• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pregrijavanje motora

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Pozdrav
Koje su posljedice pregrijavanja motora zbog nedostatka rashladne tekucine
Danas mi je temperatura na traktoru dobrano otišla u crveno,kad sam skuzio ugasio sam traktor,otvorio cep hladnjaka bio je pod pritiskom kad sam ga otvorio izbacio je proključalu vodu,usuo sam vodu nakon 20ak minuta upalio traktor temperatura je pala na cca 45 stupnjeva,nastavio sam normalno raditi temperatura je bila normalna
Sad me zanima dali je motor pretrpio kakve posljedice,i kako cu ih primjetiti...
Hvala
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je nisi smio gasiti nego ga ohladit u radu vjerojatno dihtunzi dobiju može i glava puknut vrijeme će pokazat
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pripremi dihtunge glave da te ne zapadne nedjeljom, ako to znaš sam promjeniti ako ne onda ti je svejedno. Glave na zetoru baš i ne pucaju radi svačeg ali sve je moguće.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Hvala nisam ih mjenjao nikada, dakle ako su dihtunzi dobili ubrzo ce se pokazati,jel pomješa ulje i vodu ili kako cu vec primjetiti najprije?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kontroliraj ulje i antifriz, a može biti da nije ništa bilo...
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Uredu pratiti cu ulje i antifriz,
Dali motor može poceti trošiti ulje ili antifriz ako je doslo do pregrijavanja ili?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Meni je prvi put probio prema vodi pa je stalno po malo bacao vodu van iz kilera, prebrzo se zagrijavao i bilo je neke ko pjene u kileru. Drugi put se čulo jer je probio prema van, kod grane ispuha. Sad je već dugo mir nakon šta sam se sam upustio u zamjenu dihtunga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ništ mu nebu jer je voda bila u hladnjaku. Naročito od samo jednog puta. U trenutku gašenja nije više bilo cirkulacije pa ju je logički nakon otvaranja hladnjaka izbacil van. Dio vode, nije izbacil sve.
Pitanje je zbog čega je došel do tak velike radne temperature, možda mu je bilo teško, možda je hladnjak ili sistem poštopan, možda je termostat. To bi bilo dobro provjeriti da se nebi opet dogodilo pa da nešto strada, a stradati može puno više od samih brtvi glave. One su najmanji i naj jednostavniji trošak.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
E Muha hvala na odgovoru.
Nadam se da si u pravu i da ne bude štete.
Ovako voda je bila ispustena iz hladnjaka i bloka, jer je neku noc bilo -2 pa ispustio (za nedaj Bože).
Drugi dan usuo cca 4 litre u hladnjak koliko je stalo, upalio traktor nikako da digne temperaturu da ukljuci termostat,aj ništa ubacim kanister 10 litara vode u kabinu pa reko kad digne temperaturu i ukljuci termostat stati cu pa nadosipat vodu iz kanistera razliku koja nedostaje,krenuo u polje putem se zablesao i kad sam pogledao na sat temperature vec je bila vise od polovice u crvenom...moja greška tj nepažnja...usuo jos cca 7 litara temperatura pala i nastavio raditi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
E to več bitno mjenja stanje stvari, tu posljedice mogu biti skupe. Nadam se da si imal sreče pa da ih nebude a to buš videl kasnije u radu kak se bu ponašal.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Oke,nadam se da nece,bas mi to ne treba sad s obzirom da sam motor sredio prije nepunih godinu dana...
Hvala na odgovoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Pa kaj je tak skupo 10-tak litri antifriza?
Ovo bi moglo puno više koštati (nadam se da ne bu).
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Pa kaj je tak skupo 10-tak litri antifriza?
Ovo bi moglo puno više koštati (nadam se da ne bu).
E krpao hladnjak pa nisam ubacivao antivriz dok ne vidim hoce curiti još gdje,inace antifriz bude cijelu godinu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Oke,nadam se da nece,bas mi to ne treba sad s obzirom da sam motor sredio prije nepunih godinu dana...
Hvala na odgovoru
O, onda je još friški, nije umoran i to bu mu tek prvo kaljenje, izdržal bu on to.
Samo nemoj ponoviti sad opet to kad buš mu antifriz stavljal.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Ma da u 2 mjesecu napravio generalnu,odradio cca 400rh
Doslo mi da plačem nakon ovog peha
A ovo mi se ne bude ponovilo sigurno više...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Stvarno bi bila šteta, taman je razrađen i na vrhuncu snage s tim satima.
 
Na vrh