• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Procjena Plug za vađenje krumpira

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,734
Kolika bi bila vrijednost ovog pluga ? Vidim da nije puno radio. Dobro je ušćuvan i sve funkcionira na njemu ( pomaci lijevo desno, ručica za podešavanje dubine )
DSC_0406.jpg
[/url][/IMG]
DSC_0407.jpg
[/url] free screen capture[/IMG]
DSC_0408.jpg
[/url] click [/IMG]
DSC_0409.jpg
[/url] photo hosting [/IMG]

P

puknuti

Guest
ovo nije plug za vađenje krumpira , oo je plug l za oranje , ljevi i desni ...

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,734
Je.... A kak nije za kramper kad ima one flahe gore iznad plugeka !?

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dobro puknuti kaze, imam ja doma isti takav, samo puna daska. To je za oranje. I to dosta dobar.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,541
Puknuti je počeo pričat gluposti..na taj način nikad do Velečasnog..možda za zvonara negdje na svjetioniku.
To je plug za frezu Mio ili Honda za vađenje krumpira, može vadit red, da krumpir ostaje točno iza pluga, a može ga vadit da baca lijevo ili desno od reda. Ali ništ koristi..bez da freza ima dobre utege na sebi i naravno željezne kotaće, a i tada je problem jer vrti na mjestu ako je normalna zemlja, jedino za pjeskulju ili šljunčanu, može proći.

vrsani123

Član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
542
Bil se dalo nesto slicno napravt da ide za fergom...jedino sto su u nas pouski redci pa bi moralo vidjet dal bi traktor gazio redak

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
7,642
Započel sam raditi plužić za iskapanje motokultivatorom. Ustvari radim dio pluga koji bum utaknul u nosač postojećeg pluga za izradu jarkov. Još trebam nabaviti šipke.
Imam nekoliko pitanja.
1. jesam li pogodil s mjerom od 450 mm?
2. bi li bolje bilo da je manja ili veća i koliko?
3. koju debljinu šipki igraditi? Bi li bolje bile fi 16 pune, neku flah (npr. 30/4) ili 1/2" cijevi, ili nekaj kaj nisam navel?
4. koliki je razmak (kod lima) optimalan između šipki?

Prilozi

• WP_20160522_09_57_16_Pro.jpg
    WP_20160522_09_57_16_Pro.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 877
  • WP_20160522_09_56_34_Pro.jpg
    WP_20160522_09_56_34_Pro.jpg
    72.1 KB · Pregleda: 1,789
  • WP_20160522_09_56_15_Pro.jpg
    WP_20160522_09_56_15_Pro.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 1,247

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
4,698
To je plug. Za vađenje krumpira sigurno ne može poslužiti. Zašto ? Zato jer ako je u desnom položaju (bježat će lijevo), ako je u lijevom položaju (bježat će desno), a srednji položaj nema (a moglo bi se ga blokirati). U sve tri varijante (ako tlo dozvoljava, da se ukopa, i da ga mtk. može vući) više krumpira je izrezati nego izvaditi (jer je daska ravna, oštrih rubova).:icon_neutral:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,734
Ima srednji položaj. Može se sam daska pomicati tako da ima tri položaja. Lijevi, srednji i desni, a može se i cijeli pomicati, gore na gredi, gornja ručica. A sad ..... probat ću ga prilagoditi na kultivator, ako ga bude mogao vući, a ako ne, razmišljam koliko bi bilo pametno ga slagati za traktor ( baš mi se to ne dopada )

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
730
Super stvarčica za određene tipove zemlje.
Ako ju imaš, super.
Ako ti je zemlja "teška", onda će bit super u pojedinim okolnostima, a kad iste izostanu, bit će malo manje super...

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav.
Imam isti plug. Ove godine sam prvi put orao s njim. Dubina oranja cca.od 15-20cm. Koristio sam ga na mio 606 dizel.
Ovih dana cu opet ali na drugoj lokaciji. Uslikam.
Lp

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,708
To je prvenstveno plug za oranje...i to nelos. Ja ga godinama koristim, u medjuvremenu se rijesio originalnog talijana. Okretanje je zakon. Kolko mi se cini ovaj srednji polozaj je naknadno izrezan, u originalu ga nema. Sam oblik daske i nije podesan za vadjenje krumpira. No dalo bi se prepravit jer je pricvrseno na jedno vratilo.

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,708
Ovo sam napisal iz vlastitog iskustva, za krumpir ne znam, ali nekak mi se ne cini neko rjesenje.:icon_e_biggrin:

Najnoviji postovi

Na vrh