• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Hoce li tko pokusati barem povuci ta bespovratna sredstva koja najavljuju,vrijedi li se uopce upustati u to s obzirom na nasu birokraciju?!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja bi pokušao, ali ako je uvjet biti u sustavu PDV-a, onda ništa, jedva sam se riješio toga i sad se lakše diše.

Sjetimo se samo Austrije, samo 2-3% OPG-ova je u sustavu pdva, a država najkulturnije živi!

Tako dakle, ako budu željeli obrati vrhnje, ništa od toga!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Gledao sam malo dokumente i nigdje se ne spominje sustav PDV-a kao uvjet sudjelovanja..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vrijeme ce pokazati da je to opet neka mucka i navlakusa ..... bojim se ....
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
pokusat cemo sigurno to se i ceka koliko ja shvacam to ce biti puno jednostavnije a i vise sredstava ce bit
imamo razne ideje
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Upravo procitao na webu - Ta tri cilja predstavljaju okosnicu hrvatske europske budućnosti jer će se kroz EAFRD (Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj) provoditi mjere na gotovo identičan način tako da je IPARD bio prava prilika da se RH pripremi na ponešto novi pristup financiranju poljoprivrede i ruralnog razvoja. Korisnici IPARD programa ovisno od mjere mogu biti obiteljska poljoprivredna gospodarstva u sustavu PDV, obrti i tvrtke što znači da ograničenja u tom smislu ne postoje.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
evo citiram sa neta:

IPARD vs. Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj

U okviru višegodišnjeg IPARD programa koji je bio dostupan od 2007.-2013. provedeno je 18 natječaja, zaprimljena su 1.142 projekta s ukupnim iznosom tražene potpore od 2,1 milijarde kuna. Izradom Programa ruralnog razvoja kao temelja za korištenje Europskog poljoprivrednog fonda pruža se znatno više mogućnosti za ulaganja u razvoj ruralnih područja.

IPARD je nosio brojna ograničenja kao što su niski iznosi potpora, ograničenja u kapacitetima te rigorozna pravila u samoj provedbi. Ulaganje koje započne već nakon same prijave na natječaj bit će priznato kroz Europski poljoprivredni fond (ako projekt prođe na natječaju), što kod IPARD-a nije bio slučaj odnosno nije se smjelo započeti s projektnim aktivnostima sve do potpisa ugovora s nadležnom institucijom. Ako uzmemo u obzir duge mjesece čekanja na evaluaciju IPARD projekata, ovaj je propis predstavljao značajnu komplikaciju prijaviteljima.
Također, korisnici sredstava više neće morati biti u sustavu PDV-a, a biti će moguće i predfinanciranje odnosno avansna isplata u visini 50 posto od iznosa potpore, dok su se kroz IPARD sva sredstva potpore isplaćivala tek po završetku ulaganja. Još jedna zanimljiva novost jest mogućnost financiranja vlastitog udjela u projektu kroz financijski leasing, što je dosad bilo moguće isključivo bankarskim kreditom ili vlastitim sredstvima.
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Komer kakve si dokumente gledao i gdje si dosao do njih? Ako ima na netu negdje podjeli ih ovdje molim te!
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Natječaj za provedbu mjere M04 "ULAGANJA U FIZIČKU IMOVINU" podmjere 4.1. "Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva"

Fond: Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj

Tip natječaja: Otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga (bespovratna sredstva)

Status: najava

Nadležno tijelo: Ministarstvo poljoprivrede i Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju

Područje: malo i srednje poduzetništvo, obrtništvo, velika poduzeća, poljoprivreda, energetska učinkovitost, obnovljivi izvori energije, mladi

Prijavitelji: fizičke osobe, gospodarski subjekti, mali i srednji poduzetnici, mladi, obiteljska poljoprivredna gospodarstva u sustavu PDV-a, obrtnici, poljoprivredne organizacije, poljoprivredni gospodsraski subjekti, zadruge

Sažetak: Planirano je raspisivanje natječaja do kraja 2014. godine.

OPERACIJE:
4.1.1. Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava
4.1.2. Smanjenje štetnog utjecaja na okoliš
4.1.3. Korištenje obnovljivih izvora energije

Korisnici: fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava sukladno
Zakonu o poljoprivredi, te proizvođačke grupe i organizacije priznate sukladno Zakonu o zajedničkoj
organizaciji tržišta poljoprivrednih proizvoda i posebnim mjerama i pravilima vezanim za
tržište poljoprivrednih proizvoda
- proizvođačke grupe i organizacije nisu korisnici u Operaciji 4.1.3.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da opet se mogu nabaviti traktori sa 50% povrata cijene.Cak su i povisili snagu traktora ovisno o broju grla.Mi smo po IPARDU smjeli kupiti 80kw,a sad cak 110kw.Ali nebudemo se nis u to upustali..jos.Ima i precih stvari za rijesiti
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
eto neka informacija iz prve ruke,,,program nije prosao,,,Eu,komisija ima 373 primjedbe,,koje se moraju ispraviti do 15.1,2015g,,nadam se da moja informacija kriva,,al ne vjerujem,,,:icon_cry::icon_cry::fiery:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Već smo popušili kompletnu 2014 g,a najvjerovatnije i polovicu 2015.g....samim time to nije više ona količina novaca o kojoj se govori...
Poznavajući sposobnost ekipe koja vodi ovu državu,ne bi me uopće začudilo da popušimo i kompletnu 2015.g...
Loša stvar u cijeloj toj priči je da se ti novci dobiveni od strane EU-a morao proknjižiti kroz knjigovodstvo kao prihod,odnosno dohodak...tak da sve kaj na jednoj strani dobiješ,oduzeti će ti na drugoj strani i na kraju si na istom...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eto neka informacija iz prve ruke,,,program nije prosao,,,Eu,komisija ima 373 primjedbe,,koje se moraju ispraviti do 15.1,2015g,,nadam se da moja informacija kriva,,al ne vjerujem,,,:icon_cry::icon_cry::fiery:

nisi u krivu,tako su i nama rekli prije nekih mjesec dana. samo su to navodno neke sitne greske, i program zagarantirano prolazi... ali nije sve med i mlijeko,i tako jednostavno kako su najavljivali sto se tice dobivanja novca...
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Možete li Vi koji ste podnijeli možda već neku dokumentaciju ili ju prikupili reći što ste prikupljali od dokumenata i koji su uvjeti?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nesmes biti duzan ni lipe,moras poslovati u plusu,donosis papire za ono kaj ti treba,ak je za traktor onda potvrdu o broju grla,ponudu za traktor,izjavis svoj daljni plan i cekas,uz to jos kod skupljanja prije navedenih papira,trebas dati izraditi program.To je koliko ja znam,a ako je netko vec podnio zahtjev nek se izjasni koliko je kila papira vec dal i isto toliko zivaca :fiery:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh