• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljoprivredne usluge

Å ljivar

Novi član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
28
Nemam mehanizaciju, a ušao sam u projekt zasada voćnjaka. Preostaje mi platiti usluge od susjeda koji ima sve potrebno.
Da li inače koristite i koliko naplaćujete usluge oranja, tanjuranja, utovara i prijevoza gnojiva...?

Meni treba na površini od 3000 m2 pobacati gnojivo, vapno, preorati jednobraznim plugom, i istanjurati. Koliko bi to naplatili, čisto da se mogu orjentirati koliko će me opljačkati? :D
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
150 kn utovar i istovar stajskog gnojiva po prikolici oko 5 t,tanjuranje 100 kn jutro velikom tanjuračom.Dalje neznam...
 
D

dmaster

Guest
ubacit ću se u ovu temu (da ne otvaram istu).
ja sam početnik pa će takva biti i pitanja :)
imam volju i malo zemlje (2+1 jutro) a nemam mehanizaciju. zanima me kako naći i gdje, nekoga tko pruža poljoprivredne usluge ili bi htio to odraditi.
Ne znam kako je to zakonom regulirano a ne bih htio nekoga uvalit u probleme. Nisam nigdje upisan, registriran i slično tome (radio bi kao fizička osoba na vlastitoj zemlji).

Oranica je u Oborovu, 3-4 godine neobrađivana, zarasla travom do 1.5m, a od radova me zanima sljedeće:
do zime: 1. malčiranje
2. duboko oranje
na proljeće: 3. frezanje
(4. postavljanje folije)

Zahvaljujem na svakom savjetu, preporuci ili informaciji (može i na e-mail)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
U Oborovu imaš dosta poljoprivrednika koji imaju mehanizaciju da ti to naprave i ako im platiš nikom neče pasti dlaka sa glave niti če te ko šta pitati sve si ovo lijepo redom radove posložil samo neznam čime se misliš baviti šta če ti folija ...
 
D

dmaster

Guest
nisam iz Oborova i tamo ne znam nikog (iz VG sam). Jel imaju tamo neku udrugu, zadrugu ili nešto slično gdje bi mogao pitati nekoga da li je zainteresiran (ili je to prva birtija)?
čitao sam dosta po forumu pa sam naučio redosljed radova, a sadio bi Steviju.

edit: dali postoji negdje nekakav registar mehanizacije ili tipa "rent a traktor" :)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nisam iz Oborova i tamo ne znam nikog (iz VG sam). Jel imaju tamo neku udrugu, zadrugu ili nešto slično gdje bi mogao pitati nekoga da li je zainteresiran (ili je to prva birtija)?
čitao sam dosta po forumu pa sam naučio redosljed radova, a sadio bi Steviju.

edit: dali postoji negdje nekakav registar mehanizacije ili tipa "rent a traktor" :)

Pošto ti je zemlja u Oborovu a neznaš nikog onda se uhvati one stare izreke da se svi važni poslovi sklapaju u birtiji odeš i pitaš tamo znaju a najbolje ti je stati kod prve kuče gdje vidiš traktor i popričaš sa čovijekom ako nemože on zna ko može....
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Eto nisam vidio ovu temu a ja na 500m udaljenosti a mehanizacije ima dost,,, javi se kolega ako trebas kakvu uslugu blizu smo
 

Å ljivar

Novi član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
28
Kao prvo, naravno da ima smisla jer tema nije postavljena samo za moje potrebe, nego očito ima potražanje od drugih malih poljoprivrednika koji nemaju mehanizaciju i ne znaju cijene najma iste. Smatram da bi tema mogla biti korisna i dalje.

Nadalje, to što se netko ne prijavi par mjeseci na forum, ne znači da i ne prati, već možda jednostavno smatra da ako nema što pametno napisati, onda ni ne piše, već čita i uči. Jednog dana možda nešto i napiše smisleno. Kao recimo ovaj post:icon_blackeye:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Kao prvo, naravno da ima smisla jer tema nije postavljena samo za moje potrebe, nego očito ima potražanje od drugih malih poljoprivrednika koji nemaju mehanizaciju i ne znaju cijene najma iste. Smatram da bi tema mogla biti korisna i dalje.

Nadalje, to što se netko ne prijavi par mjeseci na forum, ne znači da i ne prati, već možda jednostavno smatra da ako nema što pametno napisati, onda ni ne piše, već čita i uči. Jednog dana možda nešto i napiše smisleno. Kao recimo ovaj post:icon_blackeye:

Ma sve OK to što si napisao , bilo je slučajeva da pojedinci postave pitanje ja pošaljem pp sa odgovorom a on se više nikada nejavi.

Malo mi je čudno da pratiš forum a ne logiraš se :icon_scratch: ali ok svatko ima pravo na svoj izbor.
 
Na vrh