• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
e hvala na savjetima našto sam i napravio ali pojasnit ću

dinamo nije dobivao impuls sa reglera ( 6-7 V ). na regleru desni relej kad upališ traktor ne preklopi ( mrvica mu fali kad ga pikneš prstom sve proradi ) lijevi relej ne mrda ( preklopljen uvijek prema gornjem kontaktu - ne znam da li mora tako biti ) inače regler je pun salitre i mislim da je u njemu problem. rastavio sam dinamo i pogledao četkice ( nisu pre bajne ali su OK ) i očistio kolektor na dinamu . usput sam očistio i kontakte ( kotvice ) na relejima reglera i nakon toga je sve proradilo.

mislim da nije problem rješen i da če se vračati ali sad bar znam kako si pomoči.

znači upalio sam traktor i ne puni , spojim kotvu desnog releja i proradi punjenje. ugasim traktor i upalim i opet ne puni ponovo stisnem kotvicu na desnom releju i proradi . tako je radio prije čišćenja,a nakon čišćenja i dinama i reglera sve je OK

e sad što bi bio problem dinamo ili regler nisam siguran. znam da nije lako pogađeti na neviđeno al onako otprilike

može štimanje reglera ( iako ne vidim što bi se tu moglo štimati ima samo dva obična releja )g.puknuti i ako neko ima šemicu nebi bilo loše i ne znam čemu služi taj impuls ( žičica kao da je na kučištu )od 6-7v za dinamo

hvala na slikama
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ta žicica ti je pobuda ..
evo šema na slici kako to približno funkcionira
http://emw-r35.de/det/LimaRegler.gif
Regler se štela kombinirkala (najbolje nićim) približavaju se i udaljavaju kontakti... pojacava /labavi prednapon pernih opruga na tim (kako ih ti zoveš relejima )
oni gotovo nikad ne privuku i drže konstantno (možda jedan) ovisno o tome koliko ih ima (2ili3 ) ..oni vibriraju i tako daju potrebnu pobudu dinami .
Na jednom se podešava max. napon a na drugom max. struja ..i to bolje ne diraj..
Ne znam kako si detektirao da puni accu ..ako si rukom približio kontakt reglera(ugasila se kontrolna žaruljica) ne znaci da je napon narastao dovoljno da puni accu...može biti da je struje tekla prema dinami ..ako si mjerio instrumentom (više od 13.5 max. 14.5 V ) onda je OK ....
Ako pak puni s više od 14.5 V nepovratno oštecuješ akumulator , i ako je tako bolje dopunjavaj akumulator na punjac nego ovako ..štedo na svijetlima bla,bla,bla
Sad gledaj, koliko si potrošio vremena vec si mogao nabaviti alternator ..
I da , nisam ja nikakvi g ,jebo te g.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
evo da se i ja malo ubacim mozda ja mogu da pomognem nesto
nisam neki mag za diname ali imam knjigu IMT 533 :lol:
moja preporuka ti je alternator i miran ko baja
ali ako vec 'oces da se zajebavas sa dinamom , izvoli :mrgreen:

ove prve dvije slike spoji nekako i dobijes komplet el. instalaciju na svom ferganu


a posto vidim da volis da cackas
evo ti i ova sema 8)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
savoris care :prayer: :supz:
ta knjiga zlata vrijedi.
reko sam šogorici d mi da to potražit i u srbiji ima poslovnicu tamo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
malo mi je povelika da je skeniram ali kad naletite na problem skenirat cu detalje koji zezaju

ma nema sta nemoze da se rijesi ;)
inace ta knjiga kod mene kosta 10tak evra , cak iako nemam IMT niti ga planiram nabavljati nisam mogao odoliti radoznalosti , jeftina skola hehe
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
puknuti ajd uzmi moj MSN savoris@hotmail(tacka)com
neznam ti ja to publikovati :oops:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
malo mi je povelika da je skeniram ali kad naletite na problem skenirat cu detalje koji zezaju

