• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja sume potreban savet

BMW_E30

Novi član
Tu od
4 Stu 2020
Poruka
1
Potreban mi je savet, treba kupcu da prodam sumu sa zemljom. Kupac je zatrazio da ja kao vlasnik posto imam posedovni list izvedem sumara da iscekica neka drva i posle on kad se napravi ugovor i isplati da pocne da sece odmah drva. To je trazio kako bi odmah poceo da sece sumu da ne bi cekao dok on zvanicno postane vlasnik(rekao mi je da se to ceka 15ak dana dok on ne dobije posedovni list). Da li ja mogu da imam neku odgovornost zato sto je sumar odobrio secu odredjenih drva na moje ime a kupac posle potpisivanja ugovora posece celu sumu? Ili kad se napravi kupoprodajni ugovor ja vise ne snosim nikakvu odgovornost?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Teoretski on nema pravo na podizanje popratnica jer je zahtjev na tvoje ime i ti moras potpisati....a da li bi ti mogao za nesto odgovarati vjerojatno da kad bi kakvog inspektora uhvatila inspiracija....🤔🤔
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ako nema lišća na drveću, nema ni doznake...mani se bedastoća i napravi sve po zakonu...ako netko ne razumije što je ugovor o prodaji, neka se obrazuje, on je vlasnik istog časa kad ugovor ovjeriš...i sve može sam poduzeti (pa nek se on ganja sa zakonom i inspektorima).


+
 
Na vrh