• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
Nisi me razumio. Da pojasnim hipotetički:
  1. imam opg i bavim se vinogradarstvom (nije ništa eko i neće biti eko)
  2. U poslovnom planu navodim polovni traktor, nove priključke za traktor, spremnike za mošt, škare za rezidbu.... te navodim da ću još npr posaditi parcelu jabuka i koje će biti eko proizvodnja.
Znači traktor i priključke ću koristit i za postojeće vinograde ali i za novi EKO nasad jabuka. Dali je normalno dobiti 45 bodova po kriteriju eko proizvodnje jer mi se SVE aktivnosti ipak NE odnose na EKO proizvodnju.
Ovo gdje ćeš ti koristiti strojeve njih ne zanima bar ja msm.. A ovo drugo nezz sto bi ti rekao.. eto ja sam to shvatio tako.. iako nezz jesam upravu.. nisam išao na eko tako da nezz.. ali opet ide administrativna kontrola i ako oni smatraju da to ne moze tako ja msm da ce im oduzeti bodove.. ili neće dobiti drugu ratu.. jer po tvojoj logici ako im sve mora biti upisano u upisnik o EKO proizvodnji nece to moci ispostovati..
 

Ivan785

Novi član
Tu od
15 Velj 2019
Poruka
6
Ovo gdje ćeš ti koristiti strojeve njih ne zanima bar ja msm.. A ovo drugo nezz sto bi ti rekao.. eto ja sam to shvatio tako.. iako nezz jesam upravu.. nisam išao na eko tako da nezz.. ali opet ide administrativna kontrola i ako oni smatraju da to ne moze tako ja msm da ce im oduzeti bodove.. ili neće dobiti drugu ratu.. jer po tvojoj logici ako im sve mora biti upisano u upisnik o EKO proizvodnji nece to moci ispostovati..

Nisam ni ja išao na EKO jer sam naveo priključke i polovni traktor i druge alate ali vidim da neki pišu na forumu da su išli isto na traktore i priključe... i dodatno uz to da su išli na to da ubace uz klasiče nasade i neku kulturu u EKO pa mi je nelogično da se tako dobiju bodovi na EKO komponentu ako se sve aktivnosti ne odnose ne EKO. Pretpostavljam da su to ljudi sami popunjavali prilikom prijave pa su dobili veliki broj bodova ali mislim da to nebi smjelo proći kontrolu koja ide sada prije objave konačne liste za 6.3. jer je jasno pisalo da se SVE aktivnosti moraju odnosti na EKO.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ukenjali ste i šefa i stanicu...
Istodobno nemožeš biti eko i neeko..tako da ili jesi ili nisi..
Tako da ako imaš konvencionalni vinograd nemožeš imati ekološki voćnjak jer moraš sve prebaciti u eko..ili ostati konvencionalan.
Debilizam je ako si naveo da npr sadiš ekološki nasad jabuka a nisi naveo da misliš kompletnu proizvodnju prebaciti u eko,jer to nema smisla zbog onog gore što sam napisao.
Ako moraš ići u eko onda si ako se ne varam 2 godine u prijelaznom razdoblju.
U tom razdoblju imaš kojekakve kontrole i postoji mogućnost da ne dobiješ eko certifikat iz mnogobrojnih razloga..samim time ne ispunjavaš ono što si naveo u poslovnom planu i mogu vas zatražiti povrat novaca...
Ako je izdana privremena rang lista do konačne se što šta može promijeniti...a samim time ovi koji su pisali nebuloze mogli bi se neugodno iznenaditi..
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ma proći će kontrolu jer je glupo naveden natječaj. Piše da ti moraš biti upisan u upisnik EKO prije zahtjeva za drugu ratu. Šta znači ako netko to ne ispoštuje, onda neće dobiti lovu, ali neće je dobiti ni onaj ispod liste koji ju je trebao dobiti... Trebalo je biti da kod podnošenja zahtjeva za potporu moraš biti u eko, i amen
 

szabo

Novi član
Tu od
8 Velj 2019
Poruka
12
Ukenjali ste i šefa i stanicu...
Istodobno nemožeš biti eko i neeko..tako da ili jesi ili nisi..
Tako da ako imaš konvencionalni vinograd nemožeš imati ekološki voćnjak jer moraš sve prebaciti u eko..ili ostati konvencionalan.
Debilizam je ako si naveo da npr sadiš ekološki nasad jabuka a nisi naveo da misliš kompletnu proizvodnju prebaciti u eko,jer to nema smisla zbog onog gore što sam napisao.
Ako moraš ići u eko onda si ako se ne varam 2 godine u prijelaznom razdoblju.
U tom razdoblju imaš kojekakve kontrole i postoji mogućnost da ne dobiješ eko certifikat iz mnogobrojnih razloga..samim time ne ispunjavaš ono što si naveo u poslovnom planu i mogu vas zatražiti povrat novaca...
Ako je izdana privremena rang lista do konačne se što šta može promijeniti...a samim time ovi koji su pisali nebuloze mogli bi se neugodno iznenaditi..
možeš imati samo jednu kulturu u eko - u tvom primjeru samo voćnjak, bez vinograda, ulaziš sa parcelom u eko. Čak prema zadnjem razgovoru sa nadzornom stanicom sam naučio da se može imati i istu kulturu u konvenc. i eko, ali sve moraš odvajati i bilježiti. Meni je tako sa maslinama i morat ću voditi evidenciju količine, zasebno prerađivati i zasebno skladištiti, a to će mi oni još objasniti kad krenem.
Kod korištenja istog traktora bitno je da su priključci odvojeni i odvojeno skladišteni ili ispirani nekako posebno, ali lakše je imati 2 seta priključaka i držati ih u odvojenim garažama. Ako tretiraš vinograd nečim ljutim, onda bi valjda trebalo i traktor ispirati da ne kontaminiraš eko parcele.

Za sve koji su navodili kupovinu traktora za dio parcela u eko, možda bi bilo najjednostavnije da ih 5 god. koriste isključivo za eko- da ispoštuju pravilnik mjere(ako ne saznamo nešto novo), a nakon toga na svim parcelama, ali prema uputama nadzorne stanice da zadovolje uvjete za eko.

3 god je prijelazno razdoblje za trajne nasade.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
To je onda nešto novo ali je bezveze..očito nadzornim stanicama je u interesu da im se plati što više para..volio bih svakako u praksi to vidjeti kako npr da opg ima ekološki kukuruz i konvencionalni i kombajnera koji pere kombajn nakon što iskombajnira hrpu konvencionalnih hektara pa ide tebi hektar eko kukuruza kombajnirat..nebuloze..
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
I meni došao mail. Ja sam 4300. po redu, imam 73 boda. Ajd i vi ostali napišite koliko bodova imate. Čini mi se da 1 bod nosi po 200-300 mjesta na listi. Jel ima netko saznanja iz prijašnjih natječaja koliko se mijenjala ljestvica nakon prvotne objave?

75 bodova, 3523 na listi...
 

Ivan785

Novi član
Tu od
15 Velj 2019
Poruka
6
Uzas u primjeni kriterija natječaja. Lik ranije na forumu navodi da kupuje traktor, priključke i proširiva kulturu koja je eko i ima još dvjie kulture koje su konvencionalne. U kriterijima se jasno navodi da se SVE aktivnosti moraju odnositi na EKO. Prema tome ako nije naveo da će traktor i priključke koristit isključivo u eko kulturi a ostale kulture će obrađivati drugim već postojećim stojevima onda je to trebalo napisati jasno u pravilniku. Na taj način ako se ne poštuje ovo da se "SVE" aktivnosti moraju odnosit na EKO velikom broju ljudi poklonilo ni mnje ni više nego 15 bodova!!!!!!
Možda će traktori i priključci imati GPS uređaj hahahhahah

S druge strane se ljudima kojima je sjedište OPGa u jednoj jedinici (viši stupanj razvoja) a ulaganje drugoj jedinici loklane samouprave ( niži stupanj) pri kalkulaciji bodova uzimalo sjedište OPGa odnosno manje bodova. Ovdje je spomenuta logika da će se priključci i traktor čistit kad se prelazi iz konvencionalne u eko parcelu. Onda se po toj logici moglo ljudima koji su ulagali u jedinicu sa nižim stupnjem a sjedište im u jedinici sa višim stupnjem dati bodovi za jedinicu sa nižim ako npr izjave da će priključke i traktor parkirati u jedinici sa nižim stupnjem razvoja.
Samatram da EKO bodovi za kupnju traktora i priključaka može odobriti samo ako je navedeno da će se prijeći u potpunosti na EKO sa svim kulturama kada već pravilnik nije to jasno ograničio i definirao.
ja kako sam razumio natječaj i pravila da se EKO komponenta mogla koristit za bodove ako je npr navedeno da će se kupiti zemlja za eko, da će se krčiti parcela, da će se kupiti sadnice, postaviti ograda, mreže, odnosno infrastruktura za formiranje EKO parcele.
 

szabo

Novi član
Tu od
8 Velj 2019
Poruka
12
Uzas u primjeni kriterija natječaja. Lik ranije na forumu navodi da kupuje traktor, priključke i proširiva kulturu koja je eko i ima još dvjie kulture koje su konvencionalne. U kriterijima se jasno navodi da se SVE aktivnosti moraju odnositi na EKO. Prema tome ako nije naveo da će traktor i priključke koristit isključivo u eko kulturi a ostale kulture će obrađivati drugim već postojećim stojevima onda je to trebalo napisati jasno u pravilniku. Na taj način ako se ne poštuje ovo da se "SVE" aktivnosti moraju odnosit na EKO velikom broju ljudi poklonilo ni mnje ni više nego 15 bodova!!!!!!
Možda će traktori i priključci imati GPS uređaj hahahhahah

S druge strane se ljudima kojima je sjedište OPGa u jednoj jedinici (viši stupanj razvoja) a ulaganje drugoj jedinici loklane samouprave ( niži stupanj) pri kalkulaciji bodova uzimalo sjedište OPGa odnosno manje bodova. Ovdje je spomenuta logika da će se priključci i traktor čistit kad se prelazi iz konvencionalne u eko parcelu. Onda se po toj logici moglo ljudima koji su ulagali u jedinicu sa nižim stupnjem a sjedište im u jedinici sa višim stupnjem dati bodovi za jedinicu sa nižim ako npr izjave da će priključke i traktor parkirati u jedinici sa nižim stupnjem razvoja.
Samatram da EKO bodovi za kupnju traktora i priključaka može odobriti samo ako je navedeno da će se prijeći u potpunosti na EKO sa svim kulturama kada već pravilnik nije to jasno ograničio i definirao.
ja kako sam razumio natječaj i pravila da se EKO komponenta mogla koristit za bodove ako je npr navedeno da će se kupiti zemlja za eko, da će se krčiti parcela, da će se kupiti sadnice, postaviti ograda, mreže, odnosno infrastruktura za formiranje EKO parcele.
lokacija ulaganja se uzimala, a sjedište samo ako je više lokacija.
traktor i priklj., logično, premo sjedištu.
nema smisla ulazit sa svime u eko, zašto bi netko išao na oranice, ako mu eko cert. treba za voće. netko je pr. mogao kupiti traktor i balirku i samo livade u eko jer mu samo za to treba zato što prodaje sijeno eko stočarima, a nekakav vrt i voćke ima za vl. potrebe i i ne treba mu cert, a za to koristi malu frezu ili drugi traktor
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pravila bi trebala biti pisana jasno, bez nekakvih ludih tumačenja
očito da je netko protumačio pravila u svoju korist, o ostali nahebali
pa ne mislite valjda da će i ovi natječaji biti pošteni, pa mora se nešto zavrniti
 

Lule

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Pa što nije 6.2.1 izašla prošle godine u 3. mjesecu po prvi put? Odluke još nisu izdane, tj. kako kome, tako da to nitko nije mogao provesti do kraja zasada. Kad smo već kod toga ima li kakvih vijesti u vezi te mjere, tj kad će izaći službena rang lista? Neki već provode projekt a neki ne znaju jesu li ili nisu prošli..
 

Vlado Sl

Novi član
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
13
Ima li tko kakav info o nastavku potpisa ugovora 6.2 i 6.1......Nemos od nadređenih dobit nikakav da se krunis zlatnom krunom.....Pa ako netko nesta zna neka podjeli...Tnx
 

Lule

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Znači došlo za ST..nego jel mi može itko reći koji je sadržaj pozivnice u vezi potvrde dolaska? Jer zbog administrativne pogreške mi APPRRR sve mailove šalje na krivi mail. Bojim se to mijenjati trenutno, da nebi u procesu još koju grešku napravili. Dakle, Cyprus, jel ti došla i na agronet odluka i što ako ne potvrdiš dolazak?
 

cyprus

Novi član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
7
Lule, ne vidim ništa novo u agronetu...samo došao mail sa pozivom i pozivnicom kao attach.
Ne piše ništa o nedolasku.
Na tvom mjestu bi ih kontaktirat na info@apprrr.hr
 

Vlado Sl

Novi član
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
13
Ekipa dobio ja info iz Zg vezano za 6.2.1.....ugovori se jos obrađuju.....sredstava za sve nema....konkurencija je velika....drugim rječima ugovori nama koji jos nismo dobili mogi biti i nemoraju....zato jos malo neizvjesnosti....pa mi smo ipak Hrvatska!
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Jandanas dobio pozivnicu (Istra) za potpis na Plitvicama. Pitao sam rekli su ako ne mozes doci da salju postom
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Ekipa dobio ja info iz Zg vezano za 6.2.1.....ugovori se jos obrađuju.....sredstava za sve nema....konkurencija je velika....drugim rječima ugovori nama koji jos nismo dobili mogi biti i nemoraju....zato jos malo neizvjesnosti....pa mi smo ipak Hrvatska!
Jesi dobio odluku o administrativnoj kontroli?
 
Na vrh