• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja povrća

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Gdje prodajete, gledam cijene u trgovačkim centrima, nisu normalni, rajčica drži 12 kuna cijenu, ništa ne pada, isplati se na plac u Zagreb, koja je procedura?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
pa događa se ono što su htjeli...male su proizvođače desetkovali i sad mogu prodavat pošto hoće...
doduše moja žena je gora od njih, ona cijelu godinu prodaje paradajz po 15 ;)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Domaća rajčica i ova u centrima je neusporediva uostalom kao i ostali proizvodi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ja odgovorno tvrdim da je eko proizvodnja najveća muljaža u poljoprivredi...
naprimjer, moja konvencionalna rajčica nije nijednom tretirana od trenutka kad su prijesadnice posađene u plastenik...kompletna osnovna gnojidba se sastoji samo od stalatica/plantele, a u vegetaciji joj još dodajemo vodotopiva gnojiva (bazirano na kaliju i kalciju)...
istovjetno je i s paprikom i krastavcima...
i znam da bez toga nema prinosa, nema ploda, nema ničega...
e sad, koji čarobnjak može onda prodavat ekološko na veliko?....
prevara, i to za one naivne s puno love...prosječnu sirotinju neš s tim zeznut... 🤭
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
Onda se javi u Kalnik Varaždin (Podravkin pogon za preradu povrća) i pitaj za mogućnost sklapanja ugovora o kooperaciji. Tam ti budu rekli kakve su mogućnosti i uvjeti.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
Male krastsvce ili male količine?
Izgleda da u ovome slučaju govorimo o malim krastavcima i u malim količinama:), ali se možda i varam jer je bilo nedavno govora o mogućnosti zakupa zemlje. :unsure: :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Po koliko god otkupljuju, obogatil se ne budeš. :)
Budi hrabar, budi hazerder, posadi male krastavce i prodaj direktno ljudima.
Dobil budeš veću cijenu, prodal budeš onakve kakvi su druga klasa u otkupu po duplo većoj cijeni nego otkup plaća prvu klasu, a vjeruj da je takvih u berbi pet puta više nego njihove prve klase.
Ne znam kolika je cijena prve klase, druge je sto posto manja, a treća je bagatela mjerena u lipama.
Sadi manje zaradi više.

Ja sam ove godine sve male krastavce prodala po dvanaest i po petnaest kuna, ali ne one - kako neki kupci traže: male - male, nego one što su veći i od, u otkupu, druge klase.

Sa malim krastavcima možeš zaraditi "malo bogatstvo" ili možeš spušiti bez filtera, ovisi o godini.
Sjećam se godine, a nije toliko u prošlosti, nekih četiri - pet, kada smo one male - male prodavali na placu po šest kuna, a dođe gospođa i veli ti - ak daš po pet uzmem, ak ne, idem dalje.
Zato sam ja ove godine zločesto uživala kada sam im naplaćivala petnaest.
 
Na vrh