli uredu da recimo moj susjed koj ima nekih 10 hektara zemlje uzima poticaj a ni traktora nema a recimo neko ko zivi od toga za njga nema jer drzava nema novaca al dobro misljenja sam da su poticaji glupost koju su izmislili da bi se lakse krali novci u drzavi
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
dobro ok ajde ti onda meni reci jeli uredu da recimo moj susjed koj ima nekih 10 hektara zemlje uzima poticaj a ni traktora nema a recimo neko ko zivi od toga za njga nema jer drzava nema novaca al dobro misljenja sam da su poticaji glupost koju su izmislili da bi se lakse krali novci u drzavi

Pa kakve ti paralele vučeš? Kaj da ti velim, ideš iz krajnosti u krajnost . S jedne strane posteno radiš i ne tražiš što ti po zakonu pripada (poticaj), a s druge strane znaš da susjed vara državu i to prešučuješ. S time s više oštetio državu nego da si se prijavio za poticaj.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
molim te prijatelju reci koliko ih ti znas koji su sijali lazne hektare i koliko si ih ti prijavio ja ih znam bar destke ako ne i vise koji su krali drzavu i jos ju kradu a bili su prvi na prosvjedima kao zast ovo zast ono
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
molim te prijatelju reci koliko ih ti znas koji su sijali lazne hektare i koliko si ih ti prijavio ja ih znam bar destke ako ne i vise koji su krali drzavu i jos ju kradu a bili su prvi na prosvjedima kao zast ovo zast ono

Ne želim više diskutirati s tobom o ovome.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ajd dečki netreba se srdit nek ljepo i argumentirano razgovarat.
meni nemoraju poticaj dat u novcu to je jedna glupost,jel taj novac završi svugdje a najmanje tam di treba,a kad treba sijat onda kuku lele.
prodal si lupam pšenicu,svinje,bikove dobil lovu i onda radi kaj očeš.
meni da daju sve u repromaterijalu,il primjerice 1000L goriva a da ga neplačam to je poticaj od 5500kn koliko zemlje se da obradit s 1000L?
ostalo u sjemenu,gnojivu,špricu i vjeruj ja bum drage volje platil ostatak kaj mi treba.il nekak skompenziral.
prodal bum svinje cca 80kom godišnje to je aj nek bude 80000kn i od toga nemoram dat 40000kn neg 20 ostalo mi 60tkn alo to je plača od 5500kn i da si plačam doprinose ostane mi više od 3500kn mjesečno,pa nemojmo bit bezobrazni mnogi doslovno gladuju il rade mjesecima bez plače i svaki dan ih jebu ko male majmune.
ovak si svoj gazda i budimo iskreni koliko dana doslovno godišnje niš ne radimo.
a sad vele da budu rješavali te koji dobiju poticaj a ne obrađuju a da mi je i to vidjet.
 
R

Renato5820

Guest
pozz

Daniels potpuno se slažem s tobom,i mene šta se tiće ti poticaji mogu ić u cijelosti u vaučeru ili ti gnoju,sjemenu,ne bi valjalo u gorivu,jer bi opet oni koji beru poticaj,a ne siju se vozili na plavi diesel. Bolje u gnojivu ili sjemenu. Jer tak i tak ako hoćeš nekaj postić i dobit moraš i dat. Evo primjera mojega sijem 55 ha,a dobivam poticaj i gorivo na 40,i sad izmi tih 2000 kn po ha,to je negdje 80000 kn,a mene je 40 ha kukuruza sta sijem,gnoj došao negdje cca.150000 kuna,jer kod mene nema štednje,nego se baca oko 1100 kg/ha. Tak da meni to odgovara da mi daju sav poticaj u repromaterijalu,a na taj način bi se maknuli oni koji ne siju,a beru poticaje.
 
Na vrh