• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
petar kaže:
Probaj zamjenit dizne, staviš neku drugu na to mjesto, pa vidi kako se ponaša.

Ako je ista situacija bila i s drugom pumpom, neznam što drugo može biti osim njih



sve tri dizne imaju nve elemente i opruge i nanovo su nastelovane. :(
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Svejedno zamijeni pa vidi. Nebi bio prvi kome su NOVE dizne neispravne ili stale nakon kratkog vremena
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
petar kaže:
Svejedno zamijeni pa vidi. Nebi bio prvi kome su NOVE dizne neispravne ili stale nakon kratkog vremena


mozda imas i pravo neznam sto reci, uf sad moram ponovno skidati haubu i rezervar :twisted:
kads se sijetim i stare dizne su radile isto :scratch

tko koga tu j... lud zbunjenoga samo neznam koi od njih dvoice je traktor a koi sam ja :roll:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nemoraš skidat haubu, samo ju digneš, a ni rezervar netrebaš skroz, s jedne strane skineš ona dva vijka, a s druge popustiš i podigneš ga da možeš izvuć dizne..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
petar kaže:
Nemoraš skidat haubu, samo ju digneš, a ni rezervar netrebaš skroz, s jedne strane skineš ona dva vijka, a s druge popustiš i podigneš ga da možeš izvuć dizne..


imas pravo zeza me dizna :twisted: :twisted: novi element! platio ga 285 kuna!!!!!!
i posli nekih pet sati rada poceo stekati da popizdis!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Mi smo stavljali indijske, slične kao na tafe-u i dobro su se pokazale, i sigurno nije koštao jedan element toliko..

A to što je nova i zajeb... nije nikakvo čudo, jer po našim trgovinama se nađe na policama previše šrot dijelova, kojima je jedina stvar da se dobro prodaju... Kvalitetan dio treba znat gdje ima, a često nekošta više od šrota..

btw. nosi ju nazad i nek ti da drugu, i objasni kako ti je pojela živaca..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
petar kaže:
Mi smo stavljali indijske, slične kao na tafe-u i dobro su se pokazale, i sigurno nije koštao jedan element toliko..

A to što je nova i zajeb... nije nikakvo čudo, jer po našim trgovinama se nađe na policama previše šrot dijelova, kojima je jedina stvar da se dobro prodaju... Kvalitetan dio treba znat gdje ima, a često nekošta više od šrota..

btw. nosi ju nazad i nek ti da drugu, i objasni kako ti je pojela živaca..


moš mislit da ce mi ju mijenjati :evil:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
valjda sve 3 su koštale toliko a ne jedna. :scratch
meni lik u trgovini reko nekih 70kn/kom
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
daniels kaže:
valjda sve 3 su koštale toliko a ne jedna. :scratch
meni lik u trgovini reko nekih 70kn/kom
tiga

jedan komad 285 kn element + oprugica navodno orginal engleski, :twisted: vidili oni englesku ko i ja :roll:
 
B

Bobo

Guest
Ako pricamo o ulosku brizgaljke za 533 ona kosta ispod 100kn u bilo kojoj trgovini osim te tvoje...

Netko te dobrano zezno, ako si toliko platio samo jedan ulozak. Mozda nisi znao da se mjenja samo ulozak, pa si kupio kompletnu brizgaljku a to je vec drugi par opanaka...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
Ako pricamo o ulosku brizgaljke za 533 ona kosta ispod 100kn u bilo kojoj trgovini osim te tvoje...

Netko te dobrano zezno, ako si toliko platio samo jedan ulozak. Mozda nisi znao da se mjenja samo ulozak, pa si kupio kompletnu brizgaljku a to je vec drugi par opanaka...


kupio ja samo element ne cijelu diznu

kupio tri elementa

nažalost neznam kamo stavio racun pogledat pa ga skeniram ako ga nadjem
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ima mala preljevna cjevčica kroz koju procuri ulje kad se sipa u pumpu.Ulje se sipa tako da se skine prednji poklopac pumpe i lagano se toči pokraj opruga elemenata.Obično prvo istječe nafta a kad krene ulje onda je nivo u redu.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ili na tom poklopcu izbušiš rupu i staviš šerafič ,
pazi da je kretki tek toliko da prođe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uf..tako jednostvano a i sve piše na poklopcu ... :lol: stvarno treba pranje ..po hitno :scratch
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
IMT 533 ne puni dinamo ( nemam alternator ) . jel ima kaki savjet. nemam nikkakvog napona na dinamu. jel problem u njemu ili negdje dalje. releji mi izgledaju ok u onoj crnoj kutijici.

svaka pomoć je dobro došla! :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
KOBAC kaže:
IMT 533 ne puni dinamo ( nemam alternator ) . jel ima kaki savjet. nemam nikkakvog napona na dinamu. jel problem u njemu ili negdje dalje. releji mi izgledaju ok u onoj crnoj kutijici.

svaka pomoć je dobro došla! :scratch
1. IMT ne puni ništa , on može eventalno napuniti gace vozacu
2. dinamo se ne puni ...dinamo je uređaj koji puni akumulator na (konkretno) 533
3. moja preporuka je da ugradiš alternator

....po regleru(crnoj kutijici) ne petljaj , tamo se podešava napon i struja punjenja .
Ako nije ispala koja žica bla,bla,bla može biti da su četkice otišle tj poderale se ..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
baci dinamo van i stavi alternator kak t i i Puknuti veli.
od stojke jugiča imaš ih po 50-100kn i miran si.
eventualno žice izmjenjat.
ak očeš posle ti poslikam kak je kod mene smontiran.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
daniels kaže:
baci dinamo van i stavi alternator kak t i i Puknuti veli.
od stojke jugiča imaš ih po 50-100kn i miran si.
eventualno žice izmjenjat.
ak očeš posle ti poslikam kak je kod mene smontiran.

može slika. u svakom slučaju ću pokušat staviti alternator

malo sam loše opisao problem ( sreće pa ima dobrih ljudi koji to odmah primjete ) al mislim da ste me shvatili

da ponovim školski DINAMO MI NE PUNI ACCU . da li se dinamo može popravljati i što rikne na njemu. jel ima što osim namota i četkica unutra ( eventualno koja dioda kao kod alternatora ) ako je netko to ikad rastavljao. moram ga osposobiti za prvu ruku dok ne nabavim altrnator :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
KOBAC kaže:
da ponovim školski DINAMO MI NE PUNI ACCU . da li se dinamo može popravljati i što rikne na njemu. jel ima što osim namota i četkica unutra ( eventualno koja dioda kao kod alternatora ) ako je netko to ikad rastavljao. moram ga osposobiti za prvu ruku dok ne nabavim altrnator :D
Nema ništa osim toga nabrojenoga ,rotor , stator , četkice ..i ležajevi , ako rotor struže po statoru -nema struje
Ako su spojevi dobri , komutator neoštečen i nepojeden ,četkica ima ,postoji indicaja da je rotor OK .
Na rotoru ima još dosta posla kojeg možeš prirucno ispitati ako znaš , dakle treba provjeriti
Ovo sam ukrao id googla :
Kod:
 mjerenje ohmskog otpora rotorskog namota (ukupno i po polu)
mjerenje impedancije rotorskog namota (ukupno i po polu)
mjerenje otpora izolacije rotora 
mjerenje kapaciteta namota
Ako ti je ovo nejasno dovoljno je sa 220 V provjeriti proboj izolacije rotora ..
Dakle žarulju u ruke i pipaj između namotaja i limova ..ako te to stvarno privlaci objasnim ti detaljnije
Sve dijelove lagano operi u benzinu s min. kvašenjem i nikako nemoj ispirati vodom , znaci kist i lagano četkanje .
Ostaci ugljene prašine od četkica + masnoca mogu napraviti kratke spojeve unutar diname .
Kad si to sredio montirajje na traktor (još ne spajaj žice) i upali ga .
NA izvodu od rotora moralo bi biti nekog napona ..kad daš bas trebala bi i mala (4-5 W )žaruljica tinjati .
Onda vrati žice na dinamu , ponovno pali IMT-a ...ako i onda ne puni 85 % je krivac regler , a kako se on podešava u sljedečem broju .
 

Najnoviji postovi

Na vrh