• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa ako nema nafte na kaj bu išel, na zrak?
Treba prvo to provjeriti pošto veliš da je do zadnjeg išel ko metak, a pokvaril se od stajanja. Najvjerojatnije se samo poštopal.
 

Nedim

Novi član
Tu od
20 Srp 2019
Poruka
4
Da traktor je radio i isaoko metak ali sada baca vise dima i nekad u ler gasu poveca gas pa smanji kako sam gledao po yt da je do dizni,provjerio sam i pumpu sve je ispravno naftu ima sve samo slabo vuce i baca puno dima,bukvalno nempgu izaci uz manje brdo u prvoj brzini
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A da nisu miševi i štakori napravili gnjezdo u usisu?
 

Nedim

Novi član
Tu od
20 Srp 2019
Poruka
4
Kako sam gledao nije nista primjeceno,kako sam pitao vamo ljude neki kazu da je otisao motor a neki kazu da je remen preskocio
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Moj traktor još je na pola, nikako da stignu tri vijka M10x1 od capice...Taj sam razmak podesio po preporuci MUHE na 1,2 mm.
 

Miroslavd13

Novi član
Tu od
19 Velj 2020
Poruka
2
Dal neko zna zasto mi na imt 533 izbacuje ulje na iberlauf? Zamijenjeno i ulje i filter ...
Nakon oranja je nesto lupalo u motoru potom je ugasen i nakon toga tesko upalio !?
 

Miroslavd13

Novi član
Tu od
19 Velj 2020
Poruka
2
Al pritisak ulja je normalan,masina ima snagu i vuce ko blesav ... inace normalno pali .... jel moguce da je zastopani neki iberlauf?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Koliki je nivo ulja u motoru,da nije otišla membrana ac pumpe pa toči u motor i onda negdje mora izbacivati.Čitam sad prvi tvoj post gdje kažeš da je lupalo u motoru,možda lanac preskočio ,španer lanca hoće lupati.Ako preskoči za jedan zub još uvijek može upaliti ali teško.Zadnja opcija da je progorio klip kraj karike,pukla karika i to zalupalo sad kompresiju šiba direkt u karter
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Da je zapusen iberlaf ne bi mogao da izbacuje ulje na njega,prvo pises da je tesko upalio pa onda da normalno pali
 

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
koliki mora biti prttisak ulja u motoru na imt 533 kad je hladan a koliki kad je u radu zagrtjan
 

jast

Novi član
Tu od
9 Tra 2020
Poruka
2
Re: imt 533

Na ljevoj strani traktora prati cijev od filtera ulja prema bloku motora , cijev ide na jedan aluminijski poklopac .
Poklopac drže 3 vijka cca M6 tj. vjerojatno neki colnati
Ispod tog poklopca je sigurnosni ventil u obliku patrone .
Možeš ga izvaditi van bez opasnisti od nekog zajeba ili raštelavanja ..ostalo prepusti majstoru ;)
Ako slikaš traktor pokažem ti na slici
Prije svega pozdrav svima... tek sam se registrirao... molim te ako mozes reci kako se ozvlaci ventil? Ja sam skinuo poklopac, i vidim ventil ali ne znam kako bih ga izvadio van...
Samo da napomenem, taj motor imam u brodu i njime orem modre njive.:)
Hvala unaprijed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Primiš ga nekim kliještima i izvučeš ga van. To bi trebalo iči lagano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh