• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju traktora

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Nedavno sam kupio Imt 542 i sletio sam niz jednu nizbrdicu na suvom terenu(šumski put) srećom bez posledica.
Nekako mi se čini da bi za moje potrebe bio bolji izbor neki manji duplak.
Da se sa lakoćom kreće kroz šumu i da je dobar za preko strane a uz to sve da nije prevelik potrošač.
Jedan čovjek blizu mene ima Universal 453 i ode ti taj kroz šumu ko vrag za ne povjerovati.
Želim čuti vaše mišljenje o ovom universalu tj. prednosti i mane kao i preporuke za neki drugi idealan traktor.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam vidio tog univerzalala,al kod nas ima jedan covjek narancasti storad mislim da je oznaka 404 sa prednjom vucom i traktor ima jako dugo nema kabinu nego si je slozio samo plocu iznad glave protiv sunca.
Traktor ima puno snage a ide stvarno super,nema serujo volan al se mota super lagano.
Ima i utege i stavlja ih samo kad ide u sumu na brda.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
univerzal 445 DT , štore 404 su jeftinija opcija, lakši traktori jako mali potrošaći...

onda malo skuplje neki fiat, zetor..

itd
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,340
453 ti je pretežak za taj motor. Dugačak je i neokretan. Ak već gledaš, gledaj 640 ili 643.
Draži mi je stariji model 445 DT ili DTC, koji je kraći i nešto lakši. Stariji modeli (445, 530, 550, 640) imaju manje problema.

Crni, moraš znati da ti dupljak može biti još opasniji. Za spuštati jednosovinsku prikolicu, zakvačenu nisko je svakako bolje, no ako gore zakvačena dvoosovinska prikolica pogura dupljaka, on se bude okrenul ko šestar oko prednjih kotača.
Ak pogura obični traktor, ideš ravno.
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ja mislim da duplaka puno teze ponese jer i koče sva 4 a i motor drzi još kad ga ušperaš itd.
Iznenadio sam se kad sam vidio ovog 453 kud silazi i uzlazi,ja tuda jedva kroserom motorom prođem.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
E i ja sam se bio zagledao u 445 model i po cijeni je prihvatljiv al kaze mi tip da je onaj spušteni diferencijal naprijed laka vuča.
Kao samo malo pomaze nije full.
Znaci koji ima naprijed ravnu osovinu bez spustenog diferencijala je teška vuča i taj bi bio poželjniji.

Ma to su ti priče....

Imali smo skoro 30 god univerzala 445DT s prednjim pogonom i diferencijalom u strani, imamo još uvijek i štorea 404 koji ima prednji cararro diferecncijal (kao i univerzali s oznakom DTC)i nema apsolutno nikakve razlike zbog diferencijala....
Univerzal je natukao preko 10 000h bez nekih kvarova - 2x regulirana pumpa, 1 zubčanik za uključivanje prednjeg pogona... toči i vozi...
štore ima nešto lošiji mjenjač al je dosta bržiji i nešto manje troši....
štore mi ima 4500h i i jedino do sad što je rađeno su promijenjene spojničke u mjenjaču - al to je tvornička mana...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,340
Mislim da vrijedi. Taj je uvezen, a ti su bili bolje opremljeni nego za naše tržište.

Oficir, nije Zetor svakome najbolji, ak je tebi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ne velim da je najbolji samo mi se cini puno to za taj model univerzala.
Usporedbe radi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,340
Usporedbe s čim?

Pa Štore dupljak ti se cijeni na 5...6t eura, a ovo je ipak traktor od 60-tak ks.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi za kakvu sumu i di mislis ici s njim meni nije prevelik i svi imaju za sumu vece traktore imt 560,dajc 60ks,razni zetori i sve s kabinama traktori.
Ja sa svojim najnormalnije idem i ne smeta mi kabina ni sirina traktora,ako je preusko imas motorku pa malo pocistis put.

Zj store od 60ks da kosta al slabiji ne bas.
Uostalom zetor je precjenjen i skup,pa za sumu bolje uzet neki jeftiniji traktor sa prednjom vucom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,340
Universal je manji i lakši od Zetora, no ima znatno niže težište, pa nije osjetljiv na prevrtanje.
Osim toga, nema problema s hidraulikom na velikim nagibima.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Probat cu ići na zamjenu uz moju doplatu to bi mi najviše odgovaralo jer ne ostaje mi se bez traktora pa šta naleti.
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Trebam kupiti traktor sa dodacima za slijedeće poslove:
- obrađivanje oko 150ha - košenja za sijeno
- Ukupni budžet za traktor i ostale stvari 110 000kn
- treba mi još rotaciona kosa
- balirka za rolo bale od 120/120
-traktor bi trebao moći utovarivati ove bale na kamion.
Molim vas preporuku za traktor, balirku i rotacionu kosu
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
Nemam iskustva ali za toliko košnje tj sjena i sjenaže(ako ćeš raditi zeleno?) trebaš ipak malo bolju balirku.
Kosu si biraj prema traktoru ili obratno..kod mene rade sa 2.4m diskastima i 50ks traktorima bez brige.
E sad,treba 150ha odraditi,teško je preporučiti što i kako..što imaš u nekom planu,što ti se sviđa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh