• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć oko ugovora o zakupu (kuća, dvor, oranica, voćnjak)

milancepin

Novi član
Tu od
25 Svi 2020
Poruka
3
Lijepo pozdrav svima

Naime imamo OPG i obrađujemo zemlju u našem vlasništu. Ove godine bi htjeli dodati jedan dio zemlje koji smo počeli ali nismo dosad ostvarivali poticaje na njega(nije nam upisan)

Već sam naišao na par primjeraka zakupa/najma ali muči me to što je na toj čestici " KUĆA,DVOR, VOĆNJAK, ORANICA" prema zk ulošku.

Imam standardni primjerak zakupa poljopriverednog zemljišta ali ovo ne znam kako bih formulirao a niti me tko ima za uputiti..

Zvao sam agenciju, njima je tako svejedno što piše jer ce s alatom označiti dio površine koji se obrađuje cca 2200m2 dok je površina cijene kuće i vrta 3500m2

Da li je netko ova vas imao takav slučaj?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nema veze kaj je što sve skupa napisano. Odvojeno je svako posebno i za svako posebno ti piše kolka je površina. Ti u zakup uzimaš oranicu i eventualno voćnjak i od tog dvoje ili samo oranice na ugovor upišeš površinu toga a ostalo kaj je na posjedovnom te ne zanima
 
  • Like
Reactions: ZJ

milancepin

Novi član
Tu od
25 Svi 2020
Poruka
3
Ne piše mi površina zasebno u tome i je stvar.. da je odvojeno napisao bi zakup oranice na kčbr xyz ....
 

Prilozi

  • KUCA.jpg
    KUCA.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 12

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Zato ti treba posjedovni list,ne izvadak iz zemljišne knjige
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Milan, idi na arkod, imaš tamo i katastar, i kad nađeš parcelu imaš s gore s desne strane alat za mjerenje, izmjeriš površinu oranice i to ti je to.
 

milancepin

Novi član
Tu od
25 Svi 2020
Poruka
3
Hvala svima na pomoći, na kraju sam preko katastra dosao do posjednovnog lista.. tamo se naovi povrsina oranice koja me zanimala. Za namaj sam koristio ugovor koji je prethodno netko postavio na forumu(ovdje) pa stavljam u prilog i za drugekoji se nađu u slicnoj situacijji da ne lutaju.

Link za skidanje

Lijep pozdrav svima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh