• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem s kuhanim jajcima (kokošjima)

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Pozdrav kolege.
Imam jedan problem i trebam pomoć ako netko zna rješenje.
Kaj treba napraviti da se kuhana jajca lijepo ogule, a ne da mi sa ljuskom otpadne i sloj bjelanjka?
Hvala.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Ja recimo uzmem čašu, natočim u nju vode i uronim jaje, prekrijem rukom i dobro protresem nekoliko puta. Ljuska će ti popucati, jedino moraš paziti da ti voda ne iscuri po podu, pa najbolje to napraviti iznad sudopera. Ako je jaje tvrdo i dobro kuhano nebi smjelo biti problema. Možda sam ti pomogao, za neka druga rješenja iskreno neznam, nisam isprobaval.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Tih "par dana" to bi bilo koliko? 10 dana bi bilo OK?
I jel moraju biti u frižideru? Moja pokojna baka nije nikad držala jajca u frižideru nego u ladici.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Navodno kuhanje u posoljenoj vodi pomaže kod guljenja, ali najbolje starija jaja koristiti. Ja posolim i većinom koristim jaja stara cca. 2 tjedna.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nikakao u frizideru,valjda im smeta vlaga,drzim ih vec neke 2g. u podrumu,5-25 stupnjeva zna biti.Procitao sam negdje da se cuvaju optimalno 25 stupnjeva,mada mi to malo cudno,stariji ljudi govore da su nakad u zitu drzali cak i dulje vrijeme.
Moja se ne kvare(ne vlastita-tu je vec voz otiso 🤫 )mislim da znaju bit i 3-4 tjedna uredna,mozda i dulje ,no treba isprobat ,teorija je jedno a praksa drugo.:unsure:
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Navodno kuhanje u posoljenoj vodi pomaže kod guljenja, ali najbolje starija jaja koristiti. Ja posolim i većinom koristim jaja stara cca. 2 tjedna.
2 tjedna!?! Da mi je vidjeti jajce koje bu pri meni doživjelo 2 tjedna. Moral bum ih dati na čuvanje kod susede.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Imam dojam da između brisanja riti koprivama i prženja jajci s koprivama baš i nema neke razlike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Probaj, pa javi razliku 🤭 🤭
 

Najnoviji postovi

Na vrh