• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otvaranje štanda za voće i povrće

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav,da li ima netko iskustvo s prodajom voća i povrća na štandu,kako se kod nas proširuje tržnica namjeravamo se bavit prodajom voćai i povrća na štandu,ja sam vlasnik opg-a na štandu bi radila supruga ona nije član opg-a ali postoji mogućnost da radi kao sezonski radnik preko vaučera 90 dana tako da bi tu bili uredni u slučaju inspekcije....doduše mi mislimo raditi od travnja do kraj rujna pa mi je to malo nezgodno...da li je netko radio s vaučerima i kako se na kraju iplaćuje plaća?odnosno da li moram imati nekog stručnog da mi napravi obračun i uplati na račun ili mogu sam,i da li trebam imat neki ugovor o prodaji ili jednostavno mogu obavljati prodaju kao opg.?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Treba ti upisnik trgovaca voćem i povrćem, i niš drugo...žena ti ima pravo pomagati u svim poslovima na opg-u, pa i prodaji... ;)
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Treba upisnik iz apprrrr od dodatnoj djetalnosti trgovac voćem i povrćem, ali to je samo sa svog OPG-a prodaje. Treba baždarena vaga i morate voditi evidenciju o prodaji, možete si sami napraviti praznu tablicu pa upisati svaki dan ima na internetu primjer pogledajte. A članovi uže obitelji vam imaju pravo pomagati u svim poslovima, znači ne treba vam vaučer za suprugu. Cijene na štandu trebaju jasno biti izražene kao i naziv OPG-a koji prodaje. I da, skoro zaboravih morate imati deklaraciju na svakoj kašeti, vreći ili čemu već... znači mali samoljepljivi papirići na manjem formatu ima točno propisano šta mora sadržavati pogledajte na internetu mislim da je naziv OPG, adresa, OIB i godina proizvodnje. Deklaraciju vam kontrolira carinska kontrola, znaju se tu i tamo zaletiti na tržnice...Sretno!
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Treba upisnik iz apprrrr od dodatnoj djetalnosti trgovac voćem i povrćem, ali to je samo sa svog OPG-a prodaje. Treba baždarena vaga i morate voditi evidenciju o prodaji, možete si sami napraviti praznu tablicu pa upisati svaki dan ima na internetu primjer pogledajte. A članovi uže obitelji vam imaju pravo pomagati u svim poslovima, znači ne treba vam vaučer za suprugu. Cijene na štandu trebaju jasno biti izražene kao i naziv OPG-a koji prodaje. I da, skoro zaboravih morate imati deklaraciju na svakoj kašeti, vreći ili čemu već... znači mali samoljepljivi papirići na manjem formatu ima točno propisano šta mora sadržavati pogledajte na internetu mislim da je naziv OPG, adresa, OIB i godina proizvodnje. Deklaraciju vam kontrolira carinska kontrola, znaju se tu i tamo zaletiti na tržnice...Sretno!
Još si zaboravio dozvolu od lokalne samouprave , i minimalne tehničke uvjete
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zašto dozvolu i munimalni tehnički ako bude prodaja na tržnici?
Zakupi klupu i to je to.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
dozvola i MTU jednio ako hoćeš prodavati na javnoj površini...ne treba ni za prodaju doma na OPG-u...
 
Na vrh