• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak "Agrije"

  • Temu pokrenuo playstation5
  • Datum prvog posta
P

playstation5

Guest
Pozdrva svima na ovom forumu! Kao što viditie ja sam nov... pa da vam predstavim svoj skromni poljoprivredni dio .... UGL Imam Tomu Vinkovića 523(22ks),imam neku novu frezu benassi (5.5 ks) i imam tzv. Agriju...

I ova Benassi ona je jako loša ali zato je tu Agrija i sad na glavi( glava= dio motora od freze na koji se zavidava svićica) na glavi su mi se navoja iza svićicu izbrišali tj uništili- I sad trebam nekoliko savjeta...

KAKO TO POPRAVIT
JEL MOGU NAPRAVIT NA TOJ GLAVI NOVE NAVOJE PA STAVIT VEĆU SVJEĆICU(INACE NA AGRIJU IDE SVIĆICA M30)
JEL MOGU KUPIT TZV "CRVA"
ILI SASVIM KUPITI NOVU GLAVU?



UNAPRIJED SE SVIMA ZAHVALJUJEM I ISPRIĆAVAM AKO IMA KOJA GREŠKA!


SLIKA AGRIJE: http://commondatastorage.googleapis.com ... 636872.jpg
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
imao sam isti problem i to podavno rijeseno je tako da sm glavu odnio tokaru i covjek mi sve zavrsio za male pare poslije toga nisam imao problema :D
 
P

playstation5

Guest
muhanicar možeš li mi reci gdje ima kupiti crva ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Za kupiti neznam ali to ti dobar tokar riješi.
 
P

playstation5

Guest
muhanicar kaže:
Za kupiti neznam ali to ti dobar tokar riješi.
Tokar mi može staviti navoje ali ako stavi navoje onda ce otici milimetar pa ce standardna svićica klapat i kako sad ...??? :|
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ono na kaj ja mislim je komad koji ima navoj unutarnji prema svječici a vanjski prema potrebi.
A crv bi trbal biti Heli-Coil ali to je skupo.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Skup je jebi ga, sve je skupo :(
Videl sam i ja več taj nastavak na koji misliš. Ima čak i set neki negdje sa alatom i borerom itd.
Al sve to košta...
Možda ima neki sused,komšija,selski mešter ... :?:
 
P

playstation5

Guest
Nova gla va je 210 kn .....a sad vidit cu oce li mi tit radit na veću svićicu
 
K

kemicar

Guest
Koji benassi imaš i zakaj je loš? (ja imam RL7 i skroz je dobar ak uzmeš u obzir da je motokultivator a ne vučena freza)
 
P

playstation5

Guest
kemicar kaže:
Koji benassi imaš i zakaj je loš? (ja imam RL7 i skroz je dobar ak uzmeš u obzir da je motokultivator a ne vučena freza)

Nezznam koji je ... slikat cu ga pa cu stavit slike....a loš je iz puno razloga
-spor je(ne kida travu u vinogradu)
-loše usitni zemlju
-puno se ukopava


Uglavnom on je za nehe fine poslove ...a ipak je AGRIJA zakon....heh 8)
 
P

playstation5

Guest
Može li mi itko reci ili stavit koju sliku -kako spojiti struju na agriji (struja=žica od motora do svicice))
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Debeli vod it ide od magnete do lulice na svečki :roll:
Tanki crni vodič kad spojiš na masu ti je gašenje!
Neznam kaj ti nije jasno kod toga ???
Objasni kaj te muči!
 
P

playstation5

Guest
Neznam kako doci do magneta...skinija san ono di se pali i sad je tu neki kao ventilator bice ladi cilindre i ima neka vida i kad je ocu gedorom odvidat vrti se cijeli motor i klip se mrda-pa bi ga moga oštetit pošto na njon nisu cilindri...ako vam nije jasno posliakt cu pa cu stavit slike!


Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tu vidu skineš tako da odvijačem ili ti kacavidom uglaviš između rebara ventilatora .Samo pažljivo da ne odvališ koje rebro .
Taj ventilator je vjerojatno na konusnom dosjedu pa za njegovo skidanje treba specijalni alat ili univerzalni izvlakač .
Ima naćina da se to skine bez alata ali ti to neću objašnjavati jer se zoveš plejstejšen e ne lampaš .
Ne znam kako barataš čekićem , mogao bi napraviti više štete mnego koristi ..pa zbogom agrija....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Lijepo objašnjeno. Pošto su mu se navoji na svječici izbrisali mora pripaziti da ih ne obriše i na radilici.
Lampaš :lol: :lol: :lol: :lol:
 
P

playstation5

Guest
puknuti kaže:
Tu vidu skineš tako da odvijačem ili ti kacavidom uglaviš između rebara ventilatora .Samo pažljivo da ne odvališ koje rebro .
Taj ventilator je vjerojatno na konusnom dosjedu pa za njegovo skidanje treba specijalni alat ili univerzalni izvlakač .
Ima naćina da se to skine bez alata ali ti to neću objašnjavati jer se zoveš plejstejšen e ne lampaš .
Ne znam kako barataš čekićem , mogao bi napraviti više štete mnego koristi ..pa zbogom agrija....

:oops: :evil: :evil: :evil: :evil:

Mislim stvarno ste neki nedokazani.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
playstation5 kaže:
Mislim stvarno ste neki nedokazani.....
Sinek naj zajebavati .
OK ajmo redom , pošto ja ne znam kako izgleda zamašnjak/ventilator kod agrije ,skini maticu kako sam ti objasnio slikaj ventilator pa ču ti objasniti kako dalje ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh