• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivač

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak došao? .kaj to nisi ti radio

ova cijev pa čak da je i puni komad, hm...
zašto nije širine prihvata poluga ?
zašto su djelovi radnih tjela farbani u zoni koja ide u zemlju , otpor bude veči dok ne "pojede " boju ...šteta boje i napora
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovako na prvu i iz dosadasnjeg iskustva sa istim takvim, mislim da ces imati malo problema sa ubadanjem,,,
Vidi koliko je na mom spica bolje otegnuta a dosta mu je trebalo da dođe na radnu dubinu,,,
Dosta jednako cca 2 metra,,,

2j511sh.jpg



No nije to smak svijeta,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hidraulični toplink bi znatno ubrzal ubadanje.
Bobiću, koliki je razmak radnih tijela? Čini mi se da je manje od 140 cm koliko je kod hrve.
Jesi li to imal ideju da napraviš s podesivom širinom? Koliko KS i mase ga vuče?

Hrva, meni također nježno djeluju cijevi (posebno prednja) za tu širinu. Probaj ga jako nježno u najtežoj zemlji koju imaš. Ako bu se prva cijev savijala, prije nego se deformira, suzi ga na pola širine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Ne treba ga uziti, već napraviti razupore od donjih točki prihvata do zadnjih šarafa na bočnim nosačima radnih tijela. Isto tak i gore od gornje poluge prema natrag i prema bočnim stranama.
Ukratko, napraviti rešetku.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
za brzo ubadanje treba tvrdu stvar ..jel tak ..mala šala

za brzo ubadanje treba napraviti veliki razmak po okomitoj liniji prihvata poluga i top linka
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Nakon podrivanje cca 1 ha, prvi dojmovi su odlični.
Hidraulik na traktoru i grubi i fini, sam spustio na najnižu poziciju.
Podrivao sam u 3 ili 4 sporoj brzini.
Istina je što je i Bobić rekao, da podrivaču treba 2-3m da postigne radnu dubinu.
Podrivao sam na 40-45 cm dubine, zemlju koja nikad nije orana-bila je livada, i drugu zemlju koja je prije bila oranica ali ni ona nije orana više od 8 godina, te se samo kosilo.
Čvrstoća rame, cijevi i klirensa za sada ok.
Nastavak podrivanja slijedi sutra.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ispodrivaj prvo uvratine i odmah ide na punu dubinu a i manje pucaju sigurnosni vijci kad se tvrdo prvo obradi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobiću, koliki je razmak radnih tijela? Čini mi se da je manje od 140 cm koliko je kod hrve.
Jesi li to imal ideju da napraviš s podesivom širinom? Koliko KS i mase ga vuče?

Kad smo mi to isli radit nismo nimalo bili sigurni da ce to i uspjeti,,,

Imali smo jedan stari do kraja podrti plug koji je bio samo za otpad te smo od njega pokusali nesto napraviti,,,
Isli smo na sirinu od jedan metar jer mi za vosnjak nije ni odgovarala veca sirina,,,
Neznajuc kako ce se ponasati ova konstrukcija niti kolike ce biti mogucnosti traktora sve smo radili napamet bez nekih nacrta ili proracuna vec onako odokativno sa materijalom koji se nasao pri ruci,,,
Sad znam da bi traktor 55 ks "mogao" vuci i tri radna tijela na dubini od 50-60 cm,,,
Zapravo vec imam pripremljeno gotovo sve sto freba da se ugradi ali nema se vremena,,,
Moram napomenuti da je kod mene sve laka zemlja i podriva se prvom brzohodnom (mjenjac 5 brzina IMT 550-10),,,
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Sad znam da bi traktor 55 ks "mogao" vuci i tri radna tijela na dubini od 50-60 cm,,,


Nemogu se složit..
Upravo podrivam, pa mogu komentirat.

1 radno tijelo i 5800kg traktor ima šta vuć na 60+cm.

55ks može vuć 3 tijela jedino na 35cm al realnih.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerojatno ste oba u pravu, samo je zemlja jako različita kod svakog od vas.
Imam iskustva s oranjem. Lakše sam na jednoj njivi vukel 2x14" na 30 cm dubine, nego na drugoj 2x8" na 15-20 cm dubine.
Meni se dopadaju ovi s 3 radna tijela. Koristiš ih onoliko, koliko ih može vući na određenoj vrsti zemlje i željenoj dubini. Pričam za traktore oko 60 KS i 2,5 t mase. Ako griješim, ispravite me.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Da, vjerojatno zemlja nije ista. Zbijenost zemlje, vlažnost i tak to.
Kod mene u istom polju je velika razlika u zemlji. Na jednoj zemlji podrivam lako na 45 cm, a na drugoj se patim na 45 cm....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije svaki traktor isti, ni svaki podrivač, ni svaki šofer!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije svaki traktor isti, ni svaki podrivač, ni svaki šofer!

Generalno to stoji, ali hrva ima isti traktor, isti podrivač i istog šofera. samo su njive različite. :icon_wink:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nemogu se složit..
Upravo podrivam, pa mogu komentirat.

1 radno tijelo i 5800kg traktor ima šta vuć na 60+cm.

55ks može vuć 3 tijela jedino na 35cm al realnih.

A ni metar ni metar

Ma ja tebe potpuno razumijem kao sto sam razumio i jednog kolegu tu sa foruma kojem sam reko da je trebao tuziti majstora koji mu je izradio podrivac,,,
Evo stavit cu vec viđene tri slike koje govore same za sebe,,,

Mjere radnog tijela (vidi u colima bolje se vidi od centimetara)

oaopiu.jpg


Sam početak podrivanja, kisa nam splajala jer nismo na vrijeme zavrsili podrivac pa smo morali odmah nakon sto je kisa stala, dolje je jos uvijek bila suha zemlja,,,

10i7amo.jpg


Ovo je nakon posedsavanja i nakon sto je zemljiste vec malo odvlazilo,,,

15pjuzc.jpg


Inace radi se o prvom podrivanju uopce pa ti sad vidi dubinu i broj radnih tijela,,,
Traktor vec spomenutih 55 ks,,,,


Ako je ikako moguce volio bih kad bi mogao slikom pokazati o kakvom se podrivacu kod tebe radi,,,
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
I koliko je to cm duboko na slici ?

Mislim bolje proć i plitko nego nikako, al tu nema 35cm.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovo je maximalno koliko mogu povecati i izostriti, nadam se da ce se vidjeti da to iznosi oko 24 cola iliti oko 60 cm,,,

nvskt5.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh