• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otisli zupcanici pogona na samohodnoj kosilici NGP S510V (Pevec kineskinja)

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Pozdrav.
Kosilica kupljena prije cca 12 godina. Nikad nikakvih problema s njom nije bilo do sada.
Priznajem, pogon nisam nikad odrzavao, nisam tada zivio na selu i nisam se time opterecivao.
Pocela krckat u pogonu i vise ne gura.
Skinuo kotace da vidim sto se dogadja.
Moja dijagnoza je da je desni zupcanik pogona pojeden iznutra, onaj stift na osovini ga uopce ne hvata, kotac se slobodno okrece u oba smjera.
Lijevog hvata, ali taj krca dok radi.
Sama osovina se okrece ok pa mislim da je remen i ostalo ok.
Problem mi je sad gdje nabaviti nove zupcanike.
Jedino slicno na sto sam naletio je ovo, ali nisam siguran u dimenzije, broj zubaca odgovara, 13.
ZUBČANIK POGONA LIJEVI, CJ21GZ-AL - eurogarden.eu
ZUBČANIK POGONA DESNI, CJ21GZ-AL - eurogarden.eu

Bilo kakav iskustveni savjet oko ovog problema ili adrese za naci zupcanike je jako dobrodosao.
 

Prilozi

  • Zupcanik pogona 2.jpg
    Zupcanik pogona 2.jpg
    38.7 KB · Pregleda: 45
  • Zupcanik pogona 3.jpg
    Zupcanik pogona 3.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 44
  • Zupcanik pogona 4.jpg
    Zupcanik pogona 4.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 45

RSdesign

Novi član
Tu od
23 Kol 2022
Poruka
6
Poštovani, zanima me jeste li riješili problem? ja sam također u potrazi za istima, nabavim i za vas?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Rijesio sam ga tako da sam nasao svrdla fi 5mm i ispilio ih na duzinu da jedva stanu u zupcanik, tako da su mi oni sad svornjak koji prenosi moment na zupcanik pa kosilica vozi. Samo naravno, rikverc je sranje jer ne moze pa moram podici zadnji kraj kad manevriram. Bolje nego da nemam pogon, ali nije idealno, svakako. Sta si nasao iste takve? Ako jesi, i ako je cijena ok, naravno da sam zainteresiran.
 

RSdesign

Novi član
Tu od
23 Kol 2022
Poruka
6
Naručio sam ih, cijena je 80kn komad. Javim kad stignu. Kod mene su otišli i klizni ležajevi getribe L+D, i ležaj osovine remenice jer je obični kugljični jednoredni bio, glupost. Sad sam ugradio dvoredni da se ne desi više isto.
 

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Najs. Mozes stavit link gdje si narucio? I pliz kad stigne, ako mozes pofotkati s nekim mjerama da vidim jel mi odgovara. Imas istu kosilicu kao ja?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,735
Kolege, kupite na staroj krami kosilicu "sebi za dijelove" za par kuna i sve dijelove imate.
Stare kosilice imaju kvalitetnije zupčanike od ove nove "repe".
 
  • Like
Reactions: ZJ

RSdesign

Novi član
Tu od
23 Kol 2022
Poruka
6
Najs. Mozes stavit link gdje si narucio? I pliz kad stigne, ako mozes pofotkati s nekim mjerama da vidim jel mi odgovara. Imas istu kosilicu kao ja?
Stigli zupčanici, ali sa 9 zuba. Dakle ne pašu. Ne pašu ni ovi sa eurogardena.si, kažu dimenzije su 12x34 fi, visina 33... Opcije su reparatura, ili skuplja, novi po narudžbi 60eura kom. Javim čim bude novosti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,735
Baš si naopako uporan. Daj pročitaj moju poruku ispred, molim te.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

RSdesign

Novi član
Tu od
23 Kol 2022
Poruka
6
Ova Ngp je općenito bolje kvalitete nego husqvarna, mtd, i ostale razvikane marke. Iako se nađe neki jeftini nebitan komad na njoj, to je zanemarivo kad govorimo o kineskinji. Ali kad vidim ''marku'' sa lošijim djelovima i smiješnim kvarovima, tek tad me razočara. Neoprostivo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

RSdesign

Novi član
Tu od
23 Kol 2022
Poruka
6

Rijesio sam ga tako da sam nasao svrdla fi 5mm i ispilio ih na duzinu da jedva stanu u zupcanik, tako da su mi oni sad svornjak koji prenosi moment na zupcanik pa kosilica vozi. Samo naravno, rikverc je sranje jer ne moze pa moram podici zadnji kraj kad manevriram. Bolje nego da nemam pogon, ali nije idealno, svakako. Sta si nasao iste takve? Ako jesi, i ako je cijena ok, naravno da sam zainteresiran.
Imam vise rjesenja za vasu kosilicu. Molim kontaktirajte me na 098558856
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Takvi su zubčanici na mojoj novoj Vingo samohodnoj kosilici. Te zubčanike bi trebao imati Vinkoprom Vinkovci, oni su i serviseri.
Možda ovaj čovjek što se javio i je iz Vinkoproma......
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Je , problem je prije manje od godinu dana , ali nije riješen ili možda i je , ali nisu dali povratnu informaciju.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki!!!!!!!
Problem je od pred godinu dana! :hahah:
Na nešem forumu stalno neki problemi🤭
Al zato smo tu da si pomažemo, nemreju mu niš nikakve oluje ni havarije👍
A i neki su digli ruke od njega, sad bu puno lakše sve.
Dišemo punim plućima. Dišemo morski zrak i rješavamo zupčanike u hodu, nikam nam se ne žuri. Glavno da si pomažemo.
Za pomoć nikad nije kasno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh