• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Kvacilo na 539

Ja bi tu povukao paraleru s rucnom kocnicom na autu.. i kretanju uz brijeg .
Mladim šoferima je nezamislivo kretati uz brijeg pod rucnom ..kao sramota ..nije frajerski ..no dođe vrijeme kad shvatite da je to vrlo korisna stvar i jako dobro funcionira . Tako nekako ti je i s nožnim ,mlado ludo ...
Kad to ne bi bilo opasno ugradio bi rucni gasi u auto (101-ce su ga nekad davno i imale)..ipak tempomat nije tako jednostavan...
Oko mene sve brijeg ,brijieg,brijeg treba stajati na šperi i držati gas ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Kvacilo na 539

Istina tema otišla oFF ..znaci ja moram biti prvi koji leži dolje i štela polugice ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Re: Kvacilo na 539

Kod mene na mom ursusu skoro uvjek krca...ali ja samo pustim gas, prešaltam, i pustim(nasljedno, niko u kuči nedaje međugas...pa briga me, i ja ču ič kako i svi i to je to, a također nevolim, kad ja po svom onda meni tata reko sam ti ovako-onako...)
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Re: pomoc oko 539

Interesuje me da li mogu na 539 stavit mjenjač 5+2? Unaprijed hvala!
 
B

Bobo

Guest
Re: pomoc oko 539

boki91 kaže:
Interesuje me da li mogu na 539 stavit mjenjač 5+2? Unaprijed hvala!


Mislis 10+2? Znam da bez problema ide zvono kvacila na mjenjac, no ne znam da li ide mjenjac sa 549 na diferencijal od 539...

Trebalo bi pasati, stovise, pokusat cu nekako to "izmjeriti" kad na selo budem isao...
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Re: pomoc oko 539

Da, mislio sam 10+2, ajd kad budeš išao na selo izmjeri, pa mi javi. Hvala
 
A

acasavic

Guest
Re: pomoc oko 539

Potrebna pomoc za rotacionu pumpu visokog pritiska IMT 539.
Koliki je pritisak na brizgaljkama (diznama). Unapred hvala.
 
B

Bobo

Guest
Re: pomoc oko 539

boki91 kaže:
Da, mislio sam 10+2, ajd kad budeš išao na selo izmjeri, pa mi javi. Hvala


Jaoo, ja za ovu temu u potpunosti zaboravio :oops:

Sto se tice kompatibilnosti motor- mjenjac. znam za slucaj gdje je bio IMT 539, sa motorom od 549 tvornicki ugradjenim. Ako pase tako, onda pase i mjenjac od 549, na motor od 539. diferencijal bi im vise-manje trebao biti isti, jer sumnjam da su u IMT-u za svaki tip traktora pravili razlicito kuciste diferencijala...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Traktor radi čudno ne trokira ali daje cudan zvuk kompresija je OK ali kad otpustim vijak na boš pumpi od prvog cilindra onda izlaze mjehurici van i zacudo traktor radi mirnije a kad otpustim od druga dva cilindra pocinje trokirati (sto je normalno) sad me zanima otkuda zrak u bosh pumpi promijenjeni su svi filtri i casica i sve cijevi.

da vidim kakve ideje vi imate.
hvala
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a da ti nije ostalo zraka negdje,
sito u rezervaru na pipi zaštopano,
jesi nalil ulja u pumpu.da ti nije zaštekal onaj uložak ili kak se zove ispod poklopca pa ne radi kak treba
to bi ja pogledal.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Odzrači na vijak na pumpi i provjeri sve cijevi (spojnice) od goriva, jer može i na njima vuć zrak..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
petar kaže:
Odzrači na vijak na pumpi i provjeri sve cijevi (spojnice) od goriva, jer može i na njima vuć zrak..


je odzracena je i mislim da nemoze vuci zrak jer ne pusta nigdije nafta

probali smo ditektno spoiti tako da smo na finom filtru skinuli cijev istavili u kantu od nafte i probali .... i isto radi!!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj to znaci da prvi radi na zrak?
Daj napravi filmic .
Skini visokotlacni cjevovod na prvom cilindru i navuci prozirno crijevo i zapali makinu .
Drži ga zatvorenog u štaglju da ne zalutaju Mulder i Skally.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
puknuti kaže:
Kaj to znaci da prvi radi na zrak?
Daj napravi filmic .
Skini visokotlacni cjevovod na prvom cilindru i navuci prozirno crijevo i zapali makinu .
Drži ga zatvorenog u štaglju da ne zalutaju Mulder i Skally.


prvi radi na mijesavinu zrak nafta kad odpustis maticu visokotlacne cijevi izlaze mjehurici i zacudo traktor ko da lijepse radi

mislim da je problem u prvom elementu pumpe :cry:

probat cu još zamijeniti cijev koja dovodi podtlak u pumpu i membranu

moram reci da je tako radio isto sa nekom drugom rabljenom pumpom!

nisam scuzio ono za murder i skally?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Joj daj....... gorivo pod tlakom ulazi u visokotlacnu pumpu ...jel' tako? imaš AC pumpu ?
Ako je tako kako da element pumpe povuce zrak a u sistemu je gorivo pod tlakom ?
Mulder i Skally je trebao biti sinonim za nešto nadnaravno ,u tvom slucaju tvoj IM T
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
puknuti kaže:
Joj daj....... gorivo pod tlakom ulazi u visokotlacnu pumpu ...jel' tako? imaš AC pumpu ?
Ako je tako kako da element pumpe povuce zrak a u sistemu je gorivo pod tlakom ?
Mulder i Skally je trebao biti sinonim za nešto nadnaravno ,u tvom slucaju tvoj IM T



Murder i Skally dobra fora :lol:

da naravno da ima AC pumpu
ali u nju dolazi slobodnim padom nafta tako da nemoze biti zraka zrak je laksi od nafte pa je gore a i cijevi dovodne u pumpu su nove prije bi pustala nafta nego ulazio zrak

pa za reci na kombajnu u casici imam pola zraka pola nafte pa normalno ide
i kako da nema zraka u drugom itrecem elementu???? :cry:
mora da je element pumpe i stvara neki podtlak ili vakum ...... :scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Probaj zamjenit dizne, staviš neku drugu na to mjesto, pa vidi kako se ponaša.

Ako je ista situacija bila i s drugom pumpom, neznam što drugo može biti osim njih
 

Najnoviji postovi

Na vrh