• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju rabljenog traktora

universal340

Član
Pridružen(a)
29 Kol 2011
Poruka
56
Pozz,
koje rabljene traktore biste mi preporučili cca. 50-65ks...traktor bi radio umjesto imt-a 539 i utb-a 340 koje sad imam. Znači radil bi s njim sa priključnim strojevima koje kopcam na ova dva traktora(freza 170, malcer 125cm, plug 10 cola, tanjurace, prikolica 3t,kosa 165,okretac sijena.. itd itd...) i jos bi balirku nabavil. Treba mi traktor za sve terene pomalo,njive na ravnom, njive na laganom brdu, šuma u brdu.. samo za svoje potrebe. Znači da nije preglomazan traktor..a cijena do najvise negdje 80 000-90 000kn.
Utb bi ostal ko pomocni traktor, a imt odlazi🤷‍♂️ nekakav Same il nešto slično mi zapinje za oko, al ih baš nema puno na oglasima te konjaže..
Hvala unaprijed

Posljednje uređivanje:

universal340

Član
Pridružen(a)
29 Kol 2011
Poruka
56
A recimo da idem na novije godiste, 643 il 553 ? Je osjetno losija kvaliteta na novijim Universalima ili? Imam ovog utb-a i zakon je traktor, al kad vec kupujem da uzmem malo novijeg godista, moj je 86.godina.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
22 Lip 2007
Poruka
14,391
Meni se stariji modeli više sviđaju. Kraći su, lakši i (malo) okretniji.
Vjerujem da su i bolje kvalitete.

Petretic549

Član
Pridružen(a)
19 Lis 2011
Poruka
636
Ako već universal definitivno 640 jer kako svi pričaju kvalitetniji je(navodno) od onih sa oznakom 643, jedina mana je šta je dosta spor oko 25km\h...
Od drugih traktora moja preporuka je neki IMT 577 DV novijeg godišta(88 pa na dalje uglavnom novije limarije), a ni ursus c 360 sa prednjim pogonom nije na odmet...

Posljednje uređivanje:
Na vrh