ma nema sta nemoze da se rijesi ;)
inace ta knjiga kod mene kosta 10tak evra , cak iako nemam IMT niti ga planiram nabavljati nisam mogao odoliti radoznalosti , jeftina skola hehe
Mislio sam na kvalitetu slike same instalacije ...
.btw probaj ako ti softwer dozvoljva kad skeniraš odmah prebaci u .pdf format ili sliku kao .png ..trebalo bi pomoci :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
cuj kad ja to skeniram bude u BMP formatu i "tesko" je oko 25mb sto mi imageshack ne dozvoljava da toliki fajl uploadujem , pa moram da ga prebacim u JPG , izgubi li se tu sta? :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
savoris kaže:
cuj kad ja to skeniram bude u BMP formatu i "tesko" je oko 25mb sto mi imageshack ne dozvoljava da toliki fajl uploadujem , pa moram da ga prebacim u JPG , izgubi li se tu sta? :scratch

savoris mislim da će u JPG formatu biti nešto lošija rezolucija,
a koliko znam ne bi se smjelo ništa izgubiti (mada nisam siguran).
Ne možeš da ga kod skeniranja staviš u PDF i tako uplodu-ješ jer za PDF
nemaš ograničenja na količinu podataka.
A i u konačnosti PDF je lakše pregledavati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
cuj kad ja to skeniram bude u BMP formatu i "tesko" je oko 25mb sto mi imageshack ne dozvoljava da toliki fajl uploadujem , pa moram da ga prebacim u JPG , izgubi li se tu sta? :scratch
Ma da , sigurno ..a jesi dobro napisao 25 mb , da nije 2,5 ?
Jer ova gore u tvom postu je manje od 200 KB , to je razlika noć i dan ... :scratch

evo ovdje ide 2 mb bez registracije 5 mb kad se registriraš
http://www.zaslike.com/
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
ne nisam ze zeznuo , jedna slika je 25mb , i veoma je lako pratiti ove el. vodove
evo uploadujem ih na 2shared , bice ujutro odoh sad spavati , pa ti posle to sastavi i ..... :roll:

ma sta ima da ti pricam znas ti vec :lol:
 
M

marioJB

Guest
ovako da ne otvaram novu temu ja bi tu post ostavio..
problem je isto imt 533 ali zadnji desni kotač u vožnji blokira i jako se dimi iz kotača sto bi mu moglu bit..a smrdi...i dferencijal sa desne strane je dosta topal za razliku od ljeve strane
 
B

Bobo

Guest
Desna kocnica je pretegnuta... Otpusti ju malo i nema problema.

Ako se ovo dogadja duze vremena, svakako skroz otpusti kocnicu skroz, skini kotac i bubanj te pregledaj u kakvom su pakne stanju...
 
L

las2

Guest
Mozda je kocnica aktivna na tom kotaču. Jesili gledao kočnice??
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
dečki hvala na trudu i pomoći. knjižica je odlična i moram si nabavit jednu, samo što je kod mene sve nešto drugačije u regleru ( valjda je neko prije mene mijenjao i improvizirao - i ne samo u regleru nago gdje god pipnem sve nešto naopako, majstor kad dođe čupa si kosu kad vidi rješenja bivšeg gazde) ali svakako ču ubaciti alternator čim ga uspijem nabaviti

kad sam kod alternatora od kojeg vozila najbolje paše ( kažu od stojke i golfa 1 ali nisam siguran ) i ako neko ima šemu spajanja alternatora kad se regler izbaci
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kod tebe sve naopako .
opet moram nabrajati
1 . mjenjaj majstora ,jer ovaj koji samo pluje po bivšim majstorima nema poima kaj radi i ne zna posao
2. kad nabaviš alternator poslikaj zadnju stranu pa ti onda skicnem šemu spajanja
3. Ne znam gdje živiš i gdje bi nabavio akternator ali ako ništa drugo upri u google ,tamo sam ih viđao
4 . probaj nabaviti alternator od nekog juga/101 -nice ( mislim da je ovaj kod daniels-a od juga 45 ) . ako bude veći izbor gledaj da ima dva uha za nosac ,jednostavnije je montirati .
nešto ovakvo
4043272575067001392.png

5 Izbjegavaj škode , lade , citroene , moskviĆe ,renoJe itd . jer oni znaju imati regler van alternatora pa budeš opet u šašu
6 tokaru daj da napravi najmanju remenicu koliko se da namotirati na isti jer alternator traže veči broj okretaja a sve s svrhom da bi punio i na min broju okretaja , ionako s remenicom imaš kemijanja jer 533 ima široki remen
Neki alternator imaju dvodjelnu remenicu pa jednostavno rastaviš i ubaciš neke podloške .
7. ako ti se cini da malo zajebavam imaš potpuno pravo
 

Najnoviji postovi

Na vrh