• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POTOPNA PUMPA tkz. Ruska maljutka

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,
Imam problem, pumpa nije puno radila ali me sad počela zezati sa dubine cca 10-15metarane izbacuje vodu kad je povučem prema gore baca vodu šušti u vodi mislio sam da na spoju pušta ali nije znalo je biti malo lišća u bunar ali koliko vidim ni to nije problem, jel moguće da ne tlačni kako treba na gumici nije ni godinu dana u akciji a koristi se samo vikendom....?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
dobro je i izdurala...mijenjaj membranu....ili ti je kakav kamenčić uletil...
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Hvala Darijus mozda kakva preporuka kuća u izgradnji ići će posebno vodovod bunarski ali bi ipak zadržao i potopnu pumpu da li ovakvu mjenjati po potrebi vidim ima ih i za 200 kn ili možda kakvu bolju ako netko ima iskustva...?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Koju bi pumpu preporučili za bunar,ali koristi se samo za punjenje šprice ili eventualno za miniwash.
Tast je do sada imao rusku,dulje mi trebalo napunit 400l nego pošpricat hektar zemlje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kineska ''raketa'' kod mene ispumpala jedno more , neki dan sam uzeo drugu jer mi se nije dalo sa ovom zezati mada se i ona može popraviti.
Realno baca 2m3 vode za nešto malo preko jednog sata sa dubine 15+ metara.

Za 35e ja prezadovoljan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kupio sam ovakvu pumpu Potopna pumpa Hecht 3301 – Okosi
Zanima me jel problem ako na crijevo stavim onaj pištolj sa mlaznicom i prekinem protok vode na recimo 10-15 sek. pa onda opet malo zalijevam pa prestanen a pumpa cijelo vrijeme radi? Prekidač nema nikakav nego se direktno pali na kabel.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Mislim da neće ići, ali vidi ima li na tlačnoj strani sigurnjak
Trebao si kupiti onu rotacionu!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Možda se i nebi sjebala, bar ne odmah.
Jedino se može dogoditi da pukne membrana
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Hm, ne koristim ju baš često ali ću očito morat ju promjenit i kupit nešto drugo.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
A kakva bi mogla podnijeti takav rezim, ima li netko saznanja?
Dakle pumpa potopna spojena na crijevo i na kraju pistolj za zalijevanje s mogucnoscu da zaustavis vodu ali pumpa ne rikne....thx
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
Kupio sam ovakvu pumpu Potopna pumpa Hecht 3301 – Okosi
Zanima me jel problem ako na crijevo stavim onaj pištolj sa mlaznicom i prekinem protok vode na recimo 10-15 sek. pa onda opet malo zalijevam pa prestanen a pumpa cijelo vrijeme radi? Prekidač nema nikakav nego se direktno pali na kabel.
Dok sad to isprobaš napiši molim te da i mi znamo, kakva budu tvoja iskustva iz takvog načina rada. Pali gasi, pali gasi...

A kakva bi mogla podnijeti takav rezim, ima li netko saznanja?
Dakle pumpa potopna spojena na crijevo i na kraju pistolj za zalijevanje s mogucnoscu da zaustavis vodu ali pumpa ne rikne....thx
Pa recimo ona koja ima povratni vod i projektirana je unaprijed za "takav" radni režim...
Nešto kao minivaš, jedan isključi motor, drugi uključi povratnu spregu vode, ili kao motorna prskalica s pumpom za škropivo, koja se vrti i dok je slavina zatvorena... itd.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Dok sad to isprobaš napiši molim te da i mi znamo, kakva budu tvoja iskustva iz takvog načina rada. Pali gasi, pali gasi...
Pa sad da ću još ove godine nešto zalijevati mislim da neću.
Trebat ću eventualno natočit vode u bačve a tada mi ne treba pištolj, njega skinem.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
Pa sad da ću još ove godine nešto zalijevati mislim da neću.
Trebat ću eventualno natočit vode u bačve a tada mi ne treba pištolj, njega skinem.
A baš imaš namjeru da se potrudiš za sve nas i da budemo svi zajedno pametniji, ili samo čekaš gotove servirane odgovore i rješenja, reci slobodno onako iz duše, ne budem se ljutio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh