• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć u kupovini traktora

Marko0102

Novi član
Tu od
7 Velj 2022
Poruka
9
Poštovani,
Moli bi Vas za pomoć pri kupnji traktora. Novi sam u poljoprivredi i čitam po forumima različite teme već 10 dana ali ni sam neznam što bih kupio. Kupio sam od obitelji 2he zemlje koja je u komadu i u brijegu u Hrvatskom zagorju. Gornji dio odprilike 1ha zemlje je obradivo pašnjakom(livadom) i u nagibu je od cca 5% stupnjeva. Najviši dio je zasađen sa 20 vočaka( jabuke i šljive). Ispod njega se nalazi livada gdje planiram saditi vočke i po analizi tla borovnice i građevinski objekt za najam u svrhu turizma. Ispod livade se nalazi vinograd sa odprilike 500-600 cm2 i do njega je šuma koja se prostire do dna parcele u ostatku do 2ha. Od vinograda pa do kraja šume se povečava nagib od 8%-15% ovisno o dijelovima. Treba mi traktor za obradu tla u vočnjaku, vinogradu, košnja(malčiranje) trave i pokoji put za pripremu drva. Cijenovni rang koji sam mislio uložiti za prvi traktor je od 20 000,00-30 000,00 kn sa kojim bi se učio raditi. Iako bi mogao uložiti do 50 000,00-60 000,00 kn. Ali planiram uzimati traktor kroz poticaje pa Vas molim savjete i oko toga.
Hvala puno u naprijed. IMG_0908.PNG IMG_0909.PNG
Lp,
Marko
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako ovu livadu nećeš ti obrađivati, onda ti je za početak dovoljno uzeti jednog Tomu Vinković.......
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Budući da je tržište u banani jedino što se da naći da je dobro za te novce da zadovolji sve uvjete je imt 539 ili eventualno 540 542 549 ako naleti za te novce. Jednostavan, pouzdan, okretan, dobra hidraulika.
 

Marko0102

Novi član
Tu od
7 Velj 2022
Poruka
9
Jedino što sam dobio info pošto imam brijeg da bi trebao dupljaka kupiti
Budući da je tržište u banani jedino što se da naći da je dobro za te novce da zadovolji sve uvjete je imt 539 ili eventualno 540 542 549 ako naleti za te novce. Jednostavan, pouzdan, okretan, dobra hidraul
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Istina. Bolji je duplak u svakom pogledu.

Ali je i skuplji u svakom pogledu. I u tom cjenovnom rangu ga nećeš naći.

Po mome. To je mala površina. Možeš birati vrijeme obrade. Malo čekati da se posuši...

A i brijeg nije bag baš neki... Ako uzbrdo kad ideš vidiš parcelu, a ne ko kod mene samo nebo.. Onda je obradivo bez duplaka 😁
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Neki dan se našli nas par i raspravljamo o malim traktorima!
Od svih tih malih traktorćića zaključak je bio da je najisplativije kupiti TV.
Glavni adut je bio, da kad crkne motor, jednostavno kupiš komplet drugi, bez ikakvog čekanja dijelova, filozofiranja servisera i sl. a za ostali dio ima dijelova!
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Da, samo stvarno moraš da ga doslovno ubiješ da na njemu otiđe motor, prije će sve drugo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Znam! Imam dva! :p Jedan viška!
Znancu se sjebao motor na nekom takvom malom (nije TV) i sada ima kemijanje i problema sa dijelovima.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Nisam baš našao neke informacije o problemu. Traktor Same saturno, 80KS, put 250 kilometara od prodavača do kupca. Jel bi bilo kakvih posljedica na getribu? Na što pazit, samo da ima dovoljno ulja u getribi?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Voda, ulje, gorivo!
Pregledati gume, remenje, curi li što i gdje i ....vozi Miško!
Zamolio sam kolegu iz Kž da vidi traktor koji sam mislio kupiti. :hahah:
Nije imao primjedbi osim: Ako se do Sk (100 km, oko 4 sata)ne raspadne imat će ga i unuci!
 

Najnoviji postovi

Na vrh