• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potrosnja tome od 30ks u ovim uvjetima...?

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Postovanje
Koliko Toma od 30 konja potrosi po satu u ovim radovima na laganoj zemlji?
1. Kultiviranje na dubini oko 10cm, 175cm kultivator s pacjim nogama, brzina oko 10kmh
2. Vuca hidraulicnog kultivatora brzinom oko 1.5kmh...

vibro-kultivator-vocarski-vinogradarski-pacije-noge-slika-44754660.jpg


819079021_7_1080x720_pielnik-nowy-agregat-do-pielenia-truskawek-malin-porzeczek-i-warzyw-_rev010.jpg


Hvala:icon_pidu:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ne bi trebo prci 1,5 litar po cilindru odnosno 3 litra po satu,a prije da ce koliko me sjecanje sluzi mada je davno bilo tomo uzimo 1l po cilindru sa vise od pola gasa,.to su izuzetno stedljivi motori
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Zavisi koliko snage motor daje.
Ak rabiš svih 30 ks oko 6kg/h (do 7 litri). Manji teret, manja potrošnja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Nema toliko veze brzina motora koliko snaga koju motor predaje.
Naravno da na nižoj brzini vrtnje motor može predati nižu snagu, pa je onda im manja potrošnja goriva.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Radim sa sličnim kultivatorom 11 radnih tijela na 1,5 m širine,lakša zemlja
Traktor Prima tt dva klipa
Vozim drugom brzom a potrošnja je zanemariva, malo veća nego s prikolicom.
Jedan dan sam radio preko 2 hektara voćnjaka bez dodavanja goriva,
nisam siguran koliki je rezervar kod Prime.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Meni da potroši 7 litara na sat odma spalim tomu.Za 30ku je 3litre max. nekak na sat u radu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Abarth, ne govori bez veze.
Tvoj tomek je nekih 22ks, i da ga koristiš na punoj snazi (nemoj to brkati s brzinom vrtnje motora), trošil bi 5 litri. 2dcl/ks/h je nekakav grubi prosjek, i to se neda promijeniti.
A vozikanje s velikim gasom bez tereta ne troši puno goriva, jer motor ni ne predaje puno snage.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tako je ZJ,jesi sad zadovoljan ti sve znaš bolje od svakoga.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Kolko uzme 731 u frezanju? To je tezi posao. Kakva freza, kolko duboko ide?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja sam sa svojim 731 orao 6 sati, svaka dva sata pauza 10min. potrošio 15 litara.
Dvobraznim plugom 10"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Lažete sebi, a ne meni.
Govorimo o vremenskom satu, a ne radnom satu motora (ako se mehanički broje pri nekim okretajima motora).

Uostalom, satna potrošnja je nevažna. Važnija je ona po učinjenom poslu.

SSućur je lijepo napisal. 15lit/ 6h= 2,5 lit/h
Taj isti posel je mogel napraviti i za 3h, da je radil s punim gasom i većim priključkom. Satna potrošnja bi bila dvaput veća, a količina potrošenog goriva ista po istoj površini.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
SSucur rijetko kad raspali puni gas, oranje druga spora pola gasa, frezanje malo više.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Neću se tu ubjeđivat al ja znam da moj troši 2.5 litre još ga majstor malo pojačo kad je rađena generalka.Ja sam prezadovoljan sa potrošnjom a ko hoće vjerovat nek vjeruja a ko neće njegov problem:drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Nije važna potrošnja, već koliko s tom potrošenom naftom napraviš ;)
Vjerujem da troši do 2,5 litre.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Imam usporedbu susjed ima 830 90" godinu,
i troši osjetno više nego moja prima pogotovo ako radi nešto na kardanu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cini se da Vam se misljenja razilaze u jacini opterecenja i konstanti opterecenja,,,

Neznam kako je kod dvoklipasa iako mislim da je u sustini stvar ista kao i sa jednoklipasima,,,
Moj 420 najvise je opterecen kad vuce atomizer i tad potrosi najvise jer dolazim do tocke kad vise ne prima gas,,,
bas cu probati izmjeriti potrosnju pri takvom opterecenju,,,
plug, sjetvospremac ili freza nemaju takva opterecenja pa je vjerujem i potrosnja osjetno manja po jedinici vremena,,,
zapravo nikad ne tjeram motor pod punom turazom osim kod atomizeranja u punoj lisnoj masi,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh