• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pčelarstvo

dragon730

Član
Pridružen(a)
12 Sij 2014
Poruka
69
dao mi kolega apiguard neke paštetice na bazi timola ja stavio no ništa mi ne opada .jer je temperatura niža od 15 stepeni

Pridružen(a)
13 Pro 2015
Poruka
54
Pa sada si trebao ići s oksalnom ako nisi do sada tretirao...
Sada sva ta sredstva koja isparavaju nemaju učinka....
Timol i slićno se koristi 7-8 mjesec a ne sad. A i sad je pitanje koliko bu učinkovito išta ako do sad nije tretirano jer tu varoe ima more

jossip

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2019
Poruka
48
evo sada se užičavaju okviri, utapljaju satne osnove, ovih dana kod mene krenula i prva pelud lijeska, topole i johe isto lagano kreću, pčele sve žive i zdrave, čekamo proljeće i prvu pašu divlju trešnju

tomotraktor

Član
Pridružen(a)
16 Pro 2012
Poruka
406
Super. Naj bitnije da su sve izašle iz zime. I kod mene su sve žive. Ali kod mene je još zima nema još nigdje polena. Još kritičan ovaj mjesec i kreće valjda ljepše vrijeme.

jossip

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2019
Poruka
48
kod mene lijeska zna cvjetati tijekom prvog mjeseca, topola i joha isto pogotovo joha, ovo je prva godina da ovako kasno počinje cvjetanje, lijeska je znala cvjetati kada je vani snijeg pa je nisu baš iskorištavale, sada već par dana nose a kako vidim i sljedećih dana će biti lijepo tako da će imati šta papati, a sada bi trebala lagano počinjati i vrba iva tako i da to čekam, nema ljepšeg od buđenja ranog proljeća

tomotraktor

Član
Pridružen(a)
16 Pro 2012
Poruka
406
Ma bude i kod mene nakad jako rano . Ali ove zime još ništa nema unosa. Nije još bio lijep dan za pravi pročisni izlet pčela. Ali sam neki dan brzinski otvorio par košnica vidi se jako malo zatvorenog legla, što je dobro. Kod tebe se sigurno brže razvijaju

jossip

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2019
Poruka
48
središnja hrvatska, ne znam kada je kod tebe bagrem ako ga imaš ali moje se uspiju razviti do bagrema, sada je to još sigurno siromašno leglom ali sigurno je krenulo, gledao sam malo zalihe meda tako da nisam prčkao po središnjim okvirima ali sigurno legla ima, a onda kreće kesten

tomotraktor

Član
Pridružen(a)
16 Pro 2012
Poruka
406
Prošle godine su se razvile dosta dobro do bagrema. Nema nešto puno ali solidno ako pokupe. Dosta bude varljivo vrijeme i jbg-a nepokupe koliko bi mogle. Kod mene je hobi stacionarni pčelinjak od 20 lr društava. Vrcam nekad jednom ako je dobra godina 2 puta. Ali sam uvijek zadovoljan. Gledam da su uredne zdrave i da prezime i sve 5.

jossip

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2019
Poruka
48
ja imam cvjetni med kojeg vrcam pred bagrem, onda dolazi bagrem koji ni kod mene nije baš masovan ali ga skupe dosta i onda kreće kesten, tri vrcanja imam, isto stacionar ali vrlo dobar teren, čak ima i nizinskih livada, zlatošipke pa i bagremca, ne mogu se požaliti zato sam i krenuo sa pčelarstvom jer ima dobre paše, ali treba raditi oko pčela kao crv u kamenu jer ne mijenjam matice pa to sve treba obuzdati, pa razrojiti, krvnički posao par mjeseci a onda se sladimo

tomotraktor

Član
Pridružen(a)
16 Pro 2012
Poruka
406
Dobar si. Ja samo 2012. Tri puta vrcao tada i Bog zna kada to bude više. kod mene prevladava livada i šuma svega pomalo. A za posao znam ja sebi proizveden matice za svoje potrebe i pretežno svake treće nekad i četvrte godine tek zamjenom. Spriječavam nagon za rojenje ali znaš opet nešto izleti. A što se posle tiče toga nefali sve znam. Stignem preko posla taj broj uredno održavati. A i uz kuću su mi pa nije problem. Preko zime priprema u garaži i pomalo. Tko voli to je super znaš i sam odmaraš uz njih

Na vrh