• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav

Zerve

Novi član
Tu od
26 Lip 2020
Poruka
9
Bok. Pratim forum dugo ali nisam imao nista pametno napisati. Bavim se poljoprivredom iz hobija. Obradujemo cca 5 hektara oranica i livada. Imamo ovce i svinje vecinom za osobne potrebe. Pozdrav svima.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Dobro došao, može li mali opis, koje sorte ovaca, što siješ na oranicama, koje strojeve posjeduješ, otkud si i slično.
Ja imam sličan OPG, cca 5ha u ar kodu, i još nešto van upisnika , pa me čisto interesira, koliko može biti ozbiljna proizvodnja na takvoj površini.
 

Zerve

Novi član
Tu od
26 Lip 2020
Poruka
9
Od ovaca imam slovenke, 12 komada od 1 do 3 godine starosti, ovan i trenutno 6 janjadi od kojih 3 zenske koje ostaju doma za rasplod. U planu je povecanje na 20-25 komada. Imamo 3 svinje za vlastite potrebe, 30 kokosi i 15 purica. Vecinom se sije kukuruz na nekih 3ha, 0.5 ha jecam, 0.5 ha psenica, 0.5 ha dts i oko 1.5 ha livada. To je od prilike. U arkodu imam samo 3ha jer je ostalo nije moje a i vecina nema ciste papire pa je previse komplikacija oko toga. Zadnjih godinu dana imam samo imt 533 koji je kupljen kao pomocni traktor ali ovu sezonu je odradio sam i uskoro mu dolazi pojacanje. Od strojeva imam plug 2x12, tanjuracu 20 diskova, malcer stark 155, kosa gramip 180 dupli rez, okretac sip 200, balirka welger ap41, sprica neka ne znam koja tocno, sijacica za kukuruz 2 reda i prikolica domace izrade 300x170x50+50(trebalo bi ju obnoviti). Dolazim iz zagorja. Ja sam nositelj opg, roditelji su clanovi a radimo svi skupa kako ko stigne i moze. Eto to je to ukratko🙂
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Pozdrav i dobro nam došao, iz kojeg dijela Zagorja nam dolazi kolega?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Pozdrav i dobro došao. ;)

Pohvala za primjereno predstavljanje.(y)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
uz gore navedenu poljoprivredu, ideš još i na posao, ili si full time doma?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Pozdrav i dobro došao. ;)

Pohvala za primjereno predstavljanje.(y)
brgud, ponekad i ti nagovori nove članove, da napišu nešto više o sebi, a ne da ja budem babaroga uvjek.
I naravno novom kolegi Zerve hvala, na odazivu i odgovoru, to je znak da poštuješ društvo u koje ulaziš,i kojeg si na neki način dio.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Smatram da je uvijek dobro da se u nekoliko rečenica predstave novi članovi, iako nije obavezno. Zato jer tako novi članovi (na neki način) dobiju uvod i uvid u samo funkcioniranje foruma. Makar virtualno upoznaju neke od članova. Još ako bi malo pročitali osnovna pravila pisanja i ponašanja na forumu. Moja je pretpostavka da novi članovi koji se predstave bolje shvate postavke foruma. Na taj način bi se možda malo smanjilo otvaranje novih (bezveznih tema) bez potrebe. Imamo tako dosta otvaranih tema, koje zijevaju po desatak dana, a da ih moderatori ne svrstaju tamo kamo spadaju. :cool:
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ja osobno više cijenim one koji se predstave u bar nekoliko riječi, mada svi ovdje mogu lagati ko u priči, iako ne znam što imaju od toga, ali nek im bude, a naj gori su oni što pokupe informacije i nestanu, pa što se zamaraju forumom imaju savjetodavnu službu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,088
Svaka ti čast, ja imam 6 kokoši jedva dolazim na kraj snjima, isto sam zaposlen⛄niš ne stignem od posla 🍻👍
Nadam se da nemaš pevca jer bi se broj mogel povećati, a onda si zgorel. Zato pevcu nedaj blizu. Pazi i da ti susedov ne dojde na grunt jer efekat bu isti ako ne i gorši. Dok si ti jedini pevec na gruntu sve je kako-tako pod kontrolom (makar ništ ne stigneš, ali ipak nekak ide). Budi budan i pazi. Vrag nigdar ne spi.
(ovo je samo moj dobronamjerni prijatelski savjet). (y)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam jedini jači gazda u selu, nažalost kod mene više niko niš ne radi, tu i tam koji susjed ima koju kokoš, mislim ja ih imam najviše, kokot je završil u juhici🙂
Nekad smo svi u selu imali blaga, svinje, guske, pure, race, a danas se više nikome niš ne ispalti.
Onda i ja moram pratit trend.
A i da kaj nabavim susedi modrrni te prijeve na općini da im sve smrdi.
 
Na vrh