• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć potrebitim na Banovini

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
Mi smo skupili odjeću i poslali, ako tko zna nekog da će mu trebati poklanjam dvije plinske peći Maje. Da sam bliže pomogao bih sa strojevima raščistiti, nisu veliki al bi pomoglo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,461
Pred sat vremena sam odnio nešto odjeće u Pazin, na sabirno mjesto koje je organizirano putem feisa.👍

Za cca dva sata skupilo se ukupno cca za tri kombija robe, što prehrambenih, što higjenskih potrebština, odjevni predmeta i posteljine.

Za one koji nisu vični feisu (u komentarima su navedena mjesta), kojima je potrebna pomoć:
- Glina
- Križ
- Strašnik
- Hrastovnica
- Nova Drenčina
- Majska Poljana
- Hrastovica
- Cepelis
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,177
Kolega zetorboy tu kod mene u selu ima nas nekoliko mladih sposobnih koji mogu znaju i hoće pomoć, samo reci kom, mi se već dogovaramo da idemo, znači imamo kombi, lopate kariole(tačke) krampove, ćuskije, ako kom treba osloboditi traktor pomoć oko životinja, odnosno bilo što.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,461
Evo samo da napomenem mjesta kojim je potrebna pomoć (navedena su i u temi ) Šta smo danas radili.
Križ, Glina, Strašnik, Hrastovnica, Nova Drenčina, Majska Poljana, Hrastovnica, Cepelis.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,670
Kolega zetorboy tu kod mene u selu ima nas nekoliko mladih sposobnih koji mogu znaju i hoće pomoć, samo reci kom, mi se već dogovaramo da idemo, znači imamo kombi, lopate kariole(tačke) krampove, ćuskije, ako kom treba osloboditi traktor pomoć oko životinja, odnosno bilo što.
Kolega puno hvala na pomoci!!
Ima na fb nekoliko grupa za pomoc stradalima....
Osobno neznam taj kraj i ljude...ja sam u posavini..na kontra stranu.
Tamo sam isao obici danas..stete u tom dijelu hvala bogu nema zasad koliko sam vidio.
Svaka pomoc je dobro dosla!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Prvo bi htel izraziti iskrenu sučut svima smrtno stradalima u ovom strasnom potresu koji je zadesil ionako siromašan dio ljepe naše.

Iz mog kraja je dio pomoči u hrani, vodi, odječi, pokrivačima... poslan i stigel na stradalo područje. Ostatak ide sutra i u narednim danima.

Kaj se tiče stradalih forumaša, ljudi koje sam znal da su iz tih stradalih krajeva sam kontaktiral i oni su hvala Bogu dobro i bez šteta ili sa sitnim štetama.
Neki su i napisali u temama da su dobro prosli.
Ako ima koji forumaš da je stradal bilo bi mi drago da se javi u temi ( ili da javi netko drugi ko zna) pa da mu pomognemo direktno na način koji mu je najpotrebniji.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Pozdrav ljudi
Ekipa od osmero ljudi iz mojega kraja zajedno sa mnom smo noć prebavili u kriznom šatoru u mjestu Strašnik, što se tiče potrepština tipa deka, vode, namirnica... toga ima i na pretek (naravno svaka pomoć je dobro došla), ali veća potreba je za baterijama, svijećama, agregatima, benzinom za agregate, pa ako je netko u mogućnosti poslati takve stvari mislim da bi bilo korisnije.
Situacija u tom mjestu je jako loša ostalo je samo par obitelji koje nisu imale kamo otići, tlo podrhtava doslovno svakih 15min
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,654
Pred sat vremena vidio kolonu vozila iz Maribora i Celja prema Sisku. Nekoliko teških kipera i dva utovarivača na labudicama uz pratnju

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
evo, stavljam na raspolaganje sebe i svoj kombi, ako mogu gdje pomoći, javite mi...
imam agregat (idem sad provjeriti radi li dobro), volju i vremena...
ako još netko od forumaša ima volju, možemo složiti interventnu ekipu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,177
DARIJUS ja i dvojica kolega možemo doći, naravno u razgovoru s nekim službama, kažu bolje nemojte, ali ako treba možemo doć 2-3-4 dana bit na raspolaganju 100%.
Mi smo mislili ići ciljano jednu obitelj, ili u jedno selo pomoći maksimalno koliko možemo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja bum nekaj uplatil, jer ovo sad kaj me zajebava okus i miris nemrem nikam, pa to je strašno kak su ljudi nastradali, al opet veliko hvala i respekt svima kaj su se stavili na raspolaganje i kakve sve pomoći dolaze iz cijele HR, a i izvana, iz svi susjednih država i Europe. Nadamo se da buju novci završili tam di bi trebali. Jer stvarno ljudima je to potrebno sad.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Mi smo napakovali odjeće i potrepština za djecu, nekaj hrane i to odnesli na sabirni punkt blizu naše kuće.
Kaj se mene tiče, kad se to sve skupa malo smiri, ja sam za da nas par otide dole pomoći u renoviranju.
Malo prije sam se čul s jednim pajdašom, vatrogascem, i čovjek lepo veli da sad nemamo kaj iskati dole. Samo se stvara gužva.
A kak je kolega ZJ na početku teme naglasil, ja bi da se ekipa uputi na selo pomoći ljudima. Njih retko ko vidi. Nažalost.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Evo ljudi imamo neke nove informacije, pokušali smo ponovno pomoći ljudima u selu Strašnik, ali u selo se može samo donjeti stvari, istovariti i otići. Vojska je ušla u selo i čisti i održava selo na životu, za sada se još nema što fizički raditi pošto ne puštaju niti blizu kućama dok statičari ne odrade svoj posao i teška mehanizacija.
Evo i jedna dobra vijest, kad smo ušli u selo vidjeli smo da su već došli dva šlepera puna drvene građe, pa vjerujem da će biti posla za sve one koji će htjet pomoći, a za sad se moramo strpjeti, da nebi bilo još nepotrebno ozljeđenih ili nedaj bože poginulih.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo drustvo,malo prije stigel iz AT,donesel otamo nekaj potrepstina,mislio u nedjelju organizirat svojom a.prikolicom nuznu pomoc i dovesti tam,uz donacije dobrih ljudi.
Sad me doma puntaju(odgovaraju)da nema smisla stvarati guzvu,da je danas vec otisla pomoc kamionom iz nase opcine, da ce i dalje,pa sad nisam pametan.
Inace imam vremena pa od drugog tjedna(srijede,januar i februar skoro citav) mogu osobno pomoci kao krovopokrivac,cimerman,limar i sve ostalo kaj se graditeljstva tice.

Kolege,nemojte se sramiti traziti pomoc,nevolja ne pita i treba hitno reagirati. 🙏
 
Na vrh