• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem s kocnicama

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Pozdrav, Imam novu tursku prikolicu kipericu 6t i muce me kocnice. Ima jedno crijevo za zrak odnosno jednosmjerni sistem isti kao i na traktoru. Kad spojim zrak na traktor i idem na ventilu prikolice(3 pozicije) upalit kocinice ona odma cim se aktivira u bilo kojoj pozicijici zablokira kocnice. Traktor inace normalno puni bocu tamo da zraka ima i to nije problem. Zna li netko mozda u cemu je problem ? Koliki pritisak treba bit namjesten u sistemu da bi ona normalni funkcionirala ? 😀
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Poigraj se malo sa tim ventilom na prikolici. U jednom položaju ne dozvoljava da koći zrak iz spremnika prikolice, već samo iz traktora.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ovakav je ventil u pitanju, isprobal sam sve kombinacije i pozicije. Koju god poziciju namjestim od ove 3 (prazna, polupuna,puna) ona je zakocena.
 

Prilozi

  • 209682.jpg
    209682.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 5

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ovakav je ventil u pitanju, isprobal sam sve kombinacije i pozicije. Koju god poziciju namjestim od ove 3 (prazna, polupuna,puna) ona je zakocena.
Kod mene je ovako,radi ok. Trenutno je u položaju da ne koči ni sa zrakom ni bez. IMG_20210417_160452.jpg IMG_20210417_160720.jpg
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Evo i slike kak izgleda taj sistem kod mene 😀
 

Prilozi

  • 20210417_163544.jpg
    20210417_163544.jpg
    40 KB · Pregleda: 12

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Pa,ima četiri položaja. Otkočena,prazna, polupuna i puna. Tebi bi u tom položaju trebala biti otkočena, bez obzira na zrak. Kad je staviš na kočenje mora se napuniti zrakom, kočenje počinje padom pritiska zraka u vodu između traktora i prikolice.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Znam da trenutno su iskljucene kocnice i otkocena je u toj poziciji normalno, a ostali koji god upalim od njih 3 makar napuni bocu ona je i dalje zakocena. Neki su mi govorili da treba dignut rucnu na traktoru, drzat kocnicu i slicno da prekinem dotok zraka, ali ne pomaze ni to.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Slažem se vjerojatno je ventil kočnice otvoren, pa reagira kao da je kočnica stisnuta.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ako ti je bijela kazaljka stalno u tom položaju, a kočnica nije stisnuta - neispravan je ventil povezan sa štangom na polugu kočnice!
Bijela kazaljka pokazuje pritisak na traktorskom rezervoaru,a crvena pad tlaka u kočionom vodu
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ne kuzim vas bas tocno na koji ventil mislite ?
Na traktoru postoji ventil koji je vezan za kočnice, pritiskom na kočnicu mora se čuti ispuštanje malo zraka.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Bijela kazaljka pokazuje pritisak na traktorskom rezervoaru,a crvena pad tlaka u kočionom vodu
Kad sam slikal prikolica nije bila prikljucena na traktor. Znam da sam sad vec malo naporan, ali nikad nisam imal priliku do sad susrest se s tim zracnim kocnicama do sada 😂
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Na 5 bara moja tek otpusti kocnice, a traktor puni do 8.
Tako da bi ja probao spojit na drugi traktor
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Na traktoru postoji ventil koji je vezan za kočnice, pritiskom na kočnicu mora se čuti ispuštanje malo zraka.
Cuje se ispustanje, on mi se nalazi ispod kabine odma pod papucicama kocnica i crijevo ide od njega iza na spojnicu zraka.
Na 5 bara moja tek otpusti kocnice, a traktor puni do 8.
Tako da bi ja probao spojit na drugi traktor
Pokusali smo na drugi traktor IMT539, al njemu pak na spojnici bjezi zrak van jako.
Na ovaj smo morali malo preslagivat zrak i ubacit rislag jel je preveliki pritisak nabijal u bocu oko 8 bara mozda cak, izbacivalo nam je sigurnosni na boci.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Bijela kazaljka pokazuje pritisak na traktorskom rezervoaru,a crvena pad tlaka u kočionom vodu
Kod mene bijela kazaljka "naraste" kad stisnem kočnicu, znači kad se "pošalje" zrak u kočnice prikolice!

Pokusali smo na drugi traktor IMT539, al njemu pak na spojnici bjezi zrak van jako.
Kada bježi zrak van - stalno ili samo kada stisneš kočnicu?
 
Na vrh