• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

jast

Novi član
Tu od
9 Tra 2020
Poruka
2
ok, hvala...
kako je to kod mene u brodu, prilično je nezgodno za uvući kliješta zbog nosača motora, bla bla... ali u svakom slučajuću pokušati, bitno mi je da nema neki osigurač da ne zaj...m stvar...
hvala ti puno...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
Pozzz moze jedno pitanje Dali neko zna kako se spaja alternator sa vanjskim reglerom,treba li kontrolna zarulja i ako treba kako se spaja.Radi se o alternatoru i regleru sa 3 spoja
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Sa zakašnjenjem od tjedan dana jer prije nisam vidio pitanje:
- Ja mislim da znam kako se spaja alternator, a i meni je svejedno da li ima vanjski ili unutarni regulator napona.
- Da, kontrolna žaruljica treba za početnu pobudu i kontrolu punjenja. Spaja se između 15/54 i pobude alternatora.
- "Alternator i regler sa 3 spoja", to ti je "savršen skup podataka i informacija sugovorniku", uz pitanje.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Imam imt 560 u potpunom rasulu sto se tice instalacija. Sad zelim spojiti alternator imam na alternatoru oznaku DF i D+ a na regleru D+ B+ i DF. To sam ja nekako spoijo ali problem je sto opce nemam kontakta odnosno ne svijetle lampice traktor palim direktno lampice su radile no jednom kad sam u radu ukljucio kontakt preko kljuca nesto je zaiskrilo od tada nema kontakta molio bi svu mogucu pomoc seme,savjeti itd
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Cofman, ako ja pravilno čitam ti bi spojio alternator preko reglera za dinamo, to ne možeš realizirati.

Za alternator su regulatori napona, a za dinamo generatore su regleri.

Ima alternatora s ugrađenim regulatorom, a ima i onih s vanjskim regulatorom napona.

Reglere osim po nazivnom naponu i snazi, još razlikujemo po načinu i vrsti pobude, ukratko postoje regleri s tzv. plus pobudom i regleri s tzv. minus pobudom. I jedna i druga povlači za sobom kako je dinamo spojen unutar stroja, i naravno kako je regler spojen "ispod njegovog poklopca". Oprosti ali za tebe je sve to prilično zbunjujuče i podosta komplicirano, nema problema da ti pokušam SVE to pojasniti, samo jako teško da me budeš baš sve dobro razumio. Ako išta krivo skužiš i napraviš, lako skuriš instalaciju, sklopove pa i traktor...
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Neznam zove li se to regler uglavnom nalazi se pokraj sirene prije hladnjaka kad se otvori postoje tri ajmo ih nazvat zavojnice i svaka zavojnica ima svoju oznaku B+ D+ I DF.
Alternator je marke iskra ADJ 0101 milsim.
Veci mi je problem zasto nema kontakta.
I kako indikatori od alternatora i ulja dobijaju masu? Ako mi mozes to rec
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Ok to je regler od dinamo generatora. B+ je plus akumulatora. D+ je debela žica od dinamo generatora, a DF je pobuda prema namotu statora. Svejedno to ne možeš koristiti za alternator.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Ovo sam nasa na netu ovako izgleda kaze da je ovo volatage generator. Sto se tice zaruljice bila je ispravna dok nije zaiskrilo iz brave tako da je moguce da su izgorile. Izgleda nista od mog projekta 😂😂.
20201215_203941.jpg
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Ovo sam nasa na netu ovako izgleda kaze da je ovo volatage generator. Sto se tice zaruljice bila je ispravna dok nije zaiskrilo iz brave tako da je moguce da su izgorile. Izgleda nista od mog projekta 😂😂.
View attachment 30981
Kolega, majstoru to odfurat koji zna. Ako imaš alternator, ne možeš ga spajat preko reglera od dinama. Neki alternatori imaju komplet regulator napona, tranzistorski ili preko zener diode odmah poslije diodnog mosta. Drugi imaju izvan samog kučišta. Ti si htio vezat dijelove dinama i alternator, to nikako ne ide. Neke stvari zaista nisu za zaje... Izgorit će traktor, kuća.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Dali ima gdje za kupiti sirove ležajeve za radilicu imt 533 ? zvao sam masivu ali oni to nemaju (imaju več na specijale).l
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Sekra, Hubzin promet.
A bil je nekad i čovjek koji ih je naljeval, neznam jel više živ i jel ko taj posel nasljedil.
 

Fariskaljun

Novi član
Tu od
9 Kol 2022
Poruka
5
Poz majstori mozel jedan pomoc imam 533 od skora mi se pocel desavat pusi mi crn dim i to puno i nece da mi prima gas odma sta bi trebo provjerit
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Poz majstori mozel jedan pomoc imam 533 od skora mi se pocel desavat pusi mi crn dim i to puno i nece da mi prima gas odma sta bi trebo provjerit
Cijene novih traktora ili dijelova i majstora za generalku!;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